Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki...
#81
Cytat:Originally posted by pawel@Jan 14 2005, 11:01 PM
A wracając na chwilkę do podkładów z muzyką Marka w radio - pod koniec lat 80-tych pewna trójkowa audycja nadawana w sobotnie przedpołudnie kończyła się przepięknym solo gitarowym z ... "Tunnel of love". Czy ktoś z Was to pamięta?
pozdrawiam
O jejku!! Koniec lat 80-tych, czyli niedługo przed moim urodzeniem. Jakoś sobie nie przypominam Szczęśliwy
All the way down the telegraph road
Odpowiedz
#82
Cytat:Originally posted by pawel@Jan 15 2005, 12:01 AM
A wracając na chwilkę do podkładów z muzyką Marka w radio - pod koniec lat 80-tych pewna trójkowa audycja nadawana w sobotnie przedpołudnie kończyła się przepięknym solo gitarowym z ... "Tunnel of love". Czy ktoś z Was to pamięta?
pozdrawiam
O kurczaki jednak nie jestem taki stary bo akurat tego nie pamiętam. Kiedyś rozprawialiśmy na forum o aud. K. Pacudy "Wszystkie Drogi Prowadzą Do Nashville" która zaczynała się fragmentem "Freeway Flyer" z Local Hero i wiadomości sportowe na podkładzie z Cal. Ale Tunnel Of Love? To jestem mile zaskoczony Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#83
A właśnie ma ktoś może jakieś podkłady Dire Straits??
All the way down the telegraph road
Odpowiedz
#84
Cytat:Originally posted by seba@Jan 14 2005, 11:52 PM
O jejku!! Koniec lat 80-tych, czyli niedługo przed moim urodzeniem...
Jak zaczynałem słuchać Marka wychodziła "Brothers in arms", ale i tak nie można było kupić płyty, nagrywało się więc z radia albo telewizora (tak,tak z telewizora, potrzebny był tylko taki szary kabel 5-cio bolcowy...) Wyobrażacie sobie np. "Money for nothing" nagrane w ten sposób? Ta soczystość dźwięku... :-)
pozdro
there used to be a little school here
where i learned to write my name...
Odpowiedz
#85
Cytat:Originally posted by HOWARD@Aug 16 2004, 09:49 PM
No jak to?
Nikt nie zna takich smaczków-przewrotek?

Co Wy??
:-)
A ja tak właśnie próbowałem trochę tych smaczków znaleźdź, oczywiście uprzednio słuchając tych znalezionych przez ekspertów Duży uśmiech
Trochę poszperałe, posłuchałem głównie w twórczości solowej Marka i wygląda to tak:
5.15 a.m chórki w dwóch pierwszych wersach ostatniego refrenu
What it is koncówka na 3 gitary, zresztą radzę się temu utworowi szczególnie przyjżeć pod ty względem jest szczególnie bogaty.
Coś tam jeszcze znalazłem w Silvertown Blues, tylko gdzieś zgubiłem kartkę z zapisanymi minutami... <_<
It's what it is...
Odpowiedz
#86
z ktaegorii ciekawostki:
album "Alchemy" zajął 17 miejsce w najlepszych 50 koncertówkach wszech czasów według magazynu "Teraz rock"
Odpowiedz
#87
"Alchemy", o ile się nie mylę, nie była remasterowana w żaden sposób ani zmieniana jak trafiła na krążek, prawda?
Nieźle, bardzo nieźle...17 miejsce ze wszystkich wszyściutkich koncertówek.... dopiero teraz tak to dochodzi do mnie Oczko


Nie ma co, włączam ją.
knopfler.pl na Facebooku - https://www.facebook.com/knopflerpl

Perkusja jest jedna a pałki są dwie :]

"Drummers have the biggest instruments... Uśmiech"
Odpowiedz
#88
Dla mnie od samego początku jest nr. 1 Oczko
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#89
Nie no, dla mnie chyba również... Uśmiech
Często gęsto zaczynam dzień od alchemy'owskiego Sultans Of Swing.

A na czym dzień kończycie??
knopfler.pl na Facebooku - https://www.facebook.com/knopflerpl

Perkusja jest jedna a pałki są dwie :]

"Drummers have the biggest instruments... Uśmiech"
Odpowiedz
#90
"Feel like going home" jest świetny na zakończenie dnia, zwłaszcza końcówka Marka.
Odpowiedz
#91
Cytat:Originally posted by HOWARD@Apr 16 2005, 02:29 PM
A na czym dzień kończycie??
A ja już od dłuższego czasu kładąc się spać najczęściej włączam płytkę Local Hero. Leci sobie od początku do końca, a gdzieś od połowy ja już śpię Uśmiech .
Dlaczego akurat ta? Nie wiem... Ale lubię przy tym zasypiać.
A, i świetna jest też podczas nauki Oczko
last night i felt like crying
right now i'm sick of living
but i'm going to keep on trying
Odpowiedz
#92
Cytat:Originally posted by dominika+Apr 16 2005, 07:02 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (dominika @ Apr 16 2005, 07:02 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-HOWARD@Apr 16 2005, 02:29 PM
A na czym dzień kończycie??
A ja już od dłuższego czasu kładąc się spać najczęściej włączam płytkę Local Hero. Leci sobie od początku do końca, a gdzieś od połowy ja już śpię Uśmiech .
Dlaczego akurat ta? Nie wiem... Ale lubię przy tym zasypiać.
A, i świetna jest też podczas nauki Oczko [/b][/quote]
Wiesz? Podobnie sprawa wygląda u mnie. Od czasu do czasu zapuszczam sobie na odtwarzaczu Local Hero właśnie tak, że przy nim zasypiam. Hmmm, ale płytka kilka razy zrepetuje zanim zasnę (chyba za bardzo się wczuwam Język ).
Kolega, współspacz pokojowy, który z reguły (czyli w 99,3% przypadków) zasypia przy absolutnej ciszy, kiedyś nawet zasnął przy Local Hero cicho włączonej. Ta muzyka niewątpliwie ma coś w sobie Oczko

No i Dominique masz rację, nauka przy niej idzie jak z płatka. Nakładasz sluchawki i wszystko wchodzi jak należy, albo jak bardzo należy.
Niejednokrotnie Krzysiek, ten z którym dzielę pokój, zapytuje mnie: "Marcin, a gdzie Ty masz tę płytkę co się przy niej dobrze uczy? zapuść ją, co?"

Nic dodać, nic ująć.

Local Hero z main theme jest bardzo niezła na zakończenie dnia.

Macie jakieś inne propozycje (do rozważenia i wypróbowania jeszcze dzisiaj oczywiście Duży uśmiech ) ?
knopfler.pl na Facebooku - https://www.facebook.com/knopflerpl

Perkusja jest jedna a pałki są dwie :]

"Drummers have the biggest instruments... Uśmiech"
Odpowiedz
#93
A ja bardzo lubię nastawić "Our Shangri-La" kiedy słońce kryje się za horyzontem Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#94
Masz rację, tawnuk, ten moment w "What It Is" jest, jakby to określił Kaczkowski, czarowny. Można go słuchać i słuchać, i słuchać...

Ja mogę coś jeszcze zapodać...

Wsłuchajcie się na chwilę w moment od 13:36-13:37 w Telegraph Road na LOVE OVER GOLD (hi-hat)...

Albo w jeszcze inny dzisiaj przeze mnie zauważony smaczek: 4:17-18. To z utworu On Every Street z płyty On Every Street Uśmiech Ciekawe rozwiązanie, coby nudno nie było Duży uśmiech
knopfler.pl na Facebooku - https://www.facebook.com/knopflerpl

Perkusja jest jedna a pałki są dwie :]

"Drummers have the biggest instruments... Uśmiech"
Odpowiedz
#95
Hmmm, ciekawi mnie ten motyw:

Ride Across The River

5:25 - 5:30 (kanał prawy Uśmiech )

oraz

dźwięk gitary basowej w Industrial Disease, przez cały utwór, ale są miejsca gdzie naprawdę warto zwrócić na to uwagę, np. tu:
0:56 - 1:21 oraz
4:22 - 4:50

(podkręćcie sobie basy na ten utwór, to poczujecie)

Pychotka Język
knopfler.pl na Facebooku - https://www.facebook.com/knopflerpl

Perkusja jest jedna a pałki są dwie :]

"Drummers have the biggest instruments... Uśmiech"
Odpowiedz
#96
A ja uważam że Howard jest mistrzem od ciekawostek- nikt Go nie przebije Oczko
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#97
No dzięki, dzięki ale to myślę kwestia ciekawostek muzycznych "ukrytych" na płytach - kto ma uszy, niechaj słucha Język

A tak w ogóle kto sobie słucha, wyłapuje i ma ochotę wpisać, proszę bardzo, chętnie wysłuchamy zapodanych tutaj na forum smaczków-potworków Uśmiech
knopfler.pl na Facebooku - https://www.facebook.com/knopflerpl

Perkusja jest jedna a pałki są dwie :]

"Drummers have the biggest instruments... Uśmiech"
Odpowiedz
#98
Popieram przedmowcow - super sie zasypia przy Local Hero. Niekoniecznie w nocy Uśmiech Ja lubie ogolnie odpoczywac przy instrumentalnych utworach, np. calym boskim Cal...
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#99
Racja, chociaz ostatnio zauważyłem ze przy "Telegraph Road" równie dobrze mi sie zasypia Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:Originally posted by HOWARD+Apr 16 2005, 06:17 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (HOWARD @ Apr 16 2005, 06:17 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
Cytat:Originally posted by dominika@Apr 16 2005, 07:02 PM
<!--QuoteBegin-HOWARD@Apr 16 2005, 02:29 PM
[b]A na czym dzień kończycie??
A ja już od dłuższego czasu kładąc się spać najczęściej włączam płytkę Local Hero. Leci sobie od początku do końca, a gdzieś od połowy ja już śpię Uśmiech .
Dlaczego akurat ta? Nie wiem... Ale lubię przy tym zasypiać.
A, i świetna jest też podczas nauki Oczko [/b]
Wiesz? Podobnie sprawa wygląda u mnie. Od czasu do czasu zapuszczam sobie na odtwarzaczu Local Hero właśnie tak, że przy nim zasypiam. Hmmm, ale płytka kilka razy zrepetuje zanim zasnę (chyba za bardzo się wczuwam Język ).
Kolega, współspacz pokojowy, który z reguły (czyli w 99,3% przypadków) zasypia przy absolutnej ciszy, kiedyś nawet zasnął przy Local Hero cicho włączonej. Ta muzyka niewątpliwie ma coś w sobie Oczko

No i Dominique masz rację, nauka przy niej idzie jak z płatka. Nakładasz sluchawki i wszystko wchodzi jak należy, albo jak bardzo należy.
Niejednokrotnie Krzysiek, ten z którym dzielę pokój, zapytuje mnie: "Marcin, a gdzie Ty masz tę płytkę co się przy niej dobrze uczy? zapuść ją, co?"

Nic dodać, nic ująć.

Local Hero z main theme jest bardzo niezła na zakończenie dnia.

Macie jakieś inne propozycje (do rozważenia i wypróbowania jeszcze dzisiaj oczywiście Duży uśmiech ) ? [/b][/quote]
a ja myślełem, że jestem nienormalny bo nie potrafię się uczyć bez słuchawek na uszach Szczęśliwy
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rotfl Czyli Ciekawostki Zabawne ;) Raingod 1 6,331 08.05.2006, 19:33
Ostatni post: jambore

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości