Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strona Graficzna Twórczoœci Ds/mk
#1
Moi drodzy!

Czy zastanawialiœcie się kiedykolwiek nad estetykš lub wymowš okładek płyt Dire Straits i Marka Knopflera? Czy któraœ z nich ma dla Was jakieœ szczególne znaczenie? Czy znacie genezę ich powstania i wiecie czym Mark kierował się decydujšc się na takie, a nie inne projekty? Którš uważcie za najlepszš? Czy w jakiœ sposób powišzujecie ich wyglšd do muzyki? Czy teksty piosenek z poszczególnych płyt mogš nawišzywać do okładek? Jeœli tak to w jaki sposób? Ciekaw jestem Waszych opinii na temat graficznej strony dzieł Marka Knopflera.
Nie gram z nut, gram z serca
Odpowiedz
#2
to wyraŸ też swojš opinię Uśmiech

hehehehehe
My girlfriend said AC/DC is bad...Now she is single...
Hhahaha Just kidding...
She is dead...
Odpowiedz
#3
Ok, oto moje spostrzeżenia:

"Dire Straits" - pierwszy album i jakże tajemnicza okładka. Najbardziej niejednoznaczna z wszystkich według mnie. Cóż ona przedstawia? Pewnš kobietę, opartš o ciemny filar w jasnym, przestrzennym pomieszczeniu. Okładka doœć nieœmiała, w przeciwieństwie do muzyki. Bardzo dobrze oddaje jednak charakter bycia zespołu i samego Marka - skromnoœć. Właœnie taka ta kobieta jest.

"Making Movies" - czerwona płyta, chyba tak jš można nazwać, z niewielkš dawkš błekitu. Mark tutaj bardzo wyraŸnie nawišzuje do tematów miłosnych, uważam więc tę czerwień za symbol miłoœci, albo też rozterek lub po prostu cierpienia, jakie w tym okresie przeżywał. Z drugiej strony jest to płyta najbardziej monca w dorobku Dire Straits, więc być może Mark chciał to nakreœlić właœnie wbijajšcš się w oczy czerwieniš? Kolorem ostroœci i mocy? Płyta w pewnym sensie przynosi rewolucję w brzmieniu Dire Straits i być może Mark chciał to zaznaczyć na frontalu albumu. Może dlatego aby się lepiej sprzedał, a nietypowy widok przykuwał uwagę kupujšcych?

"Love Over Gold" - okładka moim zdaniem najlepsza obok "Brothers In Arms", najlepiej komponujšca się z zawartoœciš muzycznš, szczególnie w poczštkowej częœci "Telegraph Road", gdzie słychać grzmot pioruna, albo w wszechogarniajšcy klimat grozy w "Private Investigations", „cisza po burzy”, czyli „Love Over Gold”, chwila oddechu przy „Industrial Diseases” i znowu powrót do „pochmurnej atmosfery” w postaci finałowego, mocnego sola w „It Never Rains”. Głębia tekstów i przestrzeń brzmienia muzyki na tej płycie przypomina mi właœnie grzmot, deszcz, atmosferę œwieżoœci.

Jak będę miał chwilę czasu, napiszę o pozostałych płytach. Napiszcie, co Wy o nich sšdzicie. Może wiecie o nich coœ więcej? Okładka to integralna częœć płyty, a tak mało się o nich mówi.
Nie gram z nut, gram z serca
Odpowiedz
#4
temat ciekawy... na pewno sa lepsze niz teledyski Uśmiech

co do "alchemy" slynny napis s. mc duck ?
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#5
No właœnie, na pewno trudny to temat - zainteresowanie małe Oczko), jednakże poruszyłem go, bo sam dysponuję doœć skšpymi informacjami o okładkach DS/MK - dlatego poprosiłem Was o pomoc Uśmiech
Nie gram z nut, gram z serca
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy album MK - Get Lucky :) Robson 925 573,407 08.10.2012, 19:59
Ostatni post: Ania_M
  Sultans Of Swing The Very Best Of DS Robson 1 5,688 13.12.2008, 16:25
Ostatni post: Ania_M
  Fani Recenzujš Płyty Ds I Mk Andrzej 117 75,695 18.11.2007, 22:13
Ostatni post: pogdan
  DVD MK&EH Na Jesieni! pablosan 9 9,977 26.06.2006, 16:27
Ostatni post: Robson
  Mk + Eh - Nowa Piosenka MARTINEZ 3 8,319 19.03.2006, 13:43
Ostatni post: dziadek
  Proœba Do Posiadaczy Dvd Ds Wembley '85 coyote 12 11,677 01.02.2006, 20:49
Ostatni post: Trissi
  Najlepsza Muzyka Filomowa Made By MK tawnuk 27 22,555 06.06.2005, 20:57
Ostatni post: Eowyn
  Nowa szata graficzna Jeżozwierz 0 14,181 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:
  TRACKER - Nowa płyta MK!!! Jeżozwierz 0 384,959 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości