Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elliott Erwitt/ Fabio Lovino
#1
O ile niewiele znalazłem zdjeć wykonanych przez Fabio Lovino a wiadomo szukałem "drogi z ksieżycem" tak udało mi się odnaleŸć fotografie Elliotta Erwitta i oczywiœcie bardzo mi zależało na roku 1952 Valencia, Hiszpania. Oczko Polecam. Jest nasza ukochana ale jest też wiecej niesamowitych zdjęć Elliotta Erwitta np. pocałunek pary który widzimy w lusterku samochodu stojšcego na plaży. Oczywiscie nie może być inaczej wszystkie zdjęcia sš czarno-białe. Uśmiech

http://www.elliotterwitt.com/entry.html

po wybraniu języka najlepiej kliknšć na <prints>
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#2
Kapitalne zdjęcia! Fajnie, że je odnalazłeœ Robson Uśmiech
Fantastycznie uchwycone chwile i klimat. Myœlę, że wiele z nich nadaje się na okładki płyt, nie tylko MK. Bardzo mi się podobajš. A dział "phototoons" jest po prostu bomba Uśmiech.
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#3
tez sie nie moge od nich oderwac Wywracanie oczami
Oh girl it looks so pretty to me just like it always did
Like the Spanish city to me when we were kids
Odpowiedz
#4
Tak się złożyło, że Elliott Erwitt i „Tańczšcy w kuchni” zachwycili mnie znacznie wczeœniej niż dŸwięki The Ragpicker’s Dreams, a więc zanim jeszcze usłyszałam muzykę przy której tańczš (wczeœniej... hmm... tańczyli do 'mojej' Oczko ).
Jego sposób 'chwytania chwil' jest szczególny i bardzo mi bliski. Jeden z 'obrazów' Erwitta miał nawet stać się moim avatarem (nie udało się prawdopodobnie z uwagi na jego rozmiar Huh ). Wœród 'migawek' Elliotta sš takie, które moim zdaniem w jakimœ stopniu 'spinajš' wizerunki The Ragpicker’s Dreams i All The Roadrunning i pięknie ozdobiłyby nowš płytę Marka & Emmylou. W Galerii Roberta Kocha znalazło się też kilka innych, niezwykle poruszajšcych i pobudzajšcych wyobraŸnię, fotografii E.E. Polecam Uśmiech. Z kolei Fabio Lovino skupia się chyba głównie na portretowaniu znanych twarzy. Twarz Marka także udało mu się kilka razy ciekawie uchwycić w kadrze, prawda? ^_^

PS. Interesujš mnie kulisy 'spotkania' Marka z tymi Artystami: jak to się stało, że właœnie ich 'spojrzenia', ich 'migawki chwil' wykorzystano na okładkach Markowych albumów? czy decydował o tym sam Mark? – może Ktoœ z Was odnalazł jakieœ wzmianki na ten temat?

Pozdrawiam majowo i... tanecznie Uśmiech
<span style=\'color:gray\'>And what have you got at the end of the day?
What have you got to take away?
</span>
Odpowiedz
#5
Na pewno decydujšcy głos należy do Marka. I na pewno od Niego wychodzi pomysł i to co przy aktualnej płycie interesuje Go najbardziej. Oczywiœcie grono doradców pewnie też jest w pobliżu. Uśmiech Przy The Ragpicker's Dream trafnoœć wybou jest znakomita a dla mnie ten album już zawsze będzie miał podtytuł: A Place Where We Used to Live. Tak zgadza się Fabio Lovino fotografuje jak na moje oko œwietnie i jest wziętym fotografem w œwiatku muzycznym. Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#6
Młodeżency w samochodzie też bardzo mi sie podobajš. Oczko To tak jakby dalsza opowieœć z okładki Ragpickera. Czemu nie? Z Valencii przenosimy sie do Nowego Jorku. Czas- chyba ten sam. Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#7
Cytat:Originally posted by Robson@May 17 2006, 07:49 PM
Młodeżency w samochodzie też bardzo mi sie podobajš. Oczko To tak jakby dalsza opowieœć z okładki Ragpickera. Czemu nie? Z Valencii przenosimy sie do Nowego Jorku. Czas- chyba ten sam. Uśmiech
O tak! To Ich Miodowy Czas Uśmiech. Jest nawet Motel Room zagubiony gdzieœ w Texasie.
Za Nimi i przed Nimi... niekończšca się Droga...
<span style=\'color:gray\'>And what have you got at the end of the day?
What have you got to take away?
</span>
Odpowiedz
#8
Cytat:Na pewno decydujšcy głos należy do Marka. I na pewno od Niego wychodzi pomysł i to co przy aktualnej płycie interesuje Go najbardziej.
Jeœli faktycznie tak jest to wykazał się totalnym bezguœciem przy Shangri- La Oczko, jak zobaczyłem tę okładkę i płytę to byłem załamany... Delfinki, palmy i plaża przedstawione w tak kiczowatej formie, jakiej już dawno nie widziałem... Na szczęœcie zawartoœć płyty jest zupełnie inna... Faktycznie Fabio zrobił kilka fajnych fotografii MK i to też ratuje szatę graficznš Shangri -la przed totalnš (moim zadniem) porażkš. Obecny trend (All The Roadrunning) o wiele bardziej mi się podoba, tak trzymaj Marek! Uśmiech.

PS. Wiem, że o gustach się nie powinno dyskutować... Oczko Zapewne taka własnie kiczowata okładka miała być... Być może jakieœ ukryte treœci mamy z niej odczytać... Język
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#9
Cytat:Originally posted by Robson@May 16 2006, 07:29 PM
O ile niewiele znalazłem zdjeć wykonanych przez Fabio Lovino a wiadomo szukałem "drogi z ksieżycem" tak udało mi się odnaleŸć fotografie Elliotta Erwitta i oczywiœcie bardzo mi zależało na roku 1952 Valencia, Hiszpania. Oczko Polecam. Jest nasza ukochana ale jest też wiecej niesamowitych zdjęć Elliotta Erwitta np. pocałunek pary który widzimy w lusterku samochodu stojšcego na plaży. Oczywiscie nie może być inaczej wszystkie zdjęcia sš czarno-białe. Uśmiech
a propos zdjec czarno-bialych ... badz pocalunkow Uśmiech Oczko
niesmiertelny 'Pocalunek pod paryskim ratuszem'

jego autor Robert Doisneau o pajdzie czasu Oczko i nie tylko Uśmiech
"Tu ułamek sekundy, tam ułamek sekundy, po kawałeczku, wydzieranie jednej, dwóch, trzech sekund z wiecznoœci. [...] Bardzo długo myœlałem, że cały wysiłek powinienem włożyć w krojenie cieniusieńkich, jak najcieńszych zubelków czasu. Skutki okazały się opłakane. Jeœli pajda czasu nie ma właœciwej gruboœci, jeœli nie pachnie przeszłym i nie nadaje się do omaszczenia odrobinš przyszłego - na przezroczystym mišższu osiada tylko cień smaków".


p.s.
a shangri- la rzeczywiscie paskudna ...
Oh girl it looks so pretty to me just like it always did
Like the Spanish city to me when we were kids
Odpowiedz
#10
Cytat:Originally posted by koobaa@May 17 2006, 08:52 PM
Cytat:[b]Jeœli faktycznie tak jest to wykazał się totalnym bezguœciem przy Shangri- La Oczko, .
[/b]
To co powiedziales przy Making Movies? Oczko
and it's your face I'm looking for on every street...
Odpowiedz
#11
Piękne te zdjęcia. Chyba nic tak nie zatrzymuje czasu jak czarno- biała fotografia.
Odpowiedz
#12
Cytat:Originally posted by Raingod@May 18 2006, 09:17 AM
To co powiedziales przy Making Movies? Oczko
Przy Making Movies byłem pewien, że mam wybrakowany egzemplarz, autentycznie! Uśmiech To była wtedy piracka kaseta, gdyż inaczej trudno było nabywać muzykę w latach 80-tych i wczesnych 90-tych... Byłem przekonany, że piraci nie zadbali o to aby dodać oryginalnš okładkę i zamiast tego zafundowali takie oto niewiadomo co... Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem w Tylko Rocku okładkę oryginalnš... No cóż, chłopaki wyraŸnie stawiali na muzykę (i słusznie) a szata graficzna jak widać nie zawsze miała dla nich znaczenie.
I w sumie nie przeszkadza mi, że w twórczoœci MK nigdy nie było przerostu formy nad treœciš, wręcz przeciwnie. Zdecydowanie wolę, gdy mówi za Niego Muzyka... a obrazy i tak zobaczę w taki sposób, jak podpowie mi wyobraŸnia, niezaleznie od okładki płyty...
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#13
Faktycznie po The Ragpicker's Dream okładka zaniżyła lot ale dla mnie i Shangri-La ma swój urock. Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#14
w poszukiwaniach pana Bresson'a trafilam na naszego znajomego Oczko

http://www.magnumphotos.com/Archive/C.aspx...lliott%20Erwitt



"It's about reacting to what you see, hopefully without preconception.
You can find pictures anywhere.
It's simply a matter of noticing things and organizing them.
You just have to care about what's around you and have a concern with humanity and the human comedy." ^_^ Wywracanie oczami



p.s.
polecam tez pania, ktora powiedziala: "A photograph isn't necessarily a lie, but nor is it the truth. It's more of a fleeting, subjective impression. What I most like about photography is the moment that you can't anticipate: you have to be constantly watching for it, ready to welcome the unexpected Uśmiech " - druga zona Bresson'a Oczko
Oh girl it looks so pretty to me just like it always did
Like the Spanish city to me when we were kids
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości