Ankieta: ...wiadomo by?o w 100% ?e w repertuarze nie pojawi si?ani jeden utw? Dire Straits?
Ankieta jest zamknięta.
zdecydowanie tak
86.00%
43 86.00%
waha?bym si? ale tak
8.00%
4 8.00%
raczej nie
4.00%
2 4.00%
zdecydowanie nie
2.00%
1 2.00%
Razem 50 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Poszła/poszedłbyœ Na Koncert M K Gdyby...
#41
Cytat:Originally posted by numitor@May 15 2008, 11:38 PM

Knopflera z rozpoznawalnym Dire Straits nie kojarzy bardzo dużo osób.
przyznam szczerze, ze gdy wciagnalem sie bardzo w DS, dopiero po pol roku zorientowalem sie, ze lezace u mnie na polce sailing to philadelphia to ten sam gosc i zaraz ja wrzucilem do odtwarzacza Uśmiech

moj glos: raczej nie.

dlaczego? bo moze i ta sama osoba, ale piosenki DS to zupelnie inny klimat. fakt ze teraz mark ma rowniez mase genialnych piosenek, z ktorych mozna by utworzyc solowe setlisty marzen na kilka koncertow, ale to nie to samo.
Love, Peace & Dire Straits
Odpowiedz
#42
Jak widać, ile ludzi, tyle opinii Uśmiech
Robert - to nie jest do końca tak że te płyty wcale mi się nie podobajš. Podobajš ale rzadziej po nie sięgam Uśmiech Sš dobre żeby się zrelaksować przy nich, ale Mark ma w swojej karierze lepsze płyty, według mojej oceny.
Filipk91 - moze i klimat inny, ale ten sam człowiek który tworzy muzykę Uśmiech Nie mam w interesie nakłonić Cię do zmiany zdania, ale ukazuję swoje Uśmiech
Numitor - ludzie mnie pytajš: "Knopfler? Kto to taki?" - wystarczy że powiem: "Dire Straits" reakcja: "Aa, to ten!" - "jako tako" wiele osób nie kojarzy tego nazwiska, ale ludziom których ja spotykam wystarczy rzucić hasło: Dire Straits - i wiedzš w którym koœciele dzwoni.
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#43
Powiem Wam, że dyskusja nieuchronnie dšży do tematu czy fani, którzy zdšżyli już zaszufladkować swojego idola sš gotowi i akceptujš jego rozwój czy też ewolucję.
Ja lubię, jak coœ się dzieje, jak sš zmiany. Artysta grajšcy wcišż tak samo raz, że się wypala, dwa staje się nudny.
Co mnie wyjštkowo frapuje, to dšżenie do piękna poprzez prostotę. Dojrzałoœć artysty przejawia się dla mnie w tym, że używajšc coraz oszczędniej œrodków wyrazu, osišga coraz większš ekspresję.
Dlatego ewolucja Marka w elementy Country jest dšżeniem tš drogš, bo Country to muzyka prosta. Gra coraz oszczędniej, coraz delikatniej œpiewa, a ciary po plecach w tę i nazat.
Tak samo ewoluujš inni mistrzowie.

Może to dlatego, że ja się starzeję, a z wiekiem wzrasta zapotrzebowanie na œwięty spokój.

Chociaż nie. Nadal mnie kręci AC/DC, mam taki koncert z Madrytu. Jak byłem w Jarocinie w ubiegłym roku, to dalej się kiwałem przy Armii. Także akceptuję ostrzejsze kawałki Marka, ale im delikatniej œpiewa i gra, tym jest to piękniejsze.
Odpowiedz
#44
Ja jestem na takim etapie "fanowania" że dla mnie Mark mogłby się nawet zatrzymać w rozwoju muzycznym w miejscu - nie straci przez to mojej sympatii i szacunku. Choć wiem, że z logicznego punktu widzenia, to nie jest dobre, bo zmierza w stronę najgorszej odmiany bycia fanem. Może za parę lat mi się odmieni...
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#45
Cytat:Originally posted by Piotrd@May 16 2008, 03:01 PM
...głupkowatego rżenia konia w stylu ichaaaaaaaaaaa...
Zapewniam Cię, że koń nie rży głupowato. Jechałeœ kiedy na koniu wierzchem przez las? Galopowałeœ po błoniach wœród zapachu skoszonej trawy? Bujałeœ się potem stępem słuchajšc skowronka w górze?

Takie klimaty sš w muzyce Marka. Przynajmniej ja je tam znajduję.

Owszem, Country, to muzyka ludowa i wyrobionego słuchacza może drażnić. Ale nie zapominajmy co z muzykš ludowš robili geniusze - ot z Polaków - Chopin, Szymanowski, Górecki.
A to, że Mark jest geniuszem to chyba nie muszę dowodzić.

Inspirowanie się, to jednak coœ innego niż czysta forma.
Odpowiedz
#46
Ładne to co napisałeœ Grisza Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#47
Oczywiœcie, że tak. Poszedłbym nawet, gdyby Mark miał być tylko "muzykiem towarzyszšcym, komuœ czy grał nie swoje kawałki.
Wydaje mi się też, że występujšc przed parutysięcznš publicznoœciš, Mark zakłada, że częœć fanów kojarzy go najbardziej z DS. I dla nich - pewnych "kamieni milowych" w jego spotkaniu z nimi nie powinno zabraknšć. Tym bardziej że niektóre kawałki DS wydajš się być stworzone do grania na stadionie, dla "mas" (bez pejoratywnego znaczenia).
Jeżeli dobrze rozumię sens pytania: iuważam, że i sama solowa twórczoœć Marka winna bez problemu zapewnić mu miejsce w panteonie gwiazd gitary.
Odpowiedz
#48
Cytat:Originally posted by Robson@May 16 2008, 04:22 PM
Ładne to co napisałeœ Grisza Uśmiech
A dziękuję, miło mi.

Im więcej słucham różnych rzeczy tym bardziej przekonuję się, że podziały i szuflady sš bez sensu. Albo mi się podoba, albo nie. Jak nie, to mam kłopot, bo albo nie idę z modš, albo mam niewyrobiony gust, albo nie chce mi się tego czegoœ bliżej poznać.
Generalnie szukam w sztuce tchnienia absolutu - tak cytujšc trochę "Amadeusza".
Dziœ produkuje się kupę chały, bo muzyka to biznes, a ten niestety zmierza nieuchronnie w kierunku produktu jednorazowego użytku.
Dlatego wszyscy indywidualiœci burzšcy bariery, idšcy pod pršd i przełamujšcy fale sš niezwykli i trzeba ich nosić na rękach.
Odpowiedz
#49
Jest jasne, że bym udał się na Jego koncert, choćby nawet miał stać i przygrywać komu innemu. Dla mnie to wcišż żyjšcy pomnik, legenda muzyki.
Odpowiedz
#50
może gdyby poszedł w kierunku bluesa a nie country oceniałbym to inaczej i nie chodzi mi o zbytniš prostotę, po prostu nie trawie stylistyki country (coœ podobnie na zasadzie: "nie lubię chamstwa i góralskiej mużyki" Oczko wolę klimaty rockowo-bluesowe...
Odpowiedz
#51
Cytat:Originally posted by Ania_M@May 16 2008, 04:00 PM

Filipk91 - moze i klimat inny, ale ten sam człowiek który tworzy muzykę Uśmiech Nie mam w interesie nakłonić Cię do zmiany zdania, ale ukazuję swoje Uśmiech
Wiesz, w tym wypadku czcisz osobe, nie muzyke Język ja mowie od strony muzycznej. wiele jest teraz w mediach szajsu tylko dlatego ze zrobil to ktos, kto kiedys byl wielki, a trzeba wszystko aktualizowac. nawet jezeli osoba jest ta sama, to gra inaczej. co z tego ze to ten sam facet, skoro roznica miedzy np making movies i all the roadrunning jest jak miedzy pcimiem a nowym jorkiem? Język
Love, Peace & Dire Straits
Odpowiedz
#52
Cytat:Originally posted by grisza+May 16 2008, 04:20 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (grisza @ May 16 2008, 04:20 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Piotrd@May 16 2008, 03:01 PM
...głupkowatego rżenia konia w stylu ichaaaaaaaaaaa...
Zapewniam Cię, że koń nie rży głupowato. Jechałeœ kiedy na koniu wierzchem przez las? Galopowałeœ po błoniach wœród zapachu skoszonej trawy? Bujałeœ się potem stępem słuchajšc skowronka w górze?
[/b][/quote]
dodać mogę jeszcze przeprawę przez mgłę po skšpanej rosš łšce, coœ na kształt tej górskiej BiA Oczko co było dane mi przeżyć Wywracanie oczami nie znaczy to jednak, że głos swój oddałam na zdecydowanie "tak" wręcz przeciwnie. głos oddaję na "nie". ostatnia płyta Marka nie przypadła mi do gustu. nie chodzi tu o maniakalny upór i trwanie przy starym, czy też lęk przed nowym. nigdy w życiu nie chciałabym, żeby mój ukochany artysta tworzył na okršgło tak samo i to samo, mogłoby to przyprawić i jego i mnie jako słuchaczkę o szaleństwo nudy!

poza tym po ostatnich krakowskich jamm session zdecydowanie stawiam na blues and all that jazz! B) Język
Oh girl it looks so pretty to me just like it always did
Like the Spanish city to me when we were kids
Odpowiedz
#53
Cytat:Originally posted by grisza+May 16 2008, 03:20 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (grisza @ May 16 2008, 03:20 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Piotrd@May 16 2008, 03:01 PM
...głupkowatego rżenia konia w stylu ichaaaaaaaaaaa...
Zapewniam Cię, że koń nie rży głupowato. Jechałeœ kiedy na koniu wierzchem przez las? Galopowałeœ po błoniach wœród zapachu skoszonej trawy? Bujałeœ się potem stępem słuchajšc skowronka w górze?
[/b][/quote]
Trochę odstšpię od tematu - ale zgadzam się z Tobš Grisza co do jazdy na koniu - to niesamowite uczucie, a rżenie konia podczas tej "przygody" to cos cudownego Uśmiech
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#54
ja o jednym a wy o drugim Uśmiech chodzi o rżenie konia z filmów animowanych itp komedii i o takie głupkowate rżenie konia mi chodzi, ale swojš drogš macie straszne tendencje do wpadania w patetyczne tony Oczko więcej luzu, to ma być chyba forum dyskusyjne a nie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji im. Maestro Marka Knopflera Oczko
Odpowiedz
#55
chociaz juz glosowalem chyba jako trzeci, powiem tak poszedlbym zawsze na koncert Marka nawet bez jednej nuty z Dire Streits, wlasnie zakupilem bilet na koncert w luxemburgu i juz sie ciesze. mowi sie ze marek gra to samo ze nie zmienia setlisty, tak

to samo ale nie tak samo

pozdrawiam
ùja zawsze dostrzege roznice Duży uśmiech
Odpowiedz
#56
A więc 4 czerwca. Blazejmg czekamy na relację. A w ogóle to jesteœ szczęœciarz Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#57
Cytat:Originally posted by Piotrd@May 16 2008, 08:40 AM
całe nieszczęœcie z MK zaczęło sie od jego znajomoœci z Chetem Atkinsem, od tego czasu zaczšł strasznie smucić...
MK ma na ten temat na pewno zgoła inne zdanie. Ja też uważam że to nieprawda i niesprawiedliwy osšd. Każdy, kto choć trochę interesuje się tš muzykš wie, że Chet Atkins był jednym z pierwszych idoli Marka i kto wie - może gdyby nie wirtuozeria Cheta, nie byłoby Dire Straits takiego, jakim je poznaliœmy...?
Z resztš, ja zawsze uważałem że MK jest najbardziej ekscytujšcym nudziarzem na œwiecie. To też trzeba umieć robić.

A może w temacie wypowiedzš się Ci, którym nie podobał się ostatni album MK?
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#58
Cytat:Originally posted by koobaa+May 16 2008, 08:54 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (koobaa @ May 16 2008, 08:54 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Piotrd@May 16 2008, 08:40 AM
całe nieszczęœcie z MK zaczęło sie od jego znajomoœci z Chetem Atkinsem, od tego czasu zaczšł strasznie smucić...
MK ma na ten temat na pewno zgoła inne zdanie. Ja też uważam że to nieprawda i niesprawiedliwy osšd. Każdy, kto choć trochę interesuje się tš muzykš wie, że Chet Atkins był jednym z pierwszych idoli Marka i kto wie - może gdyby nie wirtuozeria Cheta, nie byłoby Dire Straits takiego, jakim je poznaliœmy...?
Z resztš, ja zawsze uważałem że MK jest najbardziej ekscytujšcym nudziarzem na œwiecie. To też trzeba umieć robić.

A może w temacie wypowiedzš się Ci, którym nie podobał się ostatni album MK? [/b][/quote]
wiesz w młodoœci moimi idolami byli 4 pancerni i pies, wiesz co by sie stało gdybym z tego nie wyrósł?? pewnie 3 wojna œwiatowa Duży uśmiech :ph34r:
Odpowiedz
#59
Zaraz zaraz tu nawet nie chodzi wyłšcznie o Marka Knopflera. Chet Atkins to mistrz dla wielu i należy się trochę szacunku. W muzyce każdy ma swoich idoli i każdy czerpie inspiracje z tego co mu w duszy gra i warto trzymać się takiego toku rozumowania a nie wyjeżdżać z jakimiœ daleko idšcymi analogiami z własnego podwórka.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#60
Robson a no jakos tak wyszlo,
zajrzalem ze sa bilety 250 km to nie ksiezyc a i tam bym polecial ale moj woz nie ma skrzydel
z drugiej strony jestem ciekawy reakcji Luxemburczykow
zreszta bo co tlumaczyc
kurcze przeciez kazdy wie o co chodzi

pozdrawiam Duży uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koncert Solid Rock kamilo7 2 12,615 29.01.2017, 01:34
Ostatni post: kamilo7
  Bob Dylan i Mark Knopfler na trasie Robson 911 909,829 23.11.2012, 20:33
Ostatni post: Robson
  Bob i Mark razem na trasie-Hannover 06.11 Dawid 12 26,742 16.08.2012, 08:06
Ostatni post: Chuckovskyyy
  Brawo Za Koszulki Na Tour 2006 aaadam 9 24,610 26.08.2011, 17:24
Ostatni post: eliasz
  Koncert MK w sieci kin Robson 1 10,394 16.08.2010, 18:17
Ostatni post: Dawid
  Londyńczycy na start Andrzej 232 255,107 03.06.2010, 18:41
Ostatni post: mirek
  Koszulki na tour 2010 :) Raingod 42 82,428 25.01.2010, 17:26
Ostatni post: Robson
  Występ na Trafalgar Square w Londynie Robson 16 26,368 01.12.2009, 18:23
Ostatni post: macsa
  Typy na Tour 2010 mirek 13 21,093 01.10.2009, 14:41
Ostatni post: filipk91
  9 września koncert Robson 34 45,601 18.09.2009, 19:15
Ostatni post: Bart

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości