Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined variable $awaitingusers - Line: 34 - File: global.php(844) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(844) : eval()'d code 34 errorHandler->error
/global.php 844 eval
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined array key "style" - Line: 909 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 909 errorHandler->error
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$lang_select_default - Line: 5024 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 5024 errorHandler->error
/global.php 909 build_theme_select
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_markread - Line: 15 - File: global.php(938) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(938) : eval()'d code 15 errorHandler->error
/global.php 938 eval
/showthread.php 26 require_once
Warning [2] Undefined array key "mybb" - Line: 1952 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 1952 errorHandler->error
/inc/functions_indicators.php 41 my_set_array_cookie
/showthread.php 629 mark_thread_read
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$ratings_update_error - Line: 5 - File: showthread.php(732) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/showthread.php(732) : eval()'d code 5 errorHandler->error
/showthread.php 732 eval
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions_user.php 844 is_member
/inc/functions_post.php 406 purgespammer_show
/showthread.php 1070 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "profilefield" - Line: 6 - File: inc/functions_post.php(474) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions_post.php(474) : eval()'d code 6 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 474 eval
/showthread.php 1070 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "canonlyreplyownthreads" - Line: 660 - File: inc/functions_post.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions_post.php 660 errorHandler->error
/showthread.php 1070 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 741 - File: inc/functions_post.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions_post.php 741 errorHandler->error
/showthread.php 1070 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 746 - File: inc/functions_post.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions_post.php 746 errorHandler->error
/showthread.php 1070 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "canonlyviewownthreads" - Line: 1081 - File: showthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/showthread.php 1081 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "invisible" - Line: 1506 - File: showthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/showthread.php 1506 errorHandler->error
Warning [2] Undefined variable $threadnotesbox - Line: 30 - File: showthread.php(1533) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/showthread.php(1533) : eval()'d code 30 errorHandler->error
/showthread.php 1533 eval
Warning [2] Undefined variable $addremovesubscription - Line: 79 - File: showthread.php(1533) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/showthread.php(1533) : eval()'d code 79 errorHandler->error
/showthread.php 1533 eval




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anime Music Video
#1
Na poczštek słówko wyjaœnienia: Anime Music Video (AMV) to szczególnego rodzaju teledyski tworzone przez ludzi ogarniętych pewnš pasjš. Taki teledysk składa się ze zmontowanych scen z jednego lub paru filmów animowanych, a ilustracjš muzycznš jest wybrany przez twórcę klipu utwór. Bardzo ciekawie jest obejrzeć znane sobie utwory okraszone zaskakujšcš wizualizacjš, lub też zobaczyć fragmenty ulubionego filmu jako klip do piosenki.

Dla ludzi nieobeznanych z anime dodam jeszcze, że wielkim błędem byłoby wrzucić owe filmy do worka z napisem "rysunkowe bajki". Z anime jest tak, jak z fantasy i horrorem - w warstwie chłamu tkwiš przepiękne perły; trzeba tylko umieć je znaleŸć.

Od paru lat oglšdam i kolekcjonuję AMV. Kolekcja nie jest wielka, gdyż zachowuję jedynie perełki, do których chcę wracać. Z nowoœci zaœ oglšdam te, których tematem sš znane mi filmy i utwory (niekoniecznie muszš być spełnione oba warunki jednoczeœnie).

Wybrałem spoœród swoich ulubionych AMV 25 klipów, które lubię szczególnie i które z czystym sumieniem mogę każdemu polecić. Kryteria oceny były różne; oczywiœcie istotny jest dobór utworu, dynamika, synchro (dopasowanie ruchów ust postaci do wokalu), ale najważniejsze jest "to coœ", co tak trudno okreœlić Oczko

Zapraszam do uzupełniania mojej listy o inne dziełka. Kolejnoœć jest przypadkowa. Niektóre tytuły klipów sš linkami do animemusicvideos.org (œcišgać można do dwóch plików jednoczeœnie; chyba trzeba się zarejestrować). Tytuły filmów podaję po angielsku. Pod każdš pozycjš mój krótki komentarz.

Crawling
anime: Princess Mononoke
muzyka: Crawling; Linkin Park

Tekst œwietnie ilustruje motyw Ashitaki nękanego przez demonicznš plamę. Wydaje się, jakby utwór został napisany z myœlš o filmie. Niektóre sceny można by poprawić, ale generalnie jest bardzo dobrze.

Demon wihtin
anime: Princess Mononoke
muzyka: Hallowed by thy name; Cradle of Filth (orig. Iron Maiden)

Wersja tego kawałka w wykonaniu Kredek podoba mi się nawet bardziej niż oryginał (ach to rzężenie! Duży uśmiech). Właœnie muzyka jest tu dla mnie na pierwszym miejscu, bo montaż nie jest specjalnie wydumany - ot, parę dłuższych scen i więcej dynamiki w pewnych momentach. Ale całoœć zaskakujšco wręcz harmonijna.

Fuck the spirit!
anime: Spirited away
muzyka: Fuck the system; System of a Down

Elementarz dynamicznego montażu! Wszystko dzieje się tu z prędkoœciš nadœwietlnš. Krótko i konkretnie.

Halo of the spirits
anime: Spirited away
muzyka: In the end; Linkin Park

Fajny klimacik. W Linkin Park na wokalu mamy dwie osoby: rapera i wokalistę œpiewajšcego bardziej melodyjnie. W zwrotkach, kiedy słychać tego drugiego, delikatnie przebija obraz Chihiro leżšcej na tylnym siedzeniu samochodu.

Here comes the sun
anime: różne (Miyazaki)
muzyka: Here comes the sun; The Beatles

Ciekawa przejażdżka po filmach pana Miyazaki - można zaobserwować podobne postaci, gesty i ujęcia. Poza tym dobrze współgrajšcy z muzykš nastrój scen, no i co tu dużo mówić - The Beatles Uśmiech

Only when I lose myself
anime: Blood: the last vampire; GitS, Princess Mononoke
muzyka: Only when I lose myself; Depeche Mode

Koniec monopolu Studia Ghibli Oczko Dobry, nastrojowy klip, niezłe synchro, nietypowa wersja utworu. Cieszy oko i ucho.

The fail
anime: Animatrix: the second renaissance
muzyka: Science; System of a Down

Œwietnie dopasowana dynamika scen, tekst utworu tematycznie dopasowany do filmu (choć może zbyt pochopnie wydajšcy wyrok na naukę). Oglšda się trochę jak hippunkowy (to mój własny neologizm) protest-song.

The AMV before Halloween
anime: różne
muzyka: This is Halloween; The nightmare before christmas sdtr.

Cudo! Synchro wprost perfekcyjne, genialna piosenka z mało u nas znanego filmu Burtona, dorobione karaoke ze skaczšcš po literkach czaszkš. Genialna makabreska!

Kill winter radio
anime: Animatrix
muzyka: Paranoid android; Radiohead

Œwietna suita Radiohead okraszona co lepszymi scenami z Animatrix. I więcej nie trzeba.

The children project
anime: różne
muzyka: Children; Robert Miles

Dream-techno wprawia w melancholijny nastrój, a ciekawie dobrane sceny pogłębiajš ten stan. Dobrze mieć pod rękš szklaneczkę Metaxy.

Urban Rangarok
anime: Metropolis
muzyka: ELO; Twilight

Idealnie oddany klimat Metropolis! Nie sšdziłem, że ten kawałek aż tak będzie tu pasował. Montaż niezwykle pomysłowy, od zaœnieżonych, statycznych ujęć po szalony kalejdoskop. Końcówka zapiera dech w piersiach!

Fragile fireflies
anime: Grave of the fireflies
muzyka: Fragile; Sting

Fajerwerków tu nie ma, bo nie sš potrzebne. Ten film zrobił na mnie tak silne wrażenie, że w zasadzie każde poprawne AMV z nim zwišzane wyciska mi łzy z oczu. Fragile wymieniam z sentymentu, bo jest to jedno z pierwszych AMV, jakie widziałem, i dzięki niemu zainteresowałem się Grobowcem Œwietlików.

Ostroœć na nieskończonoœci
anime: Grave of the fireflies
muzyka: Ostroœć na nieskończonoœci; Coma

Polski akcent. Ostro, ale pasuje do klimatu filmu. Ciekawe rozwišzania graficzne.

Carry that weight
anime: różne (Ghibli)
muzyka: Carry that weight; The Beatles

I znów podróż przez krainę Ghibli. Trzyczęœciowy utwór i doskonale dobrane doń sceny. Tylko tyle i aż tyle.

Kyle's mom is a big fat bitch
anime: Spirited away
muzyka: Kyle's mom is a big fat bitch; South Park sdtr.

Przerywnik humorystyczny Uśmiech Jajcarsko zmontowane sceny z udziałem Yubaby w roli tytułowej Oczko

Kid's story
anime: Animatrix: kid's story
muzyka: Somewhere I belong

Jedna z tych piosenek, które w AMV nabierajš nowego znaczenia - ta œwietnie się wpasowała w historię dzieciaka z Matrixa. Dobry przerywnik w œrodku: "They know you know".

Isobel
anime: Princess Mononoke
muzyka: Isobel; Bjork

Przepełniona klimatem dzikiej przyrody muzyka Bjork œwietnie pasuje do Mononoke Hime. Wystarczy poprawny montaż - to w zasadzie "samograj".

The fallen fireflies
anime: Grave of the fireflies
muzyka: My immortal; Evanescence

Nie przepadałem za tym kawałkiem. Teraz, słuchajšc go, mam przed oczami Seitę i Setsuko. Coœ pięknego po prostu. Ten utwór również zmienia znaczenie w powišzaniu z filmem.

Ghibli's all around world
anime: różne (Ghibli)
muzyka: Around the world; ATC

Muzyka zupełnie nie w moim typie, ale wykonanie nieziemskie. Wyobrażam sobie ile pracy musiało kosztować. Efekt jest niesamowity - naprawdę polecam!

Hunter
anime: Vampire hunter D
muzyka: Hunter, Bjork

Nawet tytuł pasuje Oczko Œwietnie dobrany utwór i klimatyczny montaż.

Bachelorette
anime: Revolutionary girl Utena: the movie
muzyka: Bachelorette, Bjork

Znowu Bjork, co nie powinno nikogo dziwić - jej muzyka ma ogromny potencjał "plastyczny" - pobudza wyobraŸnię. To AMV cenię za doskonałe wyczucie rytmu.

Mummer's dance
anime: różne (Miyazaki)
muzyka: Memories dance; Loreena McKennitt

Kolejna wišzanka filmów pana Hayao Miyazaki. Nastrojowa muzyka i pomysłowy montaż oparty na historiach powišzanych ze starymi zdjęciami (motyw wspomnieniowy). Dobry przykład na dopasowanie treœci poszczególnych wersów do fragmentów filmów, choć już treœć całoœci nie współgra z całym klipem. Coœ jak we wczesnych teledyskach Dire Straits (z płyty Making Movies).

Engel
anime: Evangelion
muzyka: Engel; Ramstein

Tytaniczna robota! Synchro w tym klipie to niedoœcigniony wzór - tak to się właœnie robi! Patrzyć i uczyć się Uśmiech

I'll stand by you
anime: Laputa, castle in the sky
muzyka: I'll stand by you; The Pretenders

Niby nic szczególnego, a jednak miło popatrzeć. Trafnie dobrane ujęcia, ładna piosenka - porzšdne AMV.

White rabit
anime: Spirited away
muzyka: White rabbit; Jefferson Airplane

Na koniec nieco psychodelii lat 70-tych Uśmiech Fajny, kwasowy montaż; a przede wszystkim ciekawa paralela: Chihiro jako Alicja w Krainie Czarów. Fanów Las Vegas Parano nie trzeba zachęcać Oczko

Cóż - tyle z mojej strony Uśmiech Nie sš to wszystkie AMV, do obejrzenia których chciałbym zachęcić, ale co za dużo to i Salomon nie naleje :]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości