Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje Pierwsze Spotkanie Z Forum Ds\mk
#1
No właœnie.
Temat może wydawać się doœć interesujšcy.Chciałbym ,żeby każdy z Was opisał w jakich to okolicznoœciach znalazł się na Forum.Będzie okazja powspominać poczštki kariery naszego Forum, która trwa neprzerwanie do dziœ za sprawš nas wszystkich.Myœlę ,że bedš to œwietne i oryginalne opowięœci i znajdš się też słowa w kierunku pomysłodawców i realizatorów tego cudownego dzieła jakim jest nasze FORUM.
Jako autor tego posta pozwolę sobie zaczšć pierwszy.
Forum znalazłem przez przypadek, szukajšc coœ o MK.Było to latem 2004.Wtedy to na Forum szaleli Bartek,Pablosan,Dominika i Howard.W zwišzku z tym ,że nie należe do roczników komputerowych, w żaden sposób nie potrafiłem się zalogować.Czytałem zatem wszystkie posty i szlag mnie trafiał ,że nie mogę się przyłšczyć.W końcu 4 listopada udało mi się zalogować(do dziœ nie wiem jak to zrobiłem) i dostałem niezapomniany numer 71.Z Bartkiem wymieniłem pierwsze słowa,cytuję:
(Ja)Mam hopla na punkcie MK
(Bartek) Poczytaj Forum tam sam sami wariaci.
Wtedy zrozumiałem,że nie jestem sam, który uwielbia Marka.Byłem nawet trochę zły,że mi Go ukradliœcie.Zawsze wydawało mi się ,że gra i tworzy tylko dla mnie.Wasza wiedza i bank informacji wprawił mnie w zdumienie.Dziœ nie ma dnia bez Forum,tak jak nie ma dnia bez muzyki MK.Same Forum jest dla mnie tak samo genialne i perfekcyjne jak muzyka MK.
NIEZAPOMNIJCIE WY JESTEŒCIE JEGO TWÓRCAMI.

Fajnie tu z Wami być.
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#2
Przy okazji może odezwš się "martwe dusze".O ile dobrze pamiętam to zanim się "coœ" zepsuło ,zalogowanych było ok.300 osób.
Mam napisać jak to było "pierwszy raz"- na forum.Muszę pomyœleć Uśmiech
Odpowiedz
#3
Pierwszy kontakt z forum... Już nie pamietam w jakich okolicznoœciach pierwszy raz trafiłem na forum, ale wiem jedno.

Teraz jestem na pewno po częsci uzalezniony od niego i od Was Uśmiech
Odpowiedz
#4
Ja trafiłem tutaj przypadkiem szukajšc polskich stron o MK. Zajrzałem... poczytałem i się oczarowałem, że kompedium wiedzy jest pod nosem i, że moge dzielić pasję z innymi pasjonatami pasjonujšcego Marka Knopflera.
Odpowiedz
#5
Sentymentalny temat Andrzeju Oczko
Podobno nie ma przypadków. Ja przynajmniej nie wierzę w przypadki. Prędzej czy póŸniej musiałem odnaleŸć tę strone Uśmiech Nawet nie myœlę co by było gdybym jej nie odnalazł. Usilnie któregoœ dnia szukałem polskich akcentów w sieci o MK i najpierw natrafiłem na stronę Stinga (nie wiem jak) i trochę zazdroœciłem fanom Pana Żšdło że My nie mamy podobnej strony o NAW Oczko Jak ja to szukałem? Mark Knopfler strony polskie, Mark Knopfler po polsku, DS strony polskie itd. Oczko I W KOŃCU znalazłem się wœrod swoich Uśmiech A radoœć ma była wielka Uśmiech Od razu się zalogowałem i na poczštku przeżyłem szok. Bardzo pozytywny szok: a więc podobnych Knopfleromaniaków jest więcej!!! Kolejna radoœć Uśmiech Jednak pot pojawił sie na mym wysokim czole jak ja nadrobię wszystkie zaległoœci i przeczytam wszystkie wpisy? :wacko:
Po obowišzkowej i bogatej lekturze zaczęło się totalne wariactwo Uśmiech I nie wyobrażam sobie dnia bez odwiedzin na forum. To pierwsze i jedyne na jakim jestem i żadnego innego mi nie trzeba bo Wy jesteœcie wyjatkowi. Dziekuję za każde słowo o MK a przede wszystkim za budzenie wrażliwoœci.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#6
A ja zawdzieczam przynaleznosc do naszej wielkiej rodziny Howardowi, za co zawsze bede mu wdzieczny! :wub:
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#7
ja szukałem informacji na temat sprzedaży biletów na koncert z zeszłego roku. W google wpisałem MK i pierwsza strona jaka się ukazała ... dalej już nie muszę pisać. Dzięki Wam mam najœwieższe informacje na różne tematy dotyczšce Mk i DS każdego dnia i nie wyobrażam sobie 1 dnia bez wejœcia w forum.
tea
Odpowiedz
#8
Na Forum Knopflerum trafiłem 9 albo 10 maja, po koncertach w Polsce,
za "przyczynš" baneru knopfler.pl.
Dopiero w okolicach 24 maja "wszedłem na poważnie" do Forum,
-Andrzeju nie tylko ty miałeœ problem z zalogowaniem się,
klikałem na stronce co się da no i udało się.
Musiałem się zalogować bo miałem już bilet na koncert do Berlina
i trzeba było dołšczyć do ekipy.
Tylko dzięki Forum znalazłem się na tym koncercie.
Wczeœniej była już mowa o tym, że nasze forum to wielka księga
myœli i wypowiedzi braci Knopflerowej.Jakich myœli i wypowiedzi !!!
Każdy nowy forumowicz ma możliwoœć dotarcia do postów z 2004 roku, ostatni jaki znalazłem (po awarii) ma numer 222 pisany przez Pablosana, można chociaż częœciowo przeœledzić historię Forum.
Nie zdziwiłbym się gdyby historyczne tematy wróciły na Forum, wtedy piszšcych było 4-6 osób,- teraz chyba z 50.
Chylę czoła przed twórcami forum i pierwszym użytkownikom. Uśmiech
Odpowiedz
#9
Jako "wariat" Knopflerowy od kiedy miałem dostep do sieci, to najczesciej wpisywalem w wyszukiwarkach: dire straits albo knopfler i tak oto trafilem na to Forum. Bodajże w pazdzierniku 2003, wiec jestem prawdziwym weteranem-hihihi Język . Pamietam, ze napisałem posta-cos odpowiedzialem Bartkowi i tak sie zaczelo. Na Forum poczatkowo było bardzo mało użytkowników i postów, ale z czasem zaczeło nabierać niesamowitej energii!!! Udało mi sie być na I zlocie Fanów Marka Knopflera w Krakowie, jako jedyny przedstawiciel z dalekiej północy-hihihih. A teraz, to Forum jest niesamowite!!!

Podziekowanie za to jak jest dla Wszystkich, a szczególnie dla Twórców (Krakowskiej Grupy Fanów Marka Knopflera-KGFMK) Uśmiech
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#10
Ten pierwszy raz to raczej była jesień 2003 roku. Właœnie kupiłem komputer a w maju podłšczyłem się do sieci i szukałem. Podobnie jak wy wpisywałem w wyszukiwarkę odpowiednie hasła i któregoœ dnia trafiłem tutaj. Ale to były chyba same poczštki forum a użytkowników było raptem kilku. Nie wiele sie tutaj działo,ostatni post był chyba z przed tygodnia, dlatego nawet się nie rejestrowałem. Na dobre wróciłem tu wiosnš 2004 roku ale tylko jako stały czytelnik. I tak sobie czytałem aż do jesieni, aż w końcu nie wytrzymałem i postanowiłem, że też coœ tutaj napiszę. I tak pojawił się grzegorz.
Odpowiedz
#11
To było piękne upalne lato AD 2004. Plštałam się w (po) sieci w poszukiwaniu jakichkolwiek œladów (informacji o) Shangri-La. Odnalazłam... samo Shangri-La Uśmiech. Od tej chwili jestem tu każdego dnia. Poczštkowo jedynie przysłuchiwałam się (z ukrycia :ph34rUśmiech kapitalnym - radosnym i wielce pouczajšcym ^_^ dyskusjom (Dominika, Howard, Pablosan, Bartek, Robson - UKŁONY Uśmiech). No i rzecz jasna dopingowałam całš sobš (choć tylko 'wirtualnie'Oczko jedynej Kobiecie w tym Wielce Szacownym Gronie Oczko. Moja wiedza w Markowych i Okołomarkowych tematach wydawała mi się zbyt uboga, aby do Niego dołšczyć. Stało się to dopiero blisko rok póŸniej, pod wpływem pokoncertowych emocji Duży uśmiech (pamiętacie moment, w którym na Forum przebywało jednoczeœnie 48 (sic!Oczko zarejestrowanych Użytkowników?! Wcišż czekam na Powtórkę tej Akcji... Wywracanie oczami). Duży uśmiech
<span style=\'color:gray\'>And what have you got at the end of the day?
What have you got to take away?
</span>
Odpowiedz
#12
A może pomysłodawcy i realizatorzy napisali by trochę jak doszło do powstania Forum. W jakich okolicznoœciach, no i w ogóle........
Napiszcie!!!! wszyscy jesteœmy bardzo ciekawi jak rodziła się mega gwiazda
http://WWW.KNOPFLER.PL
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#13
Chyba nie będę oryginalny jeœli napiszę, że winnym mojego pojawienia się na tym forum był... Howard Duży uśmiech

GM
GM

Gramofon analogowy w każdym domu.
Odpowiedz
#14
Tak... Ja dokładnie pamiętam ten dzień. Podobnie jak wielu moich przedmówców szperałem w sieci w poszukiwaniu 'Markowych' œladów i ze strony oficjalnej MK dostałem się na stronę Shiver'a (Bardzo dobra stronę Uśmiech ). To własnie tam odnalazłem link na forum... No i dalsza częœć dnia (jak i kilka następnych) upłynęła mi na czytaniu i niedowierzaniu, że istnieje TAKIE Miejsce... w którym można wspotkac tylu Wspaniałych Pasjonatów, którzy tę Najwspanialszš Muzykę Wszechczasów odbierajš podobnie (tak samo) jak ja... Od razu poczułem się jak wœród "swoich" i pamiętam, że w swej bezczelnoœci od razu pierwszego dnia zalogowałem się i założyłem temat "Jak to miło byc wœród swoich" Uśmiech Bo tak właœnie się tu poczułem od pierwszego dnia...
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#15
Ja trafiłem tu po koncercie w Spodku. Zobaczyłem baner i wszedłem na stronkę, na której... już kiedyœ byłem przelotem i zapomniałem o niej Uśmiech Jednak wtedy w maju emocje pokoncertowe zrobiły swoje Uśmiech Niedługo potem się zalogowałem no i jestem Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
Moze zaczne od spotkania z Bartkiem.

Troche sie to przeplata z tekstem ponizej, gdyz najpierw poznalem
kolege Bartka > Grzesia ktory gral na zlocie na klawiszach.
Poznalismy sie bodajze przez ta grupe meilowa o ktorej pisze nizej.
Postanowilismy wyskoczyc na piwo i pogadac o dire straits.
Potem utrzymywalismy kontakt przez ICQ i irca. Tam poznalem
tez Grzeska Sawe-Boryslawskiego z Wroclawia ktory mial strone na rockmetal.pl
i prowadzil wymiane plytek CD-R z muzyka Marka. Do dzis mam pare bootlegow
zakupionych tak.
W tym czasie na ircu zalozylem swoj kanal #krakof ( do dzis istnieje )
Poznalem Krzyska "Kanibala" i wraz z Grzeskiem poprowadzilismy audycje
w radiu RAK o dire straits.

Z Grzeskiem zgadalismy sie przed koncertem Knopflera w Warszawie.
Przyjechal ze swoja dziewczyna ( moze juz wtedy zona ? ), z Bartkiem, jego siostra Justyna i jej obecnym mezem Artkiem.
Ja bylem z Krzyskiem i spotkalismy sie tez z paroma osobami z grupy meilingowej.
Byl tam tez Pablosan i kilka osob od nas co widac na zdjeciu w jakiejs galerii na stronie chyba Uśmiech

Grupa Grzeska miala jednakowe koszulki i przeprowadzono z nimi krotki wywiad dla TV.
Bartek wydawal mi sie bardzo ponury i dretwy na poczatku Uśmiech Malo z nim gadalem.
Jakos tak zaczelismy sie po koncercie kontaktowac z Grzeskiem i Bartkiem.
Wciagnalem ich na kanal irca #krakof i dolaczyli do imprezek kanalowych co tydzien 20 ludzi w knajpie Uśmiech A ja stalem sie najcudowniejszym kolega Bartka
o czym pewnie wspomni Duży uśmiech
P.S. na koncercie bartek mial taka maskotke łosia na ramieniu
i potem na ircu nicka uosiek > i tak stal sie uoskiem Uśmiech

W pewnym momencie Bartek z Justyna uzyskali lokal na rynku i zastanawiali sie co tam zrobic ( galerie, knajpke... ) I wtedy fascynacja Bartka XXI wiekiem ( i ircem ) dala znac i otworzyli kafejke internetowa.
A jak juz mieli kafejke... i troszke zaczeli sie w tym orientowac
... konta, serwery http://www... wpadlismy na zalozenie czegos o Marku.

Pomysl z knopfler.pl pojawil sie gdy Michal Ludwiczak stracil
mozliwosc prowadzenia grupy meilingowej o dire straits. Bylo cos takiego Uśmiech
Codziennie kazdy zapisany dostawal meila i odpowiadal do wszystkich.
Michal nie mogl tez prowadzic juz swojej strony i tak sie to zrodzilo.
Dlatego do dzisiaj na stronie knopfler.pl > dire straits wisi "stara" strona Michala z Lodzi.
Niestety nie wiem czy nie zaniechal juz grania na gitarze, nie ma go na forum.
Wiem ze zajmuje sie fotografia i chyba byl informatykiem.


Co do samego forum to ja bardziej bylem za grupa meilingowa
( znalem to juz i sie przyzwyczailem ) ale jak bartek otworzyl swoja kafejke
i mial tam ludzi ktorzy znali sie na forum - postawili na forum.
Bylem nieufny, nie podobalo mi sie to ze trzeba sie logowac, zapisywac...
Wywalczylem przynajmniej mozliwosc czytania forum bez logowania ! Uśmiech

Tak wiec ja bardziej odpowiadam za strone a bartek za forum ( gorzej ze to i to ma bledy Uśmiech Musimy cos z tym zrobic.

Bartek zrob korekte jak cos tekstu Uśmiech

P.S.2 co do bannera to drukowalem go w pracy jak nie bylo szefa Uśmiech
okazal sie dobrym pomyslem chyba bo zwrocil uwage fanow na koncercie
ze mamy do pogadania Uśmiech
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#17
Marti, ciekawy rys historyczny. Miło dowiedzieć się o korzeniach tej strony i forum. Szkoda że brakło umieszczenia tego w czasie, ale domyœlam się, że same poczštki waszej znajomoœci miały miejsce przed 2001 rokiem?
Odpowiedz
#18
Tak! Bardzo ciekawa historia! Œwietna Robota Chłopaki - popularnoœć i niezwykłoœć tego Miejsca œwiadczy tylko o tym jak jest potrzebne. Trafiliœcie z tym pomysłem w 'dychę' Oczko
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#19
Grzegorz tak to bylo na koncercie Knopflera w Warszawie....
z tej trasy ze mna do dzis jest kawalek What it is, który mi sie kojarzy
z poznym latem.. chyba to we wrzesniu lecialo w radiach...
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#20
Pamietam te liste mailingowa. Bylem na niej Uśmiech ten czlowiek z rockmetal.art.pl mial chyba nick loriath czy jakos tak, nie? takze pierwsze kroki stawialem z wami Uśmiech
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The best of Forum - najciekawsze dyskusje Bart 10 67,894 11.07.2017, 19:03
Ostatni post: diekleinelotta
Muzyka Powrót Forum Andrzej 23 32,349 12.10.2016, 00:27
Ostatni post: Mell
  Konkurs :) Swietujemy 35 lecie DS 1977-2012 Raingod 258 218,594 19.08.2016, 08:33
Ostatni post: elsinore
  Zdjęcia gitar MK Raingod 7 10,541 08.12.2011, 23:38
Ostatni post: SmokEustachy
  Kołysanka od MK alex 6 9,951 15.10.2011, 15:04
Ostatni post: retro13
  Cytaty Z Mk tawnuk 104 72,457 29.08.2011, 13:22
Ostatni post: Robson
  Wykorzystywanie utworów DS u innych wykonawców James_Bond 24 23,825 04.03.2011, 08:46
Ostatni post: Raingod
  Film o MK Robson 3 6,607 02.08.2010, 11:37
Ostatni post: Dawid
  Najmniej ulubione utwory Marka i DS Ania_M 39 30,794 24.07.2010, 10:08
Ostatni post: Arrrek
  Moje życie z Knopflerem faf123 22 18,373 20.05.2010, 16:47
Ostatni post: Ania_M

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości