Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co Wam Się Podoba Na Forum
#21
Dla mnie to forum to jak dla spragnionego oaza na pustyni. Teraz jak trafić znam już drogę na pamięć i jestem tutaj co dziennie, a nawet i częœciej. Woda w tej oazie gasi pragnienie najlepiej. Tyle przenoœni.
Podoba mi się (choć było to już kilkakrotnie napisane) szerokie spektrum wieku forumowiczów-miło się czyta myœli tych najmłodszych i najstarszych, zawsze można zmienić dzięki temu swój punkt widzenia bšdŸ oœwiecić się w różnych Markowych sprawach. Nie do przecenienia jest kultura jaka tutaj panuje oraz język jakim dzielimy się swoimi spostrzeżeniami.
A najbardziej podoba mi się, że można na was liczyć i dzięki Bartkowi i Martiemu (i pewnie jeszcze komuœ) spotykać się z Wami.
Odpowiedz
#22
Na forum podoba mi się Marcin "Sexi fotka" Martinez
My girlfriend said AC/DC is bad...Now she is single...
Hhahaha Just kidding...
She is dead...
Odpowiedz
#23
Wpisujcie coœ jeszcze, to jeszcze nie wszyscy.
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#24
Podoba mi się "atmosferka" Oczko I to, że miałem się za wielkiego fana DS, dopóki tu nie trafiłem Oczko Przy Was jestem mały pikuœ Język
Odpowiedz
#25
Najbardziej podoba mi się na Forum ten fenomen polegajšcy na tym , iż tak dużo jest tu ludzi młodych.(Przepraszam ,że zaniżam forumowš œredniš wieku - Andrzejowi stuknęło 44)
Cišgle mnie to zastanawia jak Mark swojš muzykš Was zagarnšł pod swoje skrzydła lub inaczej jak Wy zagarneliœcie muzykę Marka do swego serca.
Miałem 16 lat w 1978 roku kiedy uslyszałem Sułtanów. Dojrzewałem z tš muzykš i kszałtowałem swój charakter.Nigdy nie przyszedł moment zawachania, tudzież zdrady upodobań muzycznych, i tak jest do dziœ.
Przeżywałem każdš płytę i byłem œwiadkiem jej narodzin (rosło Markowe kultowe pokolenie)
Baczšc na to , że przeważajšca czeœć forumowiczów to ludzie między 20 -30stym rokiem życia, u Was z muzykš Marka musiało być odwrotnie,nie dane było Wam być przy genezie i powstawaniu tamtych płyt, nie żyliœcie w tamtych czasach, a mimo to - coœ Was ujęło, i dla Was, następnego już pokolenia Mark też stał się idolem.
No bo weœmy taki przykład: mnie akurat nie zauroczyła muzyka moich rodziców, ktorzy w latach 50-60 czegoœ tam zapewne słuchali i sluchajš do dziœ. Wręcz ich muzyka wydaję mi się œmieszna, pomijajšc poziom artystyczny, a wykonawcy tamtych czasów dziœ w idolu od razu dostali by miano kosmitów.
A Marka muzyka też ponoć jest "Nie modna" z tš małš różnicš(dla niektórych) , "że nigdy nie wyjdzie z mody"
I własnie na tym polega ten fenomen , ktory tak bardzo mi się podoba na Forum, jak Wy ludzie, tak niezmiernie młodzi potrafiliœcie dopatrzyć się w tej muzyce piękna.
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#26
Pięknie to wyraziłeœ Andrzeju. Ja już niejednokrotnie nazwijmy to odrobinkę ubolewalem, że dorastałem nie z Markiem. Płyty się ukazywały a ja nic o tym nie wiedziałem Smutny Aż do roku 1985...Ale to też fragmenty wspomnień i wiele zawdzięczam mojemu bratu który bardzo dużo opowiadał mi o Brothers In Arms Potem była kaseta "Polskich Nagrań" z ledwo widocznymi literkami Love Over Gold w końcu prawie cała skasowana poza jednym utworem- tym najdłuższym który nie pozwalał zasnšć. Następnie długo chyba nic... Gdzieœ pojawiło się video Walk Of Life w którym zakochałem sie po uszy i chyba ostatecznie wtedy "oszalałem" na punkcie MK. Najpierw był plan: jeœli kupię Brothers In Arms to postawię rodziców przed faktem dokonanym i będa musieli mi kupić wieżę Uśmiech Udało sie!!! I od tego dnia ten kršżek był ze mnš wszędzie. Praca na tartaku i "pielgrzymki" do Krakowa w celu uzupełniania dyskografii. Ależ to były czasy...Od On Every Street a właœciwie THN "dorastam" wraz z muzykš MK Uśmiech W telegraficznym skrócie.

Dlaczego muzyka MK tak weszła w moje życie? Nie potrafię odpowiedzieć. Wiem jedno za żadne skarby œwiata nie zamieniłbym jej na żadna innš Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#27
Kiedyœ w jednym z wywiadów Adam Nowak z Raz,dwa,trzy użył sformułowania "kosmiczne pudełko". Strasznie spodobało mi się to okreœlenie ze względu na grę znaczeń - z jednej strony kosmos czyli coœ wielkiego, różnorodnego i nieograniczonegi z drugiej małe zwarte pudełko.

Ale do rzeczy Uśmiech
Cały czas fascynuje mnie to, że z jednej strony różnimy się od siebie tak bardzo, mamy mniej lub więcej lat na karku, mieszkamy w różnych miejscach (niektórzy na innym kontynencie), pracujemy w różnych branżach, a jednak... Okazuje się że przy oglšdaniu Bazylei mieliœmy te same wypieki na twarzach, przed wejœciem na Torwar czy do Spodka serce kołatało na podobnie zwiększonych obrotach,itd,itp....
there used to be a little school here
where i learned to write my name...
Odpowiedz
#28
Wydaje mi się, że pewnego rodzaju odpowiedziš mogš być ulubione przeze mnie słowa Marka:
„Musisz pozwolić, by żyło w tobie dziecko.
Inaczej staniesz sie strasznie stary i pusty...”
Znam ludzi słuchajšcych kiedyœ kultowego DS, a zapytani dziœ o preferencje muzyczne, o MK, odpowiadajš. „Teraz nie słucham niczego, nie mam na to czasu...” Może to więc jakiœ młodzieńczy idealizm który przetrwał u „Starych koni po czterdziestce” * mimo upływu lat...

* Cytat z płyty T.Lewandowskiego. „Wczystko na sprzedaż” Polecam goršco!
Odpowiedz
#29
Ja jestem bardzo opóŸnionym w rozwoju fanem i muszę nadrabiać zaległoœci i to właœnie forum jest dla mnie wielkš kopalniš wiedzy. Ale przede wszystkim mogę porozmawiać z tak wspaniałymi ludŸmi jak Wy. Tak działa fenomen Marka: ten człowiek zresza wokół siebie ludzi miłych, pogodnych i w ogóle super, a przy tym normalnych, nie "szpanujšcych" czy jakkolwiek by to wyrazić. Myœlę, że rozumiecie Oczko To miejsce dla kogoœ, kto lubi "przy kominku w œwięta z gitarš (akustycznš Oczko ) z przyjaciółmi pobyć". Chce się tu być. Reszta moich odczuć jest podobna do tych, o których tak dokładnie pisaliœcie wyżej Uśmiech Jest super B)
<span style=\'color:blue\'><span style=\'font-size:9pt;line-height:100%\'>Słucham tylko MARKOWEJ muzyki!</span></span>
Odpowiedz
#30
Większoœć z nas nie zna się osobiœcie, a mam wrażenie jakbyœmy spotykali się na codzień,w pracy,w szkole i na piwie.
Nigdy mnie nie bawiły czaty czy forum, uznawałem to za stratę czasu i wylewanie potoku słów bez sensu w dodatku bezosobowo (co za słowo). Huh
Dzięki wielu z was zmieniłem diametralnie zdanie co do forum(naszego).
Chociaż nie mam dostępu do inernetu,staram się jak najczęœciej trafiać na "rozmowę",żeby nic nie umknęło.
Mimo,że DS i MK słucham od ponad 20 lat,moja wiedza o MAESTRO była na poziomie "zero",do czsu trafienia na forum(za sprawš SPODKA), od tego czasu moje podejœcie do dokonań MK nabrało należytego kolorytu.
Muszę przyznać,że wczeœniej nie interesowało mnie, która płyta,kiedy wydana,jakie utwory-teraz "muszę wiedzieć wszystko", łacznie z nr buta MK. Duży uśmiech
<span style='font-family:Impact'>Replying to Co Wam Się Podoba Na Forum</span>
- wystarczy pomyœleć co byłoby bez forum Smutny
Odpowiedz
#31
Jambore - ujełeœ w swych słowach wszystko.Pięknie. Nic dodać nic ujšć.
W ogóle tekœciarz się z Ciebie robi.
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#32
Cytat:Originally posted by jambore@Jan 30 2006, 02:35 PM
teraz "muszę wiedzieć wszystko", łacznie z nr buta MK. Duży uśmiech
całe szczęœcie że wchodzšc na forum, nie trzeba się obawiać niezapowiedzianej kartkówki albo jakiegoœ testu, było by kiepsko... Szczęśliwy
there used to be a little school here
where i learned to write my name...
Odpowiedz
#33
Ja mam pytanko. Czy możecie coœ poradzić na aktualizację profili i ich podglšd? Wstawiłabym sobie jakiœ awatarek oraz zmieniła podpis Uśmiech Da się coœ z tym zrobić?
Odpowiedz
#34
Ja powiem tak, i się powtórzę. Sam fakt że te forum i tacy ludzie tu sš jest
rzeczš cudownš. Może nie aż tak dosadnie ale bardzo
bliskie jest mi porównanie forum do wody życia, sóli dla ziemi.

(Bilet na kocert kupiłem dzień przed koncertem. Nigdy nie byłem
na płatnym koncercie (poza elektrycznymi gitarami 10zł, bardzo dawno temu) .
Zawsze twierdziłem że mogę mieć to samo puszczajšc sobie mp3.
Ale tu zrobiłem wyjštek, i jak czas pokazał był to jeden z lepszych moich
wyborów. Oczewiœcie bilet najtańszy ale wahałem się żeby mieć ten dzięki któremu
bedę jak najbliżej sceny. Kasjer sprzedał mi najtańszy bilet chciaż wczeœniej mówił że już takich niema, zwišzało się ze zrozumieniem Jego dla mnie bo widział że zależy mi na jak najtańszym bilecie i jak najbliżej. Dodał jeszcze że przejœcie przez barierki nie będzie możliwe.(Tak jak odbierałem to bilety najtańsze miały być tylko
wówczas sprzedawane jak już się wyczerpiš te na droższe na 'płytę'. Nalęży dodać
że te kupujšc ten bilet (najtańszy) zostałem ostrzeżony że mogę siędzieć tuż koło
zestawów kolumn i mieć kiepski widok).Mogę dodać żę miejsce miałem wręcz cudowne, miesca w dalszych sektorach uważam były dużo gorsze ja miałem pierwszy i najbliży i nalepiej widziałem dopóki pod koniec koncertu nie zeszło się do niego mnóstwo ludzi (chcieli być jak najbliżej Maestra) i mi go nie przesłoniono.
)

Błogosławiony ten dzień kiedy kupiełm ten bilet i pojawiłem się na Torwarze
i ujrzałem Wasz baner. Dziœ widzę jak dużo bym stracił.

(
Gdzieœ w latach 1998-99 wyszedł teledeysk z Jim Carrey w którym razem z dwójkš znajomych jeŸdzili sobie samochodem od dyskoteki do dystkoteki.
Otóż pdczas tej jazdy jak i w tych dyskoteakch, mieli pewnien tik a mianowicie
robili dziwne ruchy w szyi tak że im głowy (broda) chodziły w przód i w tył.
Robili to w rytm muzyki (mogę skłamać 'What is love?'? Haddewya ?)
W pewnym momencie zacina się odtwarzarka myzyki. Muzyka cichnie.
Cała trójka jest sparaliżowana tik w szyi zanika, nie wiedzš co robić,
krzyczš i ma się wrażenie że będzie niedobrze, ale dosłownie po paru sekundach
jedna z tych osób uderza w odtwarzarkę lub przekłada płytę na drugš stronę,
Wszyscy sš kontet, tik w szyji powraca jest ok.
Obierało się że ta muzyka jest dla nich czymœ wielkim może nawet podtrzymujšcym ich życie, dajšcym powietrze, regulujšcym oddech, w każdym bšdz razie wprowadzajšca ład do ich funkcjonowania (którym było ruszanie szyjš w rytm tej muzyki).

Może w moim przypadku nie było by to aż tak drastyczne, ale sporo by mi
zostało odebrane (gdybym pewnego dnia po wpisaniu w przeglšdarce http://www.forum.knopfler.pl zobaczył napis 'odnalezienie hosta nie było możliwe ...' ).
)

Pewnym i to sporym opium dla mnie to forum jest.

Drodzy admini: bartek, MARTINEZ, bardzo dziękuję Wam za stworzenie czegoœ
tak uroczego i za pracę na tym. Jest to miejsce gdzie naprawdę lubię zajżeć i
poczytać to co się tu na forum pojawia. To wszystko, co tu znajduję bardzo mi się
podoba i często przywołuje ciepły uœmiech na twarzy.
Odpowiedz
#35
dzieki za mile slowa
postaramy sie cos zrobic w koncu nowego na stronie Uśmiech
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#36
NO Wywracanie oczami
Odpowiedz
#37
heh, marti. Uśmiech fajny jesteœ.
Odpowiedz
#38
Mi na forum podobajš się ..

Osoby UśmiechBo forum to ludzie. A php to narzędzie by mogli mówić Oczko
knopfler.pl na Facebooku - https://www.facebook.com/knopflerpl

Perkusja jest jedna a pałki są dwie :]

"Drummers have the biggest instruments... Uśmiech"
Odpowiedz
#39
Cytat:Originally posted by HOWARD@Mar 1 2006, 09:41 AM
Mi na forum podobajš się ..

Osoby UśmiechBo forum to ludzie. A php to narzędzie by mogli mówić Oczko
I koty Howardzie(wyczytałem to w Twoim poœcie do Dominique)
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#40
Howard trafił w samo sedno Uśmiech
Choć oczywiœcie sam fakt zaistnienia technicznej możliwoœci komunikacji (zabrzmiało jakoœ dziwnie pseudo-naukowo Oczko ) leży u podstaw, tak więc pewnie nie należy lekceważyć tych technicznych aspektów. No ale samo powstanie takiego miejsca było wielkim przełomem. I za to wielkie "dziękuję" dla szanownych twórców Uśmiech

A Andrzej ma rację, nie zapominajmy o kotach Uśmiech . Mam nadzieję wkrótce wreszcie mieć własnego... Duży uśmiech . Ma ktoœ pomysł na jakieœ "markowe" Oczko imię?
last night i felt like crying
right now i'm sick of living
but i'm going to keep on trying
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koszulki na koncerty 2019 Raingod 5 4,399 02.04.2020, 11:50
Ostatni post: darco
Zdjęcie Koszulki na Zlot w Nowej Rudzie Raingod 1 5,152 27.09.2018, 12:44
Ostatni post: MARTINEZ
  The best of Forum - najciekawsze dyskusje Bart 10 66,257 11.07.2017, 19:03
Ostatni post: diekleinelotta
Muzyka Powrót Forum Andrzej 23 28,976 12.10.2016, 00:27
Ostatni post: Mell
  WAŻNE! Atak na koszulki forumowe! Raingod 25 37,730 19.05.2015, 22:43
Ostatni post: MARTINEZ
  Coś Wam to przypomina? numitor 4 8,398 23.02.2012, 01:41
Ostatni post: red93
  Na czym słuchacie muzyki Marka. fakungio 22 20,189 03.01.2012, 22:58
Ostatni post: elsinore
  Studio Marka - najlepsze urządzenia na świecie fakungio 2 6,807 04.10.2011, 01:20
Ostatni post: fakungio
  Panie i Panowie postaralem sie... MARTINEZ 2 4,843 18.07.2011, 14:03
Ostatni post: MARTINEZ
  Ciekawostka - moze ktos byl na tym koncercie ? :) MARTINEZ 0 4,041 19.03.2011, 02:40
Ostatni post: MARTINEZ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości