Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze Koncertowe Wykonania Ds
#21
Cytat:Originally posted by jambore@Jul 16 2006, 10:46 PM
1.Sultans of Swing-Vaison 96
2.Sultans of Swing-Bazylea 92
3.Speedway at Nazareth- Hamburg 2006

wg starej zasady Uśmiech
Jambi - NO CO TY ?????????????

Acha.... teraz zajarzyłem w\g starej zasady, UFFFFFF
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#22
ja nie jarze :unsure: Smutny
Oh girl it looks so pretty to me just like it always did
Like the Spanish city to me when we were kids
Odpowiedz
#23
Najlepsze koncertowe wykonania DS? Ależ to temat-rzeka a już na pewno nie sposób wybrać trzech najlepszych. W ogóle myœlę, ze w naszym gronie 'pozytywnie zakręconych' nie sposób się ograniczać do dwóch, trzech, dziesięciu, pięćdziesięciu... Kompilacja, o której wspomina Numitor jak najbardziej może się przecież składać z 5 (12?!Oczko CD a nie jednego i nie sšdzę, żeby komukolwiek tutaj to przeszkadzało... Język
Właœciwie dla mnie, każdy numer wykonany na żywo przez MK zyskuje. W każdy sposób. Często zdarza się, że rzeczy które niekoniecznie podobaja mi się w wersjach studyjnych, LIVE brzmiš fantastycznie, sš wtedy jaby zupełnie nowymi utworami, w które wstšpił nowy duch i energia. Przykładów jest mnóstwo... Calling Elvis, One World, Song For Sonny Liston, Portobello Belle, etc.
Jak wspomniał Pablo, dopiero na żywo widać jakiego kalibru Muzykiem jest MK - podpisuję się pod tym. To na scenie, widać prawdziwy kunszt i talent, którego nie kamuflujš żadne zabiegi studyjne, które potrafiš uczynić 'gwiazdę' z byle kogo. Ostatnio nie brakuje takich 'gwiazd'...

Gdybym jednak miał się pokusić o wymienienie koncertowych wersji utworów, które cenie w twórczoœci DS/MK najbardziej, to na pierwszy rzut myœlę poszłoby:

( mniej więcej chronologicznie Oczko )
News - Werchter '81 - kapitalne aranżacje z tego właœnie okresu, dużo eksperymentowania dŸwiękiem i brzmieniem, no i końcówka w której słychać już echa Private Investigations...

Once Upon A Time In The West - Alchemy - nie może być inaczej... Jak dla mnie to kwintesencja stylu gitarowego Marka. Cudowna 14-minutowa suita, która lepiej by nie kończyła się wcale.

Telegraph Road - Alchemy - moim zdaniem nigdy póŸniej ten utwór nie brzmiał równie dobrze i dynamicznie. Kapitalne wykonanie z należytym 'wykopem' którego brakowało już podczas trasy On Every Street. Wokal Marka też nie jest tu bez znaczenia, wtedy był o wiele bardziej dynamiczny i ...silniejszy.

So Far Away - Sydney'86 - wersja 'calypso', która przechodzi stopniowo w rockowe granie. Uwielbiam takie zabawy muzykš.

Ride Across The River - Houston'85 - fantastyczne, porywajšce wykonanie...

Tunnel Of Love - Uniondale'85 - wersja alchemiczna MUSI się schować przy tym absolutnie porywajšcym i pełnym improwizacji wykonaniu... Powaliło mnie na kolana i wcale nie chce mi się z nich podnosić Uśmiech. Ta wersja jest najdłuższš z istniejšcych, ma cudowne 24 minuty długoœci!!!! , goœcinnie występuje tu David Sunborn na saksofonie, a podczas fantastycznych improwizacji Marka wyłaniajš się zupełnie nowe motywy i tematy, między innymi słychać przemycone Ghost Riders In The Sky oraz Riders On The Storm! Coœ niesamowitego... Słuchajšc tego tęsknię za dIRE sTRAITS...

Water Of Love - Maltings Snape, The Notting Hillbillies - kapitalne, Mark na czarnej Pensie, na bębnach Ed Bicknell...

When It Comes To You - podobnie jak wyżej, ten sam koncert i równie inspirujšce wykonanie... Mark na czerwonym Schecterze, tym od Walk Of Life Oczko

Think I Love You Too Much - jeszcze raz ten sam koncert... Właœnie to wykonanie przypadło mi najbardziej do gustu i serca. Nieustannie ładuje moje akumulatory...

Calling Elvis - On The Night - oto jak można z przeciętnego i nudnego utworu zrobić coœ co porywa od pierwszej do ostatniej sekundy! Perfekcyjne zgranie potężnej dziewięcioosobowej ekipy oraz swobodna i niewymuszona wirtuozeria Marka, oto jak najkrócej okreœliłbym te wykonania.

Brothers In Arms - On The Night - faktycznie najbardziej chwyta za serce... Partia fletu Chrisa White'a oraz obecnoœć Paula Franklina to niezaprzeczalne atuty. Brzmienie Pensy i gra Marka sprawiajš, że nigdy póŸniej (a także wczeœniej) ten utwór na żywo nie brzmiał tak dobrze. No, może jeszcze wykonanie podczas koncertu-urodzin Nelsona Mandeli było równie porywajšce.

Sultans Of Swing - Basel'92, tak tak.... to właœnie na tej trasie moim zdaniem Sułtani zabrzmieli najpiękniej... A to co Mark robił tam z szeœcioma strunami.... Wywracanie oczami

To może na razie wystarczy? Nad solowymi dokonaniami Marka jeszcze pomyœlę, kilka z nich również zasługuje do wpisana do panteonu Uśmiech

Tak sobie myœlę, że tylko trzy utwory z całego dorobku DS nie doczekały się wykonań koncertowych: Hand In Hand, Ticket To Heaven oraz My Parties, ciekawe nie? Uśmiech

Jeœli pominšłem którys albo jeœli wymieniłem taki, który był wykonywany LIVE, to proszę o korektę Oczko

PS. Nie jestem pewien co do How Long, ale wydaje mi się, że ten kawałek był w pewnym momencie wykonany LIVE, chyba przez Notting Hillbillies.
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#24
Kooba! Proszę n a t y c h m i a s t uzupełnić o Romeo i Julię!! Tego przecież nie może
zabraknšć na naszym koncercie!
Odpowiedz
#25
"Tunnel Of Love - Uniondale'85" --> Kuba, albk ktokolwiek, mógłbyœ to podesłać? Proooszę Uśmiech....numitor@o2.pl
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#26
Ja też chcę Duży uśmiech wilczyca11@interia.pl

A mi się podobajš wszystkie koncertówki. Chcoiaż zdecydowanie wolę oglšdać koncerty Marka niż słuchać. ;-)
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#27
Ja tez bym prosil, bardzo bym prosil :wub: Tylko ze moj mail ma 5 mb pojemnosci....Kooba, wrzucic to dzielo na np yousendit albo rapidshare? Wtedy kazdy zainteresowany moglby sobie sciagnac...
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#28
Niestety, mailem nie da rady bo to duży plik. Nigdy tego nie robiłem więc nie daję głowy czy działa, ale możecie spróbować zassać stšd:
http://rapidshare.de/files/29436844/2_03_-...nborn_.mp3.html

Cytat:Proszę n a t y c h m i a s t uzupełnić o Romeo i Julię!! Tego przecież nie może
zabraknšć na naszym koncercie!
Zgadza się Dziadek, Romeo i Julia to pozycja obowišzkowa, choć chyba paradoksalnie wolę ten utwór w wersji studyjnej... Jeœli jednak miałbym wybrać koncertowe wykonanie, chyba postawiłbym na to z urodzinowego koncertu dla Nelsona Mandeli Oczko.
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#29
Private Investigations - On The Night


Właœnie tego słucham na słuchawkach - ciary...................
Odpowiedz
#30
Dziękuję, Kuba - na 99% działa. Bardzo dziękuję.
A co sšdzisz o moim ulubionym wykonaniu "Live" - Expresso Live z Sydney `86? Uśmiech
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#31
Aaaahh... To "Tunnel of love" jest po prostu boskie :wub: Od dziœ uwielbiam tš piosenkę jeszcze bardziej niż do tej pory Uśmiech Koobaa bardzo dzięki :*

Przy okazji, pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów od Howarda Uśmiech
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#32
Proszę bardzo, prawda że pięknie? Oczko


Cytat:Originally posted by numitor@Aug 15 2006, 12:55 PM
A co sšdzisz o moim ulubionym wykonaniu "Live" - Expresso Live z Sydney `86? Uśmiech

Myœlę, że to fantastyczne wykonanie, Numitor. Na tej trasie nie było słabego numeru... Wtedy grupa dIRE sTRAITS była w swej życiowej formie, Mark również... Promowali bestsellerowy album, zapełniali stadiony i nie brakowało im fantazji ani spontanicznoœci a przede wszystkim energii i dynamizmu.

W wersji o której wspominasz w miejscu: Hey, Mister, do you want to take a walk out in the wild West End, Mark œpiewa: Hey, Knopfler, do you...(...), słychać to tez w innych wersjach z tej trasy. Zawsze mnie to bawiło Język
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#33
Kooba dziekuje! Cudna ta wersja!
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#34
Oj, prawda, że piękne - cudowne!

Kuba, kiedyœ o tym rozmawialiœmy i zastanawialiœmy się, czy to naprawdę "Hey Knopfler", czy może coœ innego, ale chyba jednak "Hey Knopfler" Oczko
No i, oczywiœcie, nie miało być "Expresso Live" tylko Love...
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#35
"Expresso Live" tez brzmi nieŸle, tym bardziej, że "ekspresji" w tym wykonaniu "live", nie brakuje Oczko

Tak, pamiętam te rozmowy Uśmiech. Raczej œpiewa tam "Knopfler", nawet jesli w tej akurat wersji jest to może niezbyt wyraŸne, w innych można z całš pewnoœciš to potwierdzić. W ogóle jest mnóstwo fajnych przykładów, kiedy Mark celowo, lub przypadkowo przekręca słowa piosenek.
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#36
Witam wszystkich. Mam pytanie - czy istnieje zapis video gdzie DS gra It Never Rains ?
tea
Odpowiedz
#37
Kubo Drogi! Dlaczego nie zagraliœmy tej wersji 29 lipca??? Miałem tę wersję ale chyba w gorszej jakoœci a z tego co słucham to brzmi bardzo zachęcajaco. Czy możesz mi obiecać, że podczas naszego kolejnego spotkania jš odtworzymy? Wierze, że tak. Uśmiech I jeszcze Wild West End z Houston się nie zmieœciło (nie zmieœciło się znacznie więcej a graliœmy 4 godz.)

Kuba Twoja lista jest piękna. I od soboty 29 lipca właœciwie jest też mojš. Ticket To Heaven na kilku koncertach wykonywali TNH (m.in Leeds 1993) Natomiast nie mogę odszukać wersji "live" Communigue, If I Had You i Badges, Posters, Stickers And T- Shirtsi oczywiœcie My Parties i Hand In Hand które wymienia Kuba. Chyba też trzeba dorzucić Millionaire Blues i Kingdom Come.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#38
Lista piosenek nigdy niewykonywanych na koncertach jest chyba dłuższa. Miał jš na swojej stronie Ubik, ale jakiœ czas temu zniknęła z sieci...
Odpowiedz
#39
Olaf jeœli tak zapodaj jš. Uśmiech MK solo nie uwzględniałem.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#40
ROBSON IS BACK! Duży uśmiech Witaj Robercie po urlopie, fajnie, że już tu jesteœ Oczko

Cytat:Kubo Drogi! Dlaczego nie zagraliœmy tej wersji 29 lipca???
Głownie dlatego, że jest to nagranie z widowni i nie byłem pewien czy jego jakoœć zasługuje aby pojawić się w Twojej audycji. Z radoœciš Ci jednak obiecuję, że podczas naszego kolejnego spotkania (może grudzień? Oczko) odtworzymy jš na pewno, poszukamy też innych ciekawych smaczków... Oczko

Cytat:Ticket To Heaven na kilku koncertach wykonywali TNH (m.in Leeds 1993) Natomiast nie mogę odszukać wersji "live" Communigue, If I Had You i Badges, Posters, Stickers And T- Shirtsi oczywiœcie My Parties i Hand In Hand które wymienia Kuba. Chyba też trzeba dorzucić Millionaire Blues i Kingdom Come.
Wobec tego wykreœlamy Ticket To Heaven a dopisujemy Communique. Myœlałem raczej tylko o utworach zawartych na oficjalnych albumach, bez besidów.

Olaf, to chyba cała lista jeœli chodzi o DS. Reszta kawałków tu i ówdzie pojawiała się na koncertach.
PS. Kto to jest Ubik? Uśmiech
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DS Legacy darco 0 6,019 31.08.2018, 09:45
Ostatni post: darco
  Największy Koncert DS/MK Toloth 6 11,025 12.12.2005, 23:18
Ostatni post: Toloth
  Koncery MK i DS Chuckovskyyy 0 9,391 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:
  DS LIVE Robson 0 9,548 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości