Ankieta: Ktory z utworow na nowej plycie MK&EH uwazasz za najlepszy?
Ankieta jest zamknięta.
1. Beachcombing
4.88%
2 4.88%
2. I dug up a diamond
24.39%
10 24.39%
3. This is us
4.88%
2 4.88%
4. Red Staggerwing
0%
0 0%
5. Rollin' on
24.39%
10 24.39%
6. Love and happiness
2.44%
1 2.44%
7. Right now
0%
0 0%
8. Donkey town
4.88%
2 4.88%
9. Belle starr
0%
0 0%
10.Beyond my wildest dreams
12.20%
5 12.20%
11.All the roadrunning
9.76%
4 9.76%
12.If this is goodbye
12.20%
5 12.20%
Razem 41 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
All The Roadrunning - wrazenia z plyty - polaczone
#21
Trochę nie po kolei te wspisy sš teraz ale nieważne Oczko
Zauważyliœcie -szata graficzna przypomina album The Ragpicker's Dream ale jednoczeœnie jakieœ nawišzanie do Sailing To Philalephia też jest a to za sprawš mapy nieba. Wszystko to sprawia że moja wyobraŸnia "pracuje nadprogramowo" Oczko
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#22
Napisałem już w innym wštku, ale skoro tutaj wyrażamy swoje wrażenia to się powtórzę. Mianowicie odczucie mam takie, że na tej płycie jest więcej Marka niż na jego ostatniej solowej. I nawet Red Staggerwing dużo lepiej brzmi niż w mp3.
Trzeba jednak wzišć pod uwagę, że ta płyta nie powstała podczas jednej sesji a zwłaszcza po nagraniu przez Marka 'Shangri-La'
Głos oddaję na I Dug Up A Diamond. To mój klimat.
Odpowiedz
#23
Grzegorz brawo!!! To jest nas dwóch Oczko Ja już też oddałem głos na I Dug Up A Diamond ale do teraz szkoda mi innych Oczko
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#24
Ja na razie się nie wypowiadam, bo taki jakiœ jestem pokręcony, że te utwory ktore podobajš mi się na poczštku przesłuchań to póżniej sš najgorsze, a te na ktore na poczštku nie zwróciłem uwagi sš póżniej najlepsze. Jeszcze powalczę ze słuchaniem.
Ale tak nawiasem mówišc czuję ten klimat na koncercie w Hamburgu - wręcz nie mogę uwierzyć ,że tam będę.
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#25
Nie oddaje gosu. Pyté trzeba przeorac z dwa tysiace razy i wtedy glosowac.Wiem jak bylo z poprzednimi.np. Sailing to Philadelphia mi sie nie podobal a za pol roku to jeden z lepszych numerow na plycie Uśmiech. plyta jest bomba,bomba ,bomba.
Odpowiedz
#26
Ja też narazie się nie wypowiadam oficjalnie ( nieoficjalnie This is Us ) a po płytkę pojadę chyba jutro - brak czasu - matura... Smutny
Czy ma ktoœ teksty nowych piosenek i mógł by udostępnić? Nigdzie nie mogłem na nie trafić Smutny
Dzięki !!
<span style=\'font-family:Verdana\'><span style=\'font-size:12pt;line-height:100%\'><span style=\'color:midnightblue\'>Pozdrawiam

Kuba Oczko</span></span></span>
Odpowiedz
#27
Ja cieszę się, że Mark dużo œpiewa. Zresztš tak pięknie się wymieniajš partiami...cudo. Mnie ta płyta przypomina Neck and Neck dlatego, że Knopfler złapał w końcu powietrza w płuca i gra zdecydowanie bardziej melodyjnie i lekko. Ja takie Jego granie uwielbiam..No chociażby przemycił na Reagpicker's dream piosenkę "Devil Baby" (moja ulubiona na tej płycie) a teraz cały kršżek...piękna płyta.
Co do piosenki...to w samochodzie repeat na "A Beyond My Wildest Dreams". I ten pogłos na wokalu...Trochę jak Spregsteen...Ale dlatego to jest takie piękne bo wrócił do grania sprzed 20 lat...ODMŁODNIAŁ!!!
Odpowiedz
#28
Ja również póki co wstrzymam się z głosowaniem, może poczekam aż będzie możliwoœc oddania głosów na wiecej niż jeden utwór...? Wiem, że ankieta ankietš, ale tu chyba bardziej chodzi o coœ w rodzaju listy. Mam swoje typy, owszem, ale za wczeœnie na wybranie jednego.

Album jest piękny, zgadzam się. Jest tutaj wszystko co zawsze zachwycało mnie w muzyce Marka, jednak nie zgodzę się z porównaniem do Neck&Neck. Te dwie płyty łšczy chyba tylko stylistyka country. Neck&Neck to była przede wszystkim płyta gitarowa! Tam było słychać kunszt instrumentalistów: dwaj Mistrzowie Gitary wymieniali się riffami, tutaj wyraŸnie na pierwszym planie wokalizy. Mark postawił na œpiewanie, wyraŸnie sprawia mu to frajdę. Harmoniczne układy, wysokie tonacje - Mark œpiewa jak nigdy dotšd. Gitara jest, owszem, ale wyraŸnie na drugim planie. Dawniej gitara œpiewała a Mark bardziej recytował, umiejętnie deklamował, akcentował, teraz odwrotnie... gitara jest akompaniamentem, jest tłem, akcentem zaledwie. Akcentem rozpoznawalnym, wcišż jest to TA Gitara, za którš œwiat pokochał MK, jednak Maestro trzyma jš jakby "na wodzy", nie daje jej poszaleć... Zaledwie kilka kawałków na tym albumie może poszczycić się tym, że œpiewa w nich gitara Marka Knopflera, na większoœci Mark postanowił jš wyręczyć...

Nie ukrywam, dla mnie najpiękniejsze fragmenty na tej płycie to te, gdzie pięknie œpiewa nie Mark, lecz Mark i Jego Gitara, tak już chyba ze mnš będzie. On jest w końcu Maestro... Oczko To wszystko jednak nie zmienia faktu, że album jest to piękny, pełen melodii, które zostajš na długo w pamięci...
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#29
Jako bluznierca tez nie zaglosuje, bo nie mozna dawac punktow ujemnych... I tak nikt mnie tu nie lubi Duży uśmiech

mencin
You get the shiver in the dark...
Odpowiedz
#30
Eee przesadzasz Mencin Oczko Ale w ogóle jš przekreœlasz?
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#31
Mencin to zagłosuj na tš, która według Ciebie ma najmniej punktów ujemnych. Czyli najlepszš z najgorszych.
Odpowiedz
#32
Cytat:Originally posted by mencin@Apr 25 2006, 11:48 AM
Jako bluznierca tez nie zaglosuje, bo nie mozna dawac punktow ujemnych... I tak nikt mnie tu nie lubi Duży uśmiech

mencin
Mencin - ja Ciebie lubię.
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#33
Nie mogę drugi raz głosowac,ale żona mówi ,że jest
CUDNA
a ja jej wierzę Język

P.s.
płyta rzecz jasna,
żona TEŻ :wub:
Odpowiedz
#34
No tak jakbym jechal ta moja wymarzona ciezarowka po amerykanskiej highway 51... nie-sa-mo-wi-te, marzenia sie spelniaja Wywracanie oczami Pozdrowienia z Niemiec!

Rollin On...
<span style=\'color:blue\'><span style=\'font-size:9pt;line-height:100%\'>Słucham tylko MARKOWEJ muzyki!</span></span>
Odpowiedz
#35
W przeciwienstwie do wiekszosci grupowiczow, ja mam mieszane odczucia. Ale od poczatku.

De facto nie przepadam za kobietami, ktore spiewaja country. Jakas trauma z dziecinstwa, gdy ktos mnie przykatowal Dolly Parton Uśmiech A naprawde dlatego ze to "zawodzenie" charakterystyczne dla kobiecego country stawiałem na rowni z jodłowaniem.
A teraz o plycie. Na poczatku irytowal mnie glos Emmylou, ale po kilku przesluchaniach przestal. Potraktowalem ja po prostu jak dodatek do Marka.
Na plycie przeskakuje przez Red Staggerwing - nie jestem w stanie strawic. Szlag mnie trafia przy Belle Starr - poczatkowe zawodzenie EH doprowadza moj system nerwowy do apopleksji. Na szczescie pozniej w numerze jest juz lepiej. Najasniejszym fragmentem dla mnie jest Beyond my wildest dreams - pewnie dlatego ze brzmi jakby grali to DS. Albo ze jest malo EH. UśmiechMam nawet pewne skojarzenia ze Skateway (rytm). Generalnie reszte utworow uwazam za bardzo dobre, ale nie widze w nich rewelacji. Plyta mi sie podoba (oprocz w/w wad) - oczekuje z neicierpliwoscia na solowy album Marka. Idealem byloby, gdyby pojechal po gitarze jak w What is it Uśmiech Ale to pobozne zyczenie - zreszta cokolwiek MK nie nagra, i tak bede sie zasluchiwal w magicznych dzwiekach Stratocastera i innych wiosełek, ktorymi Mark operuje niewatpliwie znakomicie. Duży uśmiech
and it's your face I'm looking for on every street...
Odpowiedz
#36
Cytat:Originally posted by Andrzej+Apr 25 2006, 10:06 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Andrzej @ Apr 25 2006, 10:06 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-mencin@Apr 25 2006, 11:48 AM
Jako bluznierca tez nie zaglosuje, bo nie mozna dawac punktow ujemnych... I tak nikt mnie tu nie lubi Duży uśmiech

mencin
Mencin - ja Ciebie lubię. [/b][/quote]
Andrzej, jak mi sie angina skonczy to wpadnij na piwo Uśmiech

mencin
You get the shiver in the dark...
Odpowiedz
#37
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech



... DRODZY PAŃSTWO...


... MAM !!! Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech


... SWOJĽ WŁASNĽ... i nikomu nie oddam...


Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
<span style=\'font-family:Verdana\'><span style=\'font-size:12pt;line-height:100%\'><span style=\'color:midnightblue\'>Pozdrawiam

Kuba Oczko</span></span></span>
Odpowiedz
#38
płyta jest bardzo fajna tyle że czemu znowu na niej tak mało gitary???!!!
Odpowiedz
#39
Czasami wydaje mi się, że Mark rzeczywiœcie chce wszystkim udowodnić że w jego słowach jakoby jest ziarno prawdy: nie jestem dobrym gitarzystš a gitara służy mi jedynie do komponowania Uśmiech Gdybym kiedykolwiek w swoim życiu miał to szczeœcie spotkać pana Marka na swojej drodze to byłaby jedyna rzecz którš wytknšłbym Maestro protestujšc jednoczeœnie Duży uśmiech Aczkolwiek druga częœć tego cytatu trzyma się rzeczywistoœci i Mark bardziej eksponuje wokal i jak dla mnie œpiewa pięknie i potrafi zaœpiewać w taki sposób o jaki nigdy bym go nie podejrzewał. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, jeszcze bardziej niż na Shangri-La. W sposobie œpiewania On też objawia Nam swojš wszechstronnoœć. A to że jest najlepszym gitarzystš to i tak dobrze wiemy. Ja osobiœcie aż tak bardzo nie tesknię za wirtuozeria MK i niekończšcymi sie solówkami- dla mnie liczy się klimat i chwila wytchnienia, spokoju i jakiegoœ głębokiego relaksu, może się starzeję ale właœnie TO i jeszcze coœ więcej odnajduję w Jego muzyce.

ps. If This Is Goodbye to prawdziwy diament ale prosze nie zapominać o prawdziwym I Dug Up A Diamond Duży uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#40
hmmm niestety ale ta płyta nie [B]ędzie należeć do moich ulubionych,,, baa powiem więcej nie znalażłem tam żadnego kawałka który wejdzie do MOJEGO (specjalnie podkreœlłem) knopflerowskiego kanonu. takie country&western smęcenie
tylko ciekawe gdzie on tego konia trzymał??? w szafie???? Oczko
trochę ciekawych motywów jest, ale te zawodzenie tej country-babci dobija (zwłaszcza w końcowym kawałku)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  All The Roadrunning- Minšł Rok Robson 22 34,021 05.12.2008, 16:27
Ostatni post: Ania_M
  Real Live Roadrunning Bart 2 7,819 21.11.2008, 23:58
Ostatni post: Robson
  Recenzje Płyty "all The Roadrunning" dudageo 67 67,384 21.07.2006, 14:12
Ostatni post: Robson
  All The Roadrunning- Tracklist Robson 0 6,042 11.02.2006, 16:51
Ostatni post: Robson
  All The Roadrunning Robson 27 31,794 14.12.2005, 14:13
Ostatni post: Robson

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości