Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o wywiad
#1
Hej, mam pytanie: gdzie i kiedy Mark po raz pierwszy powiedzial, ze jego muzyka powstaje tam gdzie Missisipi laczy sie z Tyne? Bylbym bardzo wdzieczny za info w ktorym to bylo roku i w wywiadzie dla kogo. Dzieki z gory Uśmiech
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#2
Chciałem sprawdzić u Oldfielda i właśnie się zorientowałem, że gdzieś mi wcięło książkę Smutny
Odpowiedz
#3
"Uwielbiam muzykę celtycką i blues. Zawsze twierdziłem, że moja wizja raju to miejsce, gdzie rzeka Tyne łączy się z deltą Mississipi. Gdzie folk łączy się z bluesem. Mam to chyba we krwi. Szczerze mówiąc, nie wiem, w jaki sposób muzyka celtycka trafiła do mojego serca. Prawdopodobnie było to jeszcze w czasach, kiedy raczkowałem na dywanie"

Bardzo ważne słowa. Tutaj wszystko się zaczyna... Ja odkryłem je w 1996 roku. Dopiero. Jak sądzę Mark nosił je w sobie znacznie wcześniej. U Oldfielda ich nie ma. W magazynie "Tylko Rock" właśnie z 1996 kiedy ukazywała się płyta "Golden Heart" Artykuł chyba pt. "Jestem szczęściarzem" ale to muszę sprawdzić bo nie jestem do końca pewien.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#4
Robson. Jestem w ciężkim szoku..

Podziwiam za znajomość publikacji!!

Pozdro
Odpowiedz
#5
Robi jakby Ci sie udalo to bylbym ogromnie wdzieczny. Potrzebuje dokladnych danych bibliograficznych do publikacji.
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#6
"Dziś jestem wręcz niepokojąco szcześliwy. Uprzywilejowany. Nie tylko za sprawą muzyki. Także inne kwestie mają tu znaczenie. Moje dzieci. Przyjaciele. Świadomość, że nie muszę wcześnie wstawać, aby iść do roboty.. Jeśli wstaje wcześniej, to po to, by sobie poczytać. To wielki przywilej. Dlatego tak ciesze się z odniesionych sukcesów"

Tak kończy się kończy ten artykuł.

"Szczęściarz" Wojciech Machała "Tylko Rock" nr. 7 (59) lipiec 1996 rok.

Tą wcześniejszą wypowiedź Wojciech Machała cytuje za magazynem muzycznym "MOjo"
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#7
hmm, a tego Mojo nie masz Robert, prawda? trudno, bedzie cytat za cytatem Uśmiech Dzieki wielkie!
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#8
Swoja droga tak sobie pomyslalem, ze moze warto by zrobic wspolnymi silami wielka baze wywiadow z MK? Widze to tak - screen/nagranie plus notka streszczajaca do kazdego. Takie zestawienie mogloby sie czasami przydac (jak np. mnie teraz Język) Co Wy na to?
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#9
BET, wiele wywiadów znajdziesz tutaj: http://www.mark-knopfler.info/articles.htm Ten z MOJO chyba też. Z resztą słowa o Delcie i Tyne pojawiały się w bardzo wielu wywiadach z tego okresu. Mark opowiadał o tym na okrągło, tak mu się to podobało. Między innymi można o tym przeczytać w "Golden Heart Tour Book", która towarzyszyła trasie koncertowej w 1996r.


edit: właśnie sprawdziłem, że artykuł z MOJO też tam jest.
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#10
No i po kłopocieUśmiech I tej książeczki "Golden Heart" bardzo mi brakuje do kompletu.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytanie mammix 17 22,329 31.05.2008, 11:58
Ostatni post: mammix
  Watpliwoœć I Pytanie Zarazem Robson 4 10,638 29.03.2006, 22:07
Ostatni post: ania
  Pytanie kszaq 32 40,846 01.06.2005, 14:47
Ostatni post: Eowyn
  Pytanie do Marka Knopflera Majkel- 0 39,163 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:
  Mój wywiad z Markiem Knopflerem Piotrec 0 62,464 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:
  Pytanie/Eksperyment/Ciekawostka/Prośba k3rnel 0 28,756 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości