Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwadzieścia na trzydzieści pięć - zasady
#1
Ostatnio nie udało nam się (no dobrze, będę szczery, nie udało mi się) stworzyć rankingu do końca. Może i dobrze, bo na forum pojawiło się wiele nadzwyczaj aktywnych osób, które tym razem będą mogły zagłosować Uśmiech.

Nie lubię nazwy "Wielki Ranking Numitora" dlatego ad hoc wymyśliłem nazwę, która kojarzy się ze zbliżająca rocznicą działalności artystycznej Knopflera.

Zasady głosowania są bliźniaczo podobne do tych ostatnich, ale krótko je przypomnę:

1. W pierwszy etapie wybieramy 20 najlepszych piosenek MK. Oddajemy głos na wszystkie płyty DS, MK, dwie płyty z duetami, płytę TNH, najlepsze piosenki z muzyką filmową oraz na utwory dodatkowe (będą dwie listy - jedna z okresu DS, druga - solowej twórczości MK).

2. W przypadku głosowań na piosenki, które nie są osobnymi płytami (oznaczone gwiazdką na liście) każdy z głosujących wybiera dziesięć piosenek z dostępnej listy i szereguje je od najlepszej do najgorszej. Najlepsza otrzymuje dziesięć punktów, najgorsza – 1. W ten sposób szeregowana będzie także lista rezerwowa.

3. W sumie będziemy głosowali na osiemnaście osobnych list piosenek. Głosowanie odbywa się poprzez uszeregowanie piosenek od "najlepszej" do "najgorszej". Uwaga - dwie piosenki nie mogą znajdować się na tej samej pozycji! Poszczególne piosenki otrzymują określoną ilość punktów, zależną od liczby utworów na danej liście (np. w przypadku płyty "Love Over Gold" najlepsza piosenka otrzyma pięć punktów, najgorsza - jeden).

4. Ostateczny kształt listy uzyskujemy po zsumowaniu wszystkich głosów. W uzyskania takiej samej liczby głosów pod uwagę brana jest ilość wyższych miejsc uzyskanych przez dane piosenki - kolejno pierwszych, drugich, etc.

5. Po wybraniu w ten sposób osiemnastu piosenek (każde głosowanie trwa tydzień) wybieramy dwie piosenki z listy rezerwowej, a więc ze wszystkich drugich i trzecich miejsc. W tym głosowaniu każdy z uczestniczących wybierze dziesięć piosenek i poszereguje je – patrz punkt 2. Ten etap ma na celu usunięcie niesprawiedliwości związanej z nierównym poziomem płyt MK/DS i umożliwienie dostania się pokrzywdzonym utworom do finału.

6. Ostatni etap to głosowanie na listę dwudziestu wybranych piosenek poprzez uszeregowanie listy - najlepsza piosenka otrzymuje 20, najgorsza - 1 punkt. Ostateczne głosowanie trwać będzie dwa tygodnie i będzie odbywało się za pomocą prywatnych wiadomości, tak żeby wyniki nie były znane w trakcie Uśmiech.

7. Na samym końcu kapituła wybierze najlepsze koncertowe wersje utworów. Jeśli jakaś piosenka z dwudziestki nie posiada wersji koncertowej - wtedy sięgamy po trzeci utwór z listy rezerwowej. Chciałbym, aby znalazły się w niej trzy osoby: Bart (przewodniczący), Kuba i Robson. Fajnie, gdyby obrady były jawne – reszta forum mogłaby sugerować swoje zdanie, ale ostateczne decyzje podejmowałaby kapituła większością głosów Oczko. Obrady będą trwały od 17 maja (data wyników) do końca maja.

W ten sposób stworzymy płytę, która będzie pamiątką tej rocznicy Oczko.

Oto poszczególne głosowania wraz z datami:
1. Dire Straits - "Dire Straits" (22-29 grudnia)
2. Dire Straits - "Communique" (29 grudnia 2011-5 stycznia)
3. Dire Straits - "Making Movies" (5-12 stycznia)
4. Dire Straits - "Love Over Gold" (12-19 stycznia)
5. Dire Straits - "Brothers in Arms" (19-26 stycznia)
6. Dire Straits - "On Every Street" (26 stycznia-2 lutego)
7. Utwory dodatkowe - DS* (2-9 lutego)
8. Notting Hillbillies - "Missing... Presumed Having a Good Time" (9-16 lutego)
9. Chet Atkins & Mark Knopfler - "Neck and Neck" (16-23 lutego)
10. Emmylou Harris & Mark Knopfler - "All the Roadrunning" (23 lutego-1 marca)
11. Muzyka filmowa* (1-8 marca)
12. Mark Knopfler - "Golden Heart" (8-15 marca)
13. Mark Knopfler - "Sailing to Philadelphia" (15-22 marca)
14. Mark Knopfler - "The Ragpicker's Dream" (22-29 marca)
15. Mark Knopfler - "Shangri-La" (29 marca-5 kwietnia)
16. Mark Knopfler - "Kill to Get Crimson" (5-12 kwietnia)
17. Mark Knopfler - "Get Lucky" (12-19 kwietnia)
18. Utwory dodatkowe - MK* (19-26 kwietnia)
19. Lista rezerwowa, utwory z miejsc 2 i 3 (2 utwory)* (26 kwietnia-3 maja)
20. FINAŁ! (3-17 maja)
21. Obrady kapituły (17-31 maja)

Na koniec prośba - podczas głosowania, nie patrzcie na to, jak głosowaliście ostatnio. Wtedy będzie ciekawiej Uśmiech.
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  22na38 - co Wy na to? numitor 0 7,958 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości