Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"a Czy Polacy Pijš...
#1
Czyli bardzo ciekawy wywiad z Markiem Duży uśmiech
PS To pytanie o wódkę mnie rozbroiło. Duży uśmiech
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#2
Œwietny wywiad. Dzieki Ania Uśmiech Chyba go nie było w Rzepie :wacko:
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#3
Tylko od kiedy KTGC zostal nagrany z Emmylou...hmm... Duży uśmiech
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#4
Może czeka nas niespodzianka od Marka i Emmylou? Duży uśmiech
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#5
To może trzeba Markowi uzupełnić zapasy w lodówce. Aniu M możesz dodać jeszcze jednš opcję w ankiecie: Żubrówka.
Odpowiedz
#6
Pare tygodni temu w jednym z programów telewizji niemieckiej wystšpił Mark, i udzielił krótkiego wywiadu. Pomyœlełem sobie, że warto go przeczytać, by- w razie ewentualnego spotkania z nim przed koncertem nie zapytać czasem o coœ podobnego.

Wiemy, że jest Pan mistrzem gitarowych kompozycji i - mistrzem słowa.
Co oznacza tytuł Pana nowej płyty?
Mark: W KTGK to jedna z osób. Malarz. Malarz tłumaczšcy młodemu adeptowi- „oni tego nie rozumiš. Jestem gotowy nawet zabić, by uzyskać tę czerwień” . Wtršciłem to zdanie, gdyż być może stanowi ono pewnš paralelę do mojej osoby. On chce, by młody malarz zrozumiał, że nie ma wyboru. On musi po prostu to robić. I do mnie odnosi się dokładnie to samo.

Nie wiem, czy widział Pan krótki film, który nakręciliœmy o Panu, i pokazali przed pańskim wejœciem do studia?
Nie, na szszęœcie nie.

Była w nim mowa, że DS nigdy się nie rozwišzało. Dlaczego? Czy to prawda?
Właœciwie zrobiłem to przed dziesięciu laty, lub jeszcze wczeœniej; nie mam pamięci do dat.
To była dla mnie po prostu zbyt duża rzecz, cały jej rozmiar.
Przypominam sobie, jak w przerwie jednej z tras koncertowch poszedłem zjeœć obiad, i nie rozpoznałem tam któregoœ z naszych kierowców ciężarówek. Zawsze byli to przyjaciele, z którymi wszędzie jeŸdziliœmy razem. Wtedy wszytko jednak stało się dla mnie zbyt ogromne, przeskakiwaliœmy praktycznie z jednej sceny na drugš.
Chciałem być znowu tym, który pisze muzykę, układa piosenki, nagrywa, a potem je wykonuje.
Chciałem zachować kontrolę nad tym co się dzieje. Sam decydować o sobie, mieć więcej wpływu na to, co robię. Być może pracowałem wtedy za dużo. Tak, za dużo wtedy robiłem.

Jest Pan nie tylko wielkim muzykiem, ale i znawcš literetury. Czy znajduje Pan teraz jeszcze czas, żeby czytać?
Nie czytam z pewnoœciš wiele więcej, niż przeciętny obywatel. Myœlę tylko, że zdarza się, że na niektóre napisane przez mnie teksty piosenek , miały wpływ rzeczy, które przeczytałem : powieœć, lub cokolwiek. Coœ, co dzieje się akurat wokół mnie. To może być również Pan, coœ co Pan powie (chodzi o redaktora). Lub widzę Pana stojšcego
akurat na ulicy przed restauracjš i czytajšcego wywieszonš na dworze jej kartę dań. I o tym powstanie piosenka. Nie wiem sam, dlaczego tak się dzieje, ale ta niewytłumaczalnoœć właœnie - bardzo mi się podoba. To taka wcišgajšca, przyjemna tajemnica. I jest to dla mnie piękne, że sam dokładnie nie wiem dlaczego chcę napisać jakšœ piosenkę . Być może takie połšczenie dokonuje się gdzieœ we mnie.

Czy zdšżył Pan już przeczytać autobiografię E. Claptona, którego przecież Pan dobrze zna?
Nie, jeszcze nie, niestety.

A może wyobrazić sobie Pan napisanie własnej biografii?
Nieeee .
Mam za dużo rzeczy do zrobienia, interesuje mnie to, co dopiero nastšpi. To może i dziwne uczucie, ale ja myœlę teraz o utworach na następnš płytę; parę z nich już znam. One teraz poruszajš się w mojej głowie. Taki styl życia z różnymi rzeczami kršżšcymi po głowie może nie jest zawsze godny do polecenia, ale ja go uwielbiam.

Wyraził się Pan kiedyœ podobno, że Pana syn gra lepiej na gitarze niż jego ojciec...
Tak ... szybciej. Powiedział mi, że nauczy mnie parę ze swoich „speed Riffs”
Joemu podobajš się szybkie, metalowe kawałki. To być może zabrzmi nieco dziwnie, ale na nowym albumie pewne utwory gram kostkš. Dla tych piosenek wróciłem do podstaw gry na gitarze, do tego, czym przemawiała do mnie gitara na samym poczštku. Normalnie preferuje technike Fingerpicking .W KTGC powróciłem do kostki.
Wczeœniej używałem jej również, głównie by zaznaczać rytm, ale grać niš bez przerwy to dla mnie nienaturlne - Joe potrafi niš grać niš stale szybciej niż ja.

Ile Joe ma lat?
Dwadzieœcia.

Kiedyœ miał Pan powiedzieć, że największym Pana sukcesem w życiu jest, że udało się Panu przed oœmiu laty rzucić palenie.Czy w Anglii dostrzega Pan podobnš, antynikotynowš histerię jak w Niemczech?
Tak, jestem przeciwnikiem palenia. Myœlę, że ex- palacze sš najbardziej bojowymi wrogami tego nałogu. To było przed dziesięciu laty, i rzeczywiœcie jest czymœ, z czego jestem niezmiernie dumny. Nie myœlałem, że uda mi siš to osišgnšć. Ktoœ mi powiedział, że rzucić palenie jest trudniej niż przestać brać heroinę, narkotyki. Nie wiem czy to prawda, sam nigdy nie próbowałem.

Co myœli Pan, czytajšc wiadomoœć, że kolejna rockowa grupa znowu schodzi się razem: Led Zeppelin, , The Who:”Boże, co za wstyd” czy raczej „zrobię to też”?
Wydaje mi się, że obecnie jest naprawdę dobry czas na granie na żywo. Z firmami płytowymi wyglšda za to dużo gorzej: œcišganie muzyki z internetu, itp.
Ale jeœli to dobre dla muzyki live – to tak.
My od czasu do czasu spotykamy się, by dać mały występ w charytatywnym celu, lub np. wzišœć udział w koncercie poœwięconym N.Mandeli. To dobry pomysł. Ale wielka trasa? Mam za dużo rzeczy, które mogę teraz robić, które mnie interesujš. A zebrać zespół, to byłoby ogromne przedsięwzięcie, planowanie. A jeżeli godzi się na występy charytatywne,to pocišga to za sobš pewne problemy: dlaczego akurat ten, a nie inny. Tak, to byłoby ogromna działalnoœć.

Nie wiem jak jest tam, gdzie Pan mieszka, ale my co roku zastanawiamy się, kto otrzyma literackš Nagrodę Nobla. Philip Ross czy Bob Dylan. Mam nadzieję, że oboje dożyjemy tej chwili, kiedy Pana przyjaciel, Bob Dylan dostšpi tego zaszczytu.

Dlaczego nie, to byłoby możliwe. Właœciwie czemu nie? Ale problemem przy rozdziele nagród literackich jest moim zdaniem – a nie jestem na tym polu ekspertem- to, że sš one przyznawane przez jakiejœ komisje , a nie, tak, jak na przykład w angielskim footbolu -wybiera się menagera. Nie ma miejsca na zamiłowanie, prawdziwš pasję. Stšd to chyba nie jest najlepszy pomysł. W komitecie - trzeba znaleŸć jakiœ kompromis. Ktoœ mówi: ten musi wygrać. Inny na to: on – nigdy, tylko po moim trupie.
Jak można w ogóle w dziedzinie literatury przyznawać jakiejœ miejsca: To przecież nie ma sensu. Z pewnoœciš ożywia rynek czytelniczy, wpływa na obrót wydawców.
Ale nie należy przyjmować, że ten kto otrzymał pierwszš nagrodę, jest lepszy od kogoœ innego, uplasowanego niżej. Tak nie myœlę.

Wwszystkie artykuły, które o Panu czytałem, zawierały jedno zdanie, które na całe szczęœcie dzisiaj się nie sprawdziło. Ze Mark Knopfler jednej rzeczy nie lubi szczególnie: mówić. Ogromne dzięki, że mogliœmy z Panem dziœ porozmawiać.
(œmiech)
Odpowiedz
#7
"Mam za dużo rzeczy do zrobienia, interesuje mnie to, co dopiero nastšpi. To może i dziwne uczucie, ale ja myœlę teraz o utworach na następnš płytę; parę z nich już znam. One teraz poruszajš się w mojej głowie. Taki styl życia z różnymi rzeczami kršżšcymi po głowie może nie jest zawsze godny do polecenia, ale ja go uwielbiam"

I to mi się podoba. I takie deklaracje przyjmuję zawsze z wielkš radoœciš Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#8
Œwietny, krotki, treœciwy wywiad. Bardzo podoba mi się to co mówi Mark Knopfler-zawsze miał poukładane w głowie. Wielu rockmanów może się uczyć od niego Uśmiech
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#9
Jedna z cech, ktore imponuja mi u Marka jest wlasnie skromnosc. To musi byc na zywo przemily gosc Oczko
Odpowiedz
#10
NOWA PŁYTA?!
Kiedykolwiek by to nie było - to jednak nie prawdš sš te pogłoski, że Mark już niebawem kończy karierę!
Œwietnie, œwietnie. :wub:
I jak tu go nie lubić? Wspaniały artysta, a w dodatku mšdrze mówi. Ile ja bym dała żeby sobie z nim tak pomówić, ba - pomilczeć nawet. Oczko
Dziadku - dziękuję. Œwietna robota. Uśmiech
Grzegorzu - jasne. Z przymrużeniem oka. Oczko
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#11
Interesujšcy wywiad - choć momentami nie potrafię być apolityczny i z rozpaczš wchodzę na strony nielubianej przeze mnie (ze względów czysto politycznych) "Rzeczpospolitej".
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#12
Nigdy nie mówiłem, że powrót Dire Straits jest niemożliwy
Wielokrotnie juz o tym dyskotuwalismy, ale mnie troche zdziwilo to zdanie. Bo ja mam w pamieci jeden z wywiadow z Markiem, w ktorym wyraznie powiedzial, ze powrot DS jest niemozliwy.
Chcoaz chyba to by nikomu nie zaszkodzilo.Oczko
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#13
Cytat:Originally posted by numitor@Feb 8 2008, 06:39 PM
Interesujšcy wywiad - choć momentami nie potrafię być apolityczny i z rozpaczš wchodzę na strony nielubianej przeze mnie (ze względów czysto politycznych) "Rzeczpospolitej".
Mam dokładnie tak samo, tyle tylko, że dotyczy to "GW"
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#14
Cytat:Originally posted by pablosan+Feb 8 2008, 08:42 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (pablosan @ Feb 8 2008, 08:42 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-numitor@Feb 8 2008, 06:39 PM
Interesujšcy wywiad - choć momentami nie potrafię być apolityczny i z rozpaczš wchodzę na strony nielubianej przeze mnie (ze względów czysto politycznych) "Rzeczpospolitej".
Mam dokładnie tak samo, tyle tylko, że dotyczy to "GW" [/b][/quote]
Wiem, doœć dużo osób nie lubi "GW" - ja to rozumiem, nie przeszkadza mi to - niech kazdy lubi, czyta i kupuje to, co chce.
&quot;Come up and feel the sun
A new morning has begun...&quot;
Odpowiedz
#15
Oba wywiady œwietne. Dzięki!
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#16
Rzeczywiœcie œwietne wywiady. Czytałem jednym tchem
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#17
Potwierdza, pierwszy wywiad, że z Marka to taki leniuszek troszkę Język , zupełnie jak ja...
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#18
Pablosan, gdyby kady człowiek tak jak Mark leniuchował, dajšc tym innym powody do radoœci, a nie do złoœci.... Oczko
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#19
Wydaje mi się, że Knopfler w kwestii grania na gitarze nie powiedział jeszcze ostatniego słowa: coœ mi się wydaje, że jeżeli Joe nauczy już tatę swoich speed Riffs, to może nas czekać jeszcze niezła rewolucja. Uśmiech
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#20
Œwietne wywiady, dziękuję bardzo.
Mnie jako patriotę lokalnego najbardziej zainteresowała sprawa żubrówki Szczęśliwy Jak będzie w Polsce może go zaprosimy w miesjce gdzie rosnie trawa żubrówka - znam takie miejsce, albo jeszcze lepiej do prawdziwej bimbrowni - to dopiero jest œwietny trunek (mówię poważnie!!!!Oczko.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sukces artystyczny czy komercyjny? Robson 34 41,631 04.08.2010, 23:59
Ostatni post: fakungio
  Czy to rzeczywiście MK? numitor 4 11,344 10.11.2009, 16:07
Ostatni post: tomg
  Fan Czy Fanatyk - Sprawdź Się Ania_M 12 16,739 24.02.2009, 21:51
Ostatni post: pablosan
  Czy Jesteś Taki Sam/Taka Sama Jak Mark? Ania_M 23 28,426 20.01.2009, 19:51
Ostatni post: HOWARD
  czy kojarzy wam sie z czyms ta muzyka ? MARTINEZ 2 8,975 11.10.2008, 12:07
Ostatni post: MARTINEZ
  Dire Straits Czy Mark Knopfler Andrzej 101 92,170 02.12.2005, 15:40
Ostatni post: ania

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości