Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dire Straits - Syndey 1986
#1
Chcę założyć wštek o tym koncercie, ponieważ - moim zdaniem - to najlepszy występ w historii Dire Straits. Œwietny humor sprzyjajšcy Knopflerowi, spontanicznoœć, cudowne wykonanie "Expresso love" (moim zdaniem - najlepsza wersja live w historii zespołu) i ciekawa aranżacja "Walk of life".

Polecam wszystkim - większoœć (o ile nie wszystkie) piosenke można znaleŸć na youtube, należy jednak wpisać "Sidney", a nie "Sydney" - dodajšcy Ÿle zatytułował Uśmiech
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#2
Może przy okazji spytam.

Co mówi Knopfler przedstawiajšc Williamsa, podczas WoL? "Part of..."?

Oto link: http://pl.youtube.com/watch?v=bYlYSmmdeqY
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#3
Hmmm, czy najlepszy...?
Na pewno rewelacyjny, (szkoda tylko, ze nakręcony do ****) jednak ja pozostanę przy innych koncertach Uśmiech

Nie mam teraz czasu , ale postaram się jeszcze wypowiedzieć na ten temat...
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
#4
Tego się spodziewałem, tych gwiazdek wczeœniej nie było...
Oczko
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
#5
Poprawka: może nie tyle nakręcony, co zmontowany...
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
#6
Sydney'86 to setlistowo, aranzacyjnie najlepszy koncert DS jaki widzialem-slyszalem Uśmiech Takie utwory jak RATRiver, Expresso Love, Industrial Disease czy So Far Away i bajeczne Two Young Lovers Uśmiech to mistrzostwo swiata! Jesli dodamy do tego wszystko inne co najlepsze (SOS, PI, TOL, MFN, BIA itd.) to mieszanka jest wybuchowa Uśmiech Moim zdaniem nigdy wczesniej a ni pozniej "Dajerzy" nie zagrali rownie wspanialego koncertu Duży uśmiech
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#7
Cytat:Originally posted by JK7@May 16 2008, 08:41 AM
Poprawka: może nie tyle nakręcony, co zmontowany...
Nie jestem ekspertem w dziedzienie telewizji, dlatego mam pytanie-czy mozna zmontowac program, ktory leci na zywo?
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#8
Cytat:Originally posted by pablosan+May 16 2008, 09:13 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (pablosan @ May 16 2008, 09:13 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-JK7@May 16 2008, 08:41 AM
Poprawka: może nie tyle nakręcony, co zmontowany...
Nie jestem ekspertem w dziedzienie telewizji, dlatego mam pytanie-czy mozna zmontowac program, ktory leci na zywo? [/b][/quote]
hmm można, jest wóz transmisyjny, jest parę kamer, można mieszać ujęcia, dodawać odejmować itp manipulować (zobacz transmisje meczów piłkarskich)...
Odpowiedz
#9
Dzieki za informacje Uśmiech
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#10
Witam Super koncert Dire Straits powinno ukazać się oficjalne wydawnictwo DVD z tš pozycjš Uśmiech
Odpowiedz
#11
Tez uwazam ze sydney zasluguje na oficjalne wydanie. dla mnie fenomen, ale jednak brakuje mu czegos, co ma alchemy. fakt, setlista swietna, pozniej juz nie bylo koncertu w 3/4 tak dobrego
Love, Peace & Dire Straits
Odpowiedz
#12
Bo w ogóle to że po dwuletniej trasie koncertowej dookoła œwiata z mojš ukochanš płyta DS nie ukazał się żaden album koncertowy to jest niedopuszczalne.

Ale rzeczywiœcie jeden z najlepszych koncertów DS. Pamiętam jak swego czasu ten koncert wychwalał Tomasz Beksiński.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#13
Cytat:Originally posted by Robson@May 16 2008, 03:37 PM
Bo w ogóle to że po dwuletniej trasie koncertowej dookoła œwiata z mojš ukochanš płyta DS nie ukazał się żaden album koncertowy to jest niedopuszczalne.

Ale rzeczywiœcie jeden z najlepszych koncertów DS. Pamiętam jak swego czasu ten koncert wychwalał Tomasz Beksiński.
hmm pamiętam parę lat temu jak pierwszy raz zobaczyłem nagranie z Sydney jakim szokiem dla mnie była wersja So Far Away w rytmie calipso Uśmiech inne kawałki tez brzmiały często inaczej niż na płycie studyjnej, dobrze że istniejš bootlegi z tego wydarzenia, ale mimo wszystko wielkš stratš jest, ze nie wydano nic z tej trasy oficjalnie (super nagrany jest też koncert z San Antonio, właœnie go œcišgnšłem i katuję od paru dni)...
Odpowiedz
#14
san antonio na dvd czy audio?
Love, Peace & Dire Straits
Odpowiedz
#15
Kompletny koncert z San Antonio 16.08.1985 jest zawarty na bootlegu 'Secrets In The Closet' i jest to nagranie audio Uśmiech
Jest to jakoœciowo bardzo dobry soundboard, choć sam wolę koncert z Houston - zagrany dzień póŸniej... Oczko
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
#16
Cytat:Originally posted by numitor@May 16 2008, 12:55 AM
Może przy okazji spytam.

Co mówi Knopfler przedstawiajšc Williamsa, podczas WoL? "Part of..."?

Oto link: http://pl.youtube.com/watch?v=bYlYSmmdeqY
Może ktoœ wie? Uśmiech
&quot;Come up and feel the sun
A new morning has begun...&quot;
Odpowiedz
#17
On chyba mówi, że 'Oto Terry, jego pasjš jest chodzenie po schodach i patrzenie w okno... A teraz gra, brawa...'
Oczko
A tak serio, to nie wiem... Choć nie wykluczam, że mogę mieć rację...
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
#18
mi sie zawsze wydawalo ze cos w stylu "pierwszej jakosci perkusista" Uśmiech
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#19
Według mnie Mark przedstawiajšc Williamsa mówi coœ w rodzaju:
"On the drums we have what makes a part of our Welsh contingent - Mr. Terry Williams"

Czyli: "Na bębnach mamy częœć naszego Walijskiego kontyngentu - Pana Terry Williams'a"

Nie jestem jednak pewien co do tego 'kontyngentu' Oczko. Ale coœ w tym guœcie.
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#20
Cytat:Originally posted by koobaa@May 16 2008, 08:42 PM
Według mnie Mark przedstawiajšc Williamsa mówi coœ w rodzaju:
"On the drums we have what makes a part of our Welsh contingent - Mr. Terry Williams"

Czyli: "Na bębnach mamy częœć naszego Walijskiego kontyngentu - Pana Terry Williams'a"

Nie jestem jednak pewien co do tego 'kontyngentu' Oczko. Ale coœ w tym guœcie.
Dzięki Kuba - myslę, że masz rację. Zupełnie nie rozumiałem tego fragmentu Uśmiech


W ogóle - scena, w której Knopfler przedstawia zespół przypomina mi wszystkie usłyszane w życiu dowcipy o perkusistach.

M.in. ten:

Jest koncert rockowy na wielkim stadionie. Tysišce ludzi, pełno szalejšcych fanek.
- Ta w pierwszym rzędzie jest œwietna, może uda mi się z niš pogodać po koncercie - myœli wokalista zespołu.
- Może uda mi się przelecieć tę blondynkę stojšcš po prawej - myœli basista.
- Jakie niesamowitš dziewczyny, może będš stały pod moim pokojem - myœli drugi gitarzysta.
- Jeden, dwa, trzy, jeden, dwa, trzy, jeden, dwa, trzy - myœli perkusista.
&quot;Come up and feel the sun
A new morning has begun...&quot;
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dire Straits Experience, Wrocław 27.02.2018 r. darco 2 10,447 23.02.2018, 18:51
Ostatni post: darco
Muzyka SOLID ROCK tribute Dire Straits band SolidRockMirek 4 16,966 05.10.2017, 08:09
Ostatni post: pasbu2
  Dire Straits experience w Polsce hillbilly 4 13,148 05.09.2017, 14:31
Ostatni post: darco
  Dire Straits & Mark Knopfler - Koncerty numitor 45 77,965 04.12.2011, 14:19
Ostatni post: adam82
  Dire Straits bez Marka Knopflera ? macsa 18 29,160 07.12.2009, 17:27
Ostatni post: filipk91
  Dire Straits symfonicznie w Jeleniej Górze Jeżozwierz 0 51,981 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:
  Dire Straits Symfonicznie !!! kuba1313 0 12,620 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości