Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze Bootlegi Uzyskały Status Międzynarodowy
#1
Dziś przeglądając neta natafiłem na informacje o naszych (mam nadzieję, że moge tak mówić) bootlegach.
http://home.planet.nl/~tol00239/060505.htm
http://home.planet.nl/~tol00239/070505.htm
Szkoda tylko, że ktoś kto je dostarczył z Polski (pewnie jest to ktoś, kto bywa na Forum) nie zadbał aby uszanowane zostały tytuły, które nagrywający je nadali, szkoda ...... :angry:
Odpowiedz
#2
Nice audience recordings, sound quality is fairly good. I don't exactly understand what is so funny during track 8, but the Polish fans are having a good laugh

...no tak, z czego smieją się polscy fani...swoją droga, zastanawiam się czy odpowiedz Marka traktować jako akcent humorystyczny z jego strony czy raczej hmm...ignorancki? deprymujący? sama nie wiem...ale mam nadzieje że jego to jednak choc troszkę rozbawiło, bo reasumując to z publiczności był chyba raczej zadowolony
seeEMILYplay
Odpowiedz
#3
Cytat:Originally posted by aaadam@Jun 6 2005, 07:12 PM
Dziś przeglądając neta natafiłem na informacje o naszych (mam nadzieję, że moge tak mówić) bootlegach.
http://home.planet.nl/~tol00239/060505.htm
http://home.planet.nl/~tol00239/070505.htm
Szkoda tylko, że ktoś kto je dostarczył z Polski (pewnie jest to ktoś, kto bywa na Forum) nie zadbał aby uszanowane zostały tytuły, które nagrywający je nadali, szkoda ...... :angry:
Jeroen te bootlegi sciagnal sobie z dimeadozen.org (wiem bo rozmawialem z nim) przy czym na tejze stronie bootlegi te mialy wyraznie oznaczone nazwy. (Spodek byl udostepniony razem z okladka Martineza a przy torwarze byly linki do mojej okladki). Pliki we flacu udostepnil tam ktos o niku "mtruszel" - nie wiem czy to ktos z tego forum czy nie?

Mam wrazenie, ze Jeroen ma chyba zasade, ze na swojej stronie nie podaje zazwyczaj tytulow bootlegow (oprocz DVD) i zadowala sie "kronikarskimi" notatkami typu "gdzie i kiedy".

Ale mysle, ze jak sie komus chce to mozna do niego skrobnac i poprosic o wpisanie wymyslonych tu tytulow. Uśmiech

Pozdrawiam

Marcin
Odpowiedz
#4
Cytat:Originally posted by Emilka@Jun 6 2005, 07:37 PM
Nice audience recordings, sound quality is fairly good. I don't exactly understand what is so funny during track 8, but the Polish fans are having a good laugh

...no tak, z czego smieją się polscy fani...swoją droga, zastanawiam się czy odpowiedz Marka traktować jako akcent humorystyczny z jego strony czy raczej hmm...ignorancki? deprymujący? sama nie wiem...ale mam nadzieje że jego to jednak choc troszkę rozbawiło, bo reasumując to z publiczności był chyba raczej zadowolony
Z tego co slyszalem na bootlegach to praktycznie w kazdym miescie reakcje na herbate sa podobne do tych w Polsce. To znaczy roznia sie nieco - w Australii zamiast "polish vodka" ludzie krzyczeli "australian beer" itp. a odpowiedz Marka zawsze jest taka sama "TEA" (i udzielona podobnym tonem Uśmiech

Natomiast nie wiem po co w tej wersji bootlega ze spodka ten fragment zostal wydzielony jako osobny "utwor" - moglo to zostac jako wstep do Song for Sonny Liston albo jako "outro" do Done with Bonaparte...

Marcin
Odpowiedz
#5
z tego co mówił martinez- nie wszyscy chcą tyle oklasków słuchac , więc jak jest osobna ściezka to mogą wyciąc. osobiście nie odczuwam potrzeby wycinania czegokolwiek.
seeEMILYplay
Odpowiedz
#6
W sumie racja (choc w przypadku Spodka ja tez absolutnie nie odczuwam potrzeby przeskakiwania "dluzyzn" Oczko ).
Odpowiedz
#7
Cytat:Originally posted by mcl1979@Jun 6 2005, 08:53 PM

Jeroen te bootlegi sciagnal sobie z dimeadozen.org (wiem bo rozmawialem z nim) przy czym na tejze stronie bootlegi te mialy wyraznie oznaczone nazwy. (Spodek byl udostepniony razem z okladka Martineza a przy torwarze byly linki do mojej okladki). Pliki we flacu udostepnil tam ktos o niku "mtruszel" - nie wiem czy to ktos z tego forum czy nie?
Pewnie, że były - co więcej jeszcze tam są - to informacja dla tych co jeszcze nie mają a chcieliby.
Sam je tam umieściłem (tam mam nick mtruszel a tu MT1) - nazwa była oryginalna razem z informacją kto nagrał i kiedy oraz informacja o forum knopfler.pl

Pozdrawiam wszystkich, MT1 vel mtruszel Duży uśmiech
Odpowiedz
#8
Cytat:Originally posted by mcl1979+Jun 6 2005, 07:53 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (mcl1979 @ Jun 6 2005, 07:53 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-aaadam@Jun 6 2005, 07:12 PM
Dziś przeglądając neta natafiłem na informacje o naszych (mam nadzieję, że moge tak mówić) bootlegach.
http://home.planet.nl/~tol00239/060505.htm
http://home.planet.nl/~tol00239/070505.htm
Szkoda tylko, że ktoś kto je dostarczył z Polski (pewnie jest to ktoś, kto bywa na Forum) nie zadbał aby uszanowane zostały tytuły, które nagrywający je nadali, szkoda ...... :angry:
Jeroen te bootlegi sciagnal sobie z dimeadozen.org (wiem bo rozmawialem z nim) przy czym na tejze stronie bootlegi te mialy wyraznie oznaczone nazwy. (Spodek byl udostepniony razem z okladka Martineza a przy torwarze byly linki do mojej okladki). Pliki we flacu udostepnil tam ktos o niku "mtruszel" - nie wiem czy to ktos z tego forum czy nie?

Mam wrazenie, ze Jeroen ma chyba zasade, ze na swojej stronie nie podaje zazwyczaj tytulow bootlegow (oprocz DVD) i zadowala sie "kronikarskimi" notatkami typu "gdzie i kiedy".

Ale mysle, ze jak sie komus chce to mozna do niego skrobnac i poprosic o wpisanie wymyslonych tu tytulow. Uśmiech

Pozdrawiam

Marcin [/b][/quote]
Katowic napewno nie ściągnął, dostał w kopercie z Polski - tak mi odpisał.
Odpowiedz
#9
przez ciekawośc ściągnąłem te wersję koncertu na Torwarze z dimeadozen.org i chyba ktoś kto to wystawił, lekko zawalil sprawę. Mianowicie podczas TR w końcówce wchodzą jakieś straszne trzaski (o mało zawału nie dostałem jak je usłyszałem na swoich kolumnach B&W). ściagnąłem więc werse mp3 z wiadomej strony i tam tych trzasków niema. Więc chyba poszło nie tak coś przy przerabianiu na flaca...
Odpowiedz
#10
wazne ze my mamy Uśmiech a inni... jak maja to tez fajnie Uśmiech
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#11
Cytat:Originally posted by Piotrd@Jun 6 2005, 10:49 PM
przez ciekawośc ściągnąłem te wersję koncertu na Torwarze z dimeadozen.org i chyba ktoś kto to wystawił, lekko zawalil sprawę. Mianowicie podczas TR w końcówce wchodzą jakieś straszne trzaski (o mało zawału nie dostałem jak je usłyszałem na swoich kolumnach B&W). ściagnąłem więc werse mp3 z wiadomej strony i tam tych trzasków niema. Więc chyba poszło nie tak coś przy przerabianiu na flaca...
Ja udostępniłem bootleg z Torwaru na hubie La-Knopfler.tk też w postaci plików flac, który też jest dostępny jako torrent ale tylko dla użytkowników huba i w mojej wersji kodowania na flac nie ma żadnych trzasków na TR. Więc chyba coś MT1 zaiskrzyło w komputerze w czasie gdy kodował swój bootleg na format flac.
Odpowiedz
#12
Cytat:Originally posted by Piotrd@Jun 6 2005, 10:49 PM
przez ciekawośc ściągnąłem te wersję koncertu na Torwarze z dimeadozen.org i chyba ktoś kto to wystawił, lekko zawalil sprawę. Mianowicie podczas TR w końcówce wchodzą jakieś straszne trzaski (o mało zawału nie dostałem jak je usłyszałem na swoich kolumnach B&W). ściagnąłem więc werse mp3 z wiadomej strony i tam tych trzasków niema. Więc chyba poszło nie tak coś przy przerabianiu na flaca...
hmm, wersji flac nie sprawdzałem - jak wrócę do domu to zdekoduję i sprawdzę - jeśli te trzaski faktycznie są to puszczę nową, dobrą wersję
Odpowiedz
#13
grzegorz,Jun 7 2005, 12:33 PM napisał(a):Więc chyba poszło nie tak coś przy przerabianiu na flaca...
Więc chyba coś MT1 zaiskrzyło w komputerze w czasie gdy kodował swój bootleg na format flac. [/QUOTE]
No muszę potwierdzić - po zdekodowaniu flaca też mam trzaski! Mam nadzieję, że to tylko na tym kawałku - czy słuchałeś całości? - to do Piotrad
Odpowiedz
#14
Cytat:Originally posted by MT1@Jun 7 2005, 10:44 PM
grzegorz,Jun 7 2005, 12:33 PM napisał(a):Więc chyba poszło nie tak coś przy przerabianiu na flaca...
Więc chyba coś MT1 zaiskrzyło w komputerze w czasie gdy kodował swój bootleg na format flac.
No muszę potwierdzić - po zdekodowaniu flaca też mam trzaski! Mam nadzieję, że to tylko na tym kawałku - czy słuchałeś całości? - to do Piotrad [/quote]
Tylko w TR, inne są ok na 100% takie jak powinny być.
Odpowiedz
#15
Czy ktoś mnie mógłby uświadomić, co to ten flaca i ilę sie traci przy takiej kompresji?
Odpowiedz
#16
flac-free lossless audio codec. Teoretycznie powinno być bez strat. Pliki zakodowane mają wielkość ok. 50% wielkosći plików wav.
strona domowa o *flac
Odpowiedz
#17
Cytat:Originally posted by aaadam@Jun 8 2005, 09:34 PM
Czy ktoś mnie mógłby uświadomić, co to ten flaca i ilę sie traci przy takiej kompresji?
flac to kompresja bezstratna (coś jak rar lub zip). Większośc plyt dostępnych w internecie, z ambicjami do bycia dobrej jakości jest kompresowana flac. Ja np. ściagnałem w ten sposób skompresowany koncert w Bazylei DS z 1992 r.
Odpowiedz
#18
Dziękuje za odpowiedź. Jednak informacja, że coś jest kompresowane bezstratnie, to mne dziwi. Samo słowo kompresja - oznacza utratę czegoś. Czy ktoś może prównywał nagranie audio, oraz takie które było flacowane? Czy naprawdę nie słychać różnicy?
Odpowiedz
#19
Bezstratna kompresja ale w wersji MLP (Meridian Lossless Packing) jest również stosowana w płytach formatu DVD-Audio (nie mylić z DVD-Video). Jak wiadomo DVD-A i SACD miały zastąpić poczciwe CD gwarantując lepszą jakość dźwięku, więc bezstratna kompresja w wydaniu MLP jest naprawdę bezstrana.
Format *flac jest darmowym kodekiem, więc chyba nie można mówić o takiej samej jakości kompresji. Niestety nie można tego sprawdzić bo dla zwykłego śmiertelnika algorytmy MLP i oprogramowanie nie są dostępne (przynajmniej ja o tym nie słyszałem)
Kompresja bootlegów do formatu flac nie powinna być dla przeciętnego ucha i słuchana na przeciętnym sprzęcie rozróżniana z tego względu, że większość rejestracji jest jako 'audience' i z wykorzystaniem amatorskiego sprzętu (Mini Disc to też kompresja bodajże ATRAC).
Adam z tego co pisałeś masz niezły sprzęt do słuchania więc mógłbyś sobie sam zakodować i zdekodować jakąś płytę ale nie live i porównać odsłuchowo z oryginałem. Dobrze też jest użyć dobrego programu do zgrywania ścieżek audio na komputer np. EAC lub CDex. Efekty powinny być lepsze.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bootlegi Dvd aaadam 149 236,815 31.07.2015, 07:46
Ostatni post: Igor23
  Bootlegi Stach 249 283,879 24.09.2013, 22:45
Ostatni post: jambore
  Bootlegi Igor23 0 8,496 27.02.2007, 20:25
Ostatni post: Igor23
  Bootlegi Mk I Ds Być Może Całkiem Za Darmo aaadam 12 22,146 27.10.2006, 23:29
Ostatni post: aaadam
  Bootlegi... pablosan 342 279,151 25.10.2005, 17:40
Ostatni post: Steeven
  Dvd Bootlegi Część Ostania aaadam 0 5,330 23.09.2005, 22:49
Ostatni post: aaadam
  Bootlegi Dvd Z Torwaru I Spodka numitor 51 58,419 30.07.2005, 19:49
Ostatni post: kuba87
  Dvd Bootlegi aaadam 116 112,509 15.06.2005, 22:46
Ostatni post: aaadam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości