Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torwar - Wrażenia z koncertu > No I Po Torwarze
#21
Zespół Knopflera (łac. Complex Knopfleri) - To ORGANIZM, który żyje jednym życiem. Główne składowe tego ORGANIZMU to Mark - mózg - czyli bez niego nie było by nic... wrażeń, dreszczy, wspomnień, łez i uœmiechu. Danny - serce - on daje puls, daję się wyczuć tętno i time całego ORGANIZMU, Richard - układ nerwowy obwodowy - bez niego nie było by wszystkich smakołyków typu: ciepłe - zimne, słodkie - gorzkie, Pan na Flecie Język - œwietne partie płuc - aż mnie zatykało z wrażenia jak grał na tyh instrumentach, których nazw nie potrafię wymienić. Guy i Matt - doskonałe partie klawiszowe i podkładowe i klimatyczne ... "stringi" (kto wie to wie o co chodzi) Uśmiech no i na koniec Gleen - Donoœny tembr basowego głosu przemiawiał do wszystkich niskimi częstotliwoœciami...

Taki to ORGANIZM wczoraj oglšdaliœmy...

A MARBLETOWN .... mnie urzekł...
Odpowiedz
#22
czesc wszystkim. sprobuje cos napisac po koncercie, choc wiem ze nie bedzie to proste. byl to drugi koncert Marka w ktorym bralem udzial, po Mannheim wczoraj Warszawa. hmm nie wiem co pisac bo trzeba naprawde byc widziec i slyszec by miec pojecie o tym koncercie. bylo wysmienicie, Mark mial wole grac i to bylo widac od samego poczatku, choc chlopaki wycieli jeden utwor z koncertu (niebylo Daddy...) jednak na Marbetown ponioslo ich niesamowicie. tego niebylo w Mannheim. No i wiecie nasz publicznosc dala czadu rowniez. Niemcy siedzieli wygodnie w fotelach a u nas ruch Uśmiech
pozdrawiam wszytkich

no teraz koncert w Koln 2 czerwca i juz nie moge sie doczekacUśmiech ale mam nadzieje ze dozyjeUśmiech)
Odpowiedz
#23
Cóż fenomen.
Na mnie największe wrażenie zrobiło Speedway at Nazaret i Telegraf. Pokazał że mimo wieku - potrafi zagrać niesamowicie fenomenalnie, dynamicznie, miażdżšco (proszę sobie dopisać dowolne superlatywy) a w przypadku Speedway było to chyba najlepsze wykonawstwo jakie słyszałem. Zamurowało mnie, brak słów.
Kurcze szkoda, tylko że nie wyszli na "bisy" i nie polecieli z jakimœ genialnym wykonawstwem "Let it all go" - powiem szczerze liczyłem na to po cichu i jak pewno nie jedna osoba. No i motyw z "Warsaw" w So Far Away...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Niesamowity koncert... dawno nie widzaiałem Marka w tak dobrej formie a co najważniejsze zadowolonego ze swojej ciężkiej pracy...

ps. Fajnie też było w końcu zobaczyć na żywo niektórych uczestników forumUśmiech
pozdrowienia dla Robsona, Grzesia, Maćka, Kooby, Pablosana z drugš połówkš i innych.
Lord, I'm just a rolling stone
Rock my soul I wanna go home
Odpowiedz
#25
Po pierwsze: W pištek przed wyjazdem w domu poobgryzałam wszystkie paznokcie i pozdzieralam farbę ze œcian. Mało brakowało a powyrywałabym sobie włosy z głowy, ale tata mi powiedział żebym się powstrzymała bo muszę jakoœ wyglšdać jak do ludzi pójdę Oczko Jadšc na Torwar usłyszałam w Trójce wiadomoœć że koncert zacznie się pół godziny wczeœniej - jaka radoœć ma wielka była! Uśmiech Na Torwarze nerwy wcale mnie nie puœciły, co poskutkowało tym że mam poœcierane podeszwy od moich przecudnej urody butków Oczko
Po drugie: Wyrażam ogromny żal nad tym że nie udało mi się Was poznać Smutny Tak się cieszyłam a tu .... (w miejscu wstawić nazwę częœci ciała Oczko ) No ale cóż - sektory były ogrodzone barierkami i nie dało się wyjœć na płytę. Tzn poradziłabym sobie rok temu albo za rok ale nie teraz dla mnie takie "ekscecy" przez barierki. No ale to nic! Mark na pewno nie raz zawita do nas do kraju, a wtedy sšdzę będę już pełnosprytna, kupię sobie bilet na płytę, i razem z Wami będę pod scenš. A jak nie w Polsce - to pojadę z Wami gdzieœ za granicę. Busem Uśmiech No i na pewno przyjadę na jakiœ zlot, muszę tylko mieć więcej samodzielnoœci od rodziców Uśmiech
Po trzecie: Wyrażam ponownie ogromny żal, ubolewanie, złoœć, rozgoryczenie, wœciekłoœć nad marnoœciš i niesprawiedliwoœciš œwiata tego. Tak być nie może . Tyle czasu czekałam na ten koncert a to już po wszystkim? :angry:
Forumowicze którzy jadš do Pragi - ale macie szczęœcie!! Ale Wam zazdroszczę....

No dobra, koniec marudzenia Oczko
Na "Cannibalach" jeszcze nie bardzo wiedziałam co się dzieje, gdzie jestem i po co. Ale już na dwóch kolejnych piosenkach kiedy uœwiadomiłam sobie że: na trzy dni przed moimi urodzinami, widzę, słyszę, na żywo faceta którego muzykę kocham nad życie i do tej pory słuchałam piosenek tylko w domu - się po prostu powyłam! Typowo babskie, wiem. Ale tatuœ też miał łezki w oczach. I mama słuchała jak oczarowana. Ogólnie było wspaniale, cudownie....
Niech się schowajš ci co mówiš że Mark teraz nie gra na gitarze jak przed laty! Nie wierzę że nie mieliœcie ciarek przy "Sułtanach" i "Telegraph Road" - ja miałam i to jakie. Uśmiech Nie zgadzam się z Tobš BET, że Mark to Mistrz. Bo nie ma słowa które okreœliłoby jego wielkoœć. Geniusz? Arcymistrz? Za mało! Tak czarować grš na gitarze, œpiewaniem potrafiš tylko najwspanialsi, ale wspaniali do tego stopnia że okreœlenia na nazwanie ich wspaniałoœci naprawdę trudno się doszukać. Spójrzmy prawdzie w oczy: Mark za rok będzie miał 60 lat. Nasi polscy artyœci i wielu zagranicznych może tylko pomarzyć o takich tłumach na koncertach (choć pewnie za granicš Mark ma więcej widowni Uśmiech ), o takich goršcych brawach, owacjach na stojšco jeszcze w trakcie trwania piosenki, a nie kiedy już zapada cisza, już nie tylko na poczštku kariery ale i 30 lat po jej rozpoczęciu. Na to się pracuje latami. Mark zapracował, jest żywš legenda i na pewno ma tego œwiadomoœć. I daje radoœć innym. I wydaje mi się że artyœci nie kłamiš, mówišc że w Polsce jest najlepsza publika. Jeœli nie najlepsza to jedna z lepszych. A "Marbletown" na zywo brzmi znacznie lepiej Uśmiech "I czarujšce "True Love...", "Fish and the bird", "Sailing to Philadelphia"... Ohh a co nie było piękne? :wub:
Czy nie uważacie, że wczoraj za bardzo nie dało jednak się odczuć że z K2GC były tylko dwie piosenki?
W dniu wczorajszym spełniło się moje największe marzenie... Nie mam słów by opisać jaka jestem szczęœliwa.

Zaraz wrzucę na serwer fotki i nagrania z dyktafonu.

Wiecie co bym z chęciš teraz zrobiła?
Pojechała na koncert Marka Knopflera.... :unsure: Wywracanie oczami

Cholibka, ale się rozpisałam :ph34r:
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#26
Witam wszystkich Uśmiech,

Koncert był fantastyczny klimat podobny do Kongresowej lecz na Torwarze publicznoœć się rozgrzała dopiero po Sultans of Swing Uśmiech. Polska widownia nie mogła zawieœć Uśmiech

Pozdrawiam Was forumowiczów widziałem was z daleka Uśmiech Zrobiłem parę fotek to zaraz umieszczę garstkę. Siedziałem daleko więc wysilałem aparat do granic możliwoœci Uśmiech

Podpisuje się pod tym co napisała Ania_M the best Sultansi i Telegraf Uśmiech


P.S. wybaczcie bo musiałem się jeszcze raz zarejestrować zapomniałem na œmierć mój poprzedni login Smutny

PS niestety muszę wyjœć fotki zamieszczę około 16 Oczko zapraszam

a tutaj wkleję ciasteczko Uśmiech

[Obrazek: MARK_KNOPFLER_Torwar2008.jpg]
Sala Kongresowa 10.06.2001 - 37 Rzšd 50 Miejsce
Torwar 02.05.2008 - G Sektor VIII Rzšd 2 Miejsce
Odpowiedz
#27
http://www.guyfletcher.co.uk/cms/index.php...aw%20-%20Torwar


Kto stoi za tš mini gitarkš? :blink:
Odpowiedz
#28
Cytat:Originally posted by majkel@May 3 2008, 12:52 PM
http://www.guyfletcher.co.uk/cms/index.php...aw%20-%20Torwar


Kto stoi za tš mini gitarkš? :blink:
hej, moj pierwszy tutaj post.
wczoraj bylem pierwszy raz na MK. cenie goscia (bardzo) choc moim nr 1 nie jest (nic mu nie umniejszajac)- moze zainteresuje was moja opinia (postronnego troche bardziej niz wy):

Mark u mnie nic nie stracil ale
powinni zabronic robic koncerty w Torwarze ze wzgledu na tragicznš akustyke.
Nie wiem czy mam tak wysrubowane oczekiwania po Watersie w Sazkiej- Czechy (gdzie
dzwieki zmiatały publicznoœć) ale nawet w Spodku na APFS dzwiek byl ZNACZNIE
lepszy.
szkoda szkoda szkoda, do tego zaduch i brak klimy.

to w skrocie tyle.
po zakonczeniu koncertu nie widzialem w oczach ludzi magii i entuzjazmu jaki czasem widzialem po magicznych koncertach (chyba to problem jedynie akustyki- dzwiek sie kotlowal i nie byl mocny)

pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Cały koncert kręciłem się: to tu, to tam - szukałem miejsc na dobre ujęcia.
Co mnie zaskoczyło...
1. Absolutny brak œ l a d u agresji że ktoœ chodzi, przepycha się, zasłania...
Taka ...przeogromna zyczliwoœć - wręcz: uœmiechanie się do siebie!
2. Iloœć ludzi którzy ŒPIEWALI razem z Markiem - byłem w szoku! Normalnie - nie spodziewałem się że to aż w takiej skali!!! uau....
3. Ten las ršk w górze ....mam fajne ujęcia bo CAŁA SALA ale jak sobie przypomne to wielkie zjednoczenie - znów wracajš "ciary"...
...uffff...
WARTO BYŁO!
...no - tym bardziej że nie tylko ja się zaokršglam - Mark t e ż - co mnie bardzo pocieszyło bo jednej wiekowo kategorii startujemy :-))))))
BYŁO Z A J E B I Œ C I E !!!!!
Pracuję by żyć! - nie: "żyję by pracować"
Odpowiedz
#30
Muzyka gra mi cały czas w głowie...

Miałam robić zdjęcia, ale niestety mój aparat nie dał rady Smutny
Ale za to œwietnie nagrywał dŸwięki. Trochę mało, bo się lekko przegrzewał, ale jest parę fajnych kawałków.

I wymyœlam nowš modę - wrzucę jakiœ kawałek ma komórkę i będę mieć niepowtarzalny dzwonek. Wybiorę taki kawałek, na którym słychać muzę i publicznoœć. Hmmm... zapowiada się œwietnie Uśmiech
Odpowiedz
#31
[QUOTE=kroolik28,May 3 2008, 11:57 AM] [QUOTE=majkel,May 3 2008, 12:52 PM]
Mark u mnie nic nie stracil ale
powinni zabronic robic koncerty w Torwarze ze wzgledu na tragicznš akustyke.
Nie wiem czy mam tak wysrubowane oczekiwania po Watersie w Sazkiej- Czechy (gdzie
dzwieki zmiatały publicznoœć) ale nawet w Spodku na APFS dzwiek byl ZNACZNIE
lepszy.
szkoda szkoda szkoda, do tego zaduch i brak klimy.[QUOTE]


Twoje pretensje sš jak najbardziej uzasadnione.

Dlatego właœnie nie pojechałem na koncert. Poprzedni koncert Knopflera to była jedna wielka kotłowanina różnej maœci przydŸwięków. Siedziałem wtedy z boku sceny w tyle sali.
Akustyka jest wręcz tragiczna jak w studni.

Oczywiœcie że organizator koncertu jest głupi jak but że takš muzykę wprowadza do tego kołchozu. Swojš drogš Knopfler godzi się na to więc też jest cholernie komercyjny.
Odpowiedz
#32
Oj ja to mialem przygode !

Po pierwsze dotarlem chyba najpozniej bo do Warszawy przyjechalem o 19.
Mialem nagrac koncert na MiniDisc ale okazalo sie ze nie wzialem mikrofonu,
nie ukrywam - bylem rozczarowany wlasna osoba Uśmiech Jak to w zyciu - pech chodzi jakos tak parami > Na centralnym okazalo sie ze nie wzialem biletow na koncert.
Dotarlismy taksowka no i zaczela sie walka o szanse wejscia.
Tu bardzo mili Panstwo z ochrony skontaktowali mnie z organizatorami
( dziekuje Pani Joasi Krakowskiej > jesli dobrze zapamietalem ) i w koncu przed godz 20 udalo sie wejsc ( musialem tylko podac nr biletu i potwierdzenie zakupy z meila ) - tu podziekowania dla mojego telefonu kom Uśmiech

Goraco, goraco > przepychajac sie do Was zeby dostarczyc bannery
w odroznieniu od hekselmana natrafilem na brak zrozumienia
slowo przepraszam nie skutkowalo - ludzie pytali sie czemu chce isc dalej - hmm coz mozna odpowiedziec ?Uśmiech czemu ???? Boze ! a i tak byly niezle luzy tylko jacys slabeusze siedzieli na ziemi i blokowali

Muzycznie faktycznie naglosnienie bylo kiepskie - takie jakies ciche, dudniaco basowe, zlane, szumiace, maloporywajace - zastanawiam sie czy ci na trybunach w ogole cos slyszeli ? a moze slyszeli i na tym przewaga vip nad plyta ?Uśmiech
Natomiast tak jak sie nudzilem podczas sluchania ( w sumie ladnego ) albumu tak koncert po raz kolejny udowodnil ze warto jezdzic ! Mark swietna robota !

Bannerki udalo sie dostarczyc i tu niespodzianka, na ktora uwage zwrocil Shiver po koncercie - otoz tyl banneru informujacy o zlocie wydrukowal sie od prawej do lewej - ZNAK ? tak - kto kupil ksiazeczke koncertowa zapewne zauwazyl
ze tyl okladki tez ma napisy odwrocone > szok Uśmiech

Dzieki za piwko po koncercie - szkoda ze nie dluzej
Dzieki tajemniczemu koledze ktory nas podwiozl na to piwko Uśmiech
Dzieki Malzenstwo Shiverowe - za propozycje noclegu
Dzieki LiveNation za udane wejscie
Anius bedziesz na zlocie w koncu ?Uśmiech
Dzieki Publicznosci za wspaniala zabawe

czekamy na pelniejsza relacje guya fletchera ?
http://www.guyfletcher.co.uk/diaries/KTGCt...e5d18e12dec0ded
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#33
Cytat:Originally posted by kroolik28@May 3 2008, 11:57 AM
powinni zabronic robic koncerty w Torwarze ze wzgledu na tragicznš akustyke.(...)
po zakonczeniu koncertu nie widzialem w oczach ludzi magii i entuzjazmu jaki czasem widzialem po magicznych koncertach
(...)
Ja nie mam nic do akustyki - była dobra.
A co do magii w oczach - widać za mało się przypatrwyałeœ Oczko

Tak tak Martinez było słychać na trybunach wszystko doskonale. Mam nagrania z dyktafonu, mówišc szczerze œwietnej jakoœci Uśmiech Chomikuję je właœnie.
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#34
Cytat:Originally posted by Ania_M+May 3 2008, 01:08 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ania_M @ May 3 2008, 01:08 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-kroolik28@May 3 2008, 11:57 AM
powinni zabronic robic koncerty w Torwarze ze wzgledu na tragicznš akustyke.(...)
po zakonczeniu koncertu nie widzialem w oczach ludzi magii i entuzjazmu jaki czasem widzialem po magicznych koncertach
(...)

Ja nie mam nic do akustyki - była dobra.
A co do magii w oczach - widać za mało się przypatrwyałeœ Oczko [/b][/quote]
Jak na Torwarze akustyka może być dobra???

Proszę Cię!!
Odpowiedz
#35
No wybacz - ja słyszałam wszystko doskonale. Żadnych szumów, trzasków, zagłuszeń. Było genialnie!
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#36
a ja słyszałem (nie tylko ja ale i BET tez i Marcelina (jak dobrze pamiętam imię) - pozdrawiam Język ) gitarę Marka prosto z pieców Uśmiech wokal słabo bo staliœmy na równi z kolumnami te co sš na przodach. Potem było lepiej. Ale było ok.
Odpowiedz
#37
Hmm to czyżby na trybuny dŸwięk "dolatywał" lepiej? Język
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#38
Nie rozumiem, po co się czepiać akustyki towaru, fakt nie jest najlepsza, problem wg. mnie tkwi w echu piekielnie odbijajšcym wysokie tony które sš następnie w pogosie masakryczne słyszane. Lecz jakoœ bardziej sie skupiałem na wirtuozerii Marka podczas Speedway niż tych pogłosach... Wiesz "fakungio" zawsze możesz napisac list protestacyjny do organizatorów...

Lecz mi sie wydaje, że na koncert idze się dla artysty, swojš drogš kombinuje jak by tu jeszcze termin z trasy wychaczyc bo mi mało... a myœlę, że z tej strony artystycznej wypadło genialnie - mark w super formie, co do zachowania ludzi, uważam że jak na Polskę wypadło super, ludzie w 90% bardzo mili i życzliwi, rodzinna atmosfera, naprawdę podobało mi sie to że przedział wiekowy był od 7lat do sam nie wiem ilu. Dzięki temu muzyka MK będzie trwać
Odpowiedz
#39
Cytat:Originally posted by fakungio+May 3 2008, 02:10 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (fakungio @ May 3 2008, 02:10 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
Cytat:Originally posted by Ania_M@May 3 2008, 01:08 PM
<!--QuoteBegin-kroolik28@May 3 2008, 11:57 AM
[b] powinni zabronic robic koncerty w Torwarze ze wzgledu na tragicznš akustyke.(...)
po zakonczeniu koncertu nie widzialem w oczach ludzi magii i entuzjazmu jaki czasem widzialem po magicznych koncertach
(...)

Ja nie mam nic do akustyki - była dobra.
A co do magii w oczach - widać za mało się przypatrwyałeœ Oczko [/b]
Jak na Torwarze akustyka może być dobra???

Proszę Cię!! [/b][/quote]
hmm tak się doszukujšc to można sobie same wady wynajdywać, a to, ze pogoda była kiepska, a to, ze było głoœno, a to itd itp. Dziewczynie to nie przeszkadzało, nie każdy jest super audiofilem. Mi zresztš też nie przeszkadzało nagłoœnienie, nie zwracałem na to uwagę (może gdybym słyszał w innych warunkach akustycznych wczeœniej, to bym był bardziej czuły na te niuanse Oczko
Odpowiedz
#40
Cytat:Originally posted by AdamM+May 3 2008, 01:23 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (AdamM @ May 3 2008, 01:23 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> Wiesz "fakungio" zawsze możesz napisac list protestacyjny do organizatorów...

Lecz mi sie wydaje, że na koncert idze się dla artysty, swojš drogš kombinuje jak by tu jeszcze termin z trasy wychaczyc bo mi mało... a myœlę, że z tej strony artystycznej wypadło genialnie - mark w super formie, co do zachowania ludzi, uważam że jak na Polskę wypadło super, ludzie w 90% bardzo mili i życzliwi, rodzinna atmosfera, naprawdę podobało mi sie to że przedział wiekowy był od 7lat do sam nie wiem ilu. Dzięki temu muzyka MK będzie trwać [/b]
Otóż to!

<!--QuoteBegin-Piotrd@May 3 2008, 02:10 PM
hmm tak się doszukujšc to można sobie same wady wynajdywać, a to, ze pogoda była kiepska, a to, ze było głoœno, a to itd itp. Dziewczynie to nie przeszkadzało, nie każdy jest super audiofilem. Mi zresztš też nie przeszkadzało nagłoœnienie, nie zwracałem na to uwagę (może gdybym słyszał w innych warunkach akustycznych wczeœniej, to bym był bardziej czuły na te niuanse Oczko[/quote]
Otóż i to także Oczko
Dzięki chłopaki
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warszawa Torwar - Spotkanie Przed i Po Koncercie MARTINEZ 30 95,026 02.05.2008, 17:52
Ostatni post: anius
  Lista Obecności Na Torwar Andrzej 60 113,830 30.04.2008, 00:53
Ostatni post: Poweer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości