Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Niedzielna Prywatka" Radio AKADERA - Katarzyna Kozioł i Adam Musiuk
#1
Założę osobny wątek dotyczący audycji "Niedzielna Prywatka" naszego forumowicza aaadama...

Gdzieś mi umknęła w natłoku zdarzeń ostatnia audycja marcowa i dopiero teraz się na nią natknąłem. Tym razem muzyka filmowa - polecam:

http://chomikuj.pl/MarekET/21-+Niedzieln...4-03-2010r

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#2
Dzięki MACSA za oddzielny wątek.

W kilku słowach chcę napisać o samej audycji i tym co w niej się dzieję.

Przede wszystkim chcę napisać, co w audycji można usłyszeć. Podstawowym moim założeniem jest granie muzyki z trudno dostępnych płyt: albo jest to klasyka rocka grana ze złotych płyt i z płyt w specjalnych wersjach o podwyższonej jakości dźwięku. Wydaje mi się, że to jest jedyna okazja aby usłyszeć smaczki muzyczne w wielu klasycznych utworach, ponieważ chyba ze względu na wysoką cenę tych płyt (taniej niż za 100 zł, raczej nie da się kupić takich płyt, a ceny dochodzą czasami do 1000 zł ) nie słyszałem aby w Polsce ktoś grał takie audycje.
Drugim rodzajem płyt są bootlegi i trudnodostępne wersje z singli.
Trzecią grupą płyt (i tu powiem szczerze najbardziej mnie to cieszy) są utwory grane z mojej kolekcji płyt Dire Straits i Marka Knopflera (mam ich około 400 sztuk – oczywiście jakość wielu nagrań dyskwalifikuje je z anteny radiowej, ale i tak sporo zostaje).
W tej ostatniej kwestii, przede wszystkim, liczę na pomoc. Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie, chętnie bym zagrał to co Forum Marka Knopflera lubi najbardziej (tu może dwa słowa, chociaż pewnie wybiegam bardzo do przodu – jeżeli wszystko pójdzie dobrze to przed koncertem we Wrocławiu, najchętniej zrobiłbym całą audycję o Knopflerze i świetnie by było aby plan tej audycji powstał, tu na Forum )

Na koniec jeszcze jedno: audycja jest w fazie początkowej – właściwie dopiero się rodzi – dlatego jak na razie brak jej regularności. Wszystko jednak wskazuję, że będę mieć szansę pojawiać się na antenie od 2 maja (niedziela) regularnie co dwa tygodnie. Na jak długo dostanę taką szansę ? – nie wiem. Pewnie przede wszystkim będzie to zależeć od słuchaczy.

To tyle tytułem, krótkiego wstępu. Zachęcam do dyskusji.
Odpowiedz
#3
A w dzisiejszej audycji:

"Po dłuższej przerwie mam przyjemność kolejny raz zaprosić Słuchaczy na spotkanie w Radiu Akadera. Co tym razem przyniosę ze sobą do studia? Będzie sporo grania koncertowego.
Po pierwsze zagramy z pięknie wydanego i fantastycznie brzmiącego - remaster w wersji SHM-CD - legendarnego już koncertu w Knebworth w 1990r. Ten, uważany za jeden z najlepszych festiwali w historii rocka na jednej scenie zgromadził między innymi: Erica Claptona, Paula McCartneya, Roperta Planta, Jimmego Pagea, grupy: Genesis, Dire Straits i Pink Floyd.
Dziesięć lat później, bo w 2000 roku gościliśmy w Polsce na dwóch koncertach zespół Pearl Jam. Przypomnimy sobie nastrój jednego z tych koncertów słuchając nagrania z unikalnej, nagranej podczas jednego z tych dwóch koncertów, płyty.
Będzie historia jednej piosenki - tym razem dowiemy się do kogo kierował swoje słowa Eric Clapton w utworze Wonderful Tonight. Samego nagrania zaś posłuchamy z wykonanej ze szczerego 24 karatowego złota płyty wydanej przez MFSL - a więc w najlepszej obecnie osiągalnej jakości.
Nie zabraknie też muzyki za wschodniej granicy - chociaż czy aby do końca można tak powiedzieć o śpiewającym po ukraińsku zespole The Ukrainians? Muzycy tego zespołu pochodzą i mieszkają w Wielkiej Brytanii a jeden z nich - Peter Solovka - tworzył nawet legendarny zespół The Wedding Presen.
Na koniec posłuchamy legendarnego dla fanów grupy Dire Straits koncertu Alchemy z 1983, który dopiero prawie po 20 latach został wydany (maj 2010r.) po raz pierwszy na dvd i BlueRay. My posłuchamy fragmentu tego koncertu z przepięknie wydanej w Japonii kopii vinylowego albumu w wersji SHM-CD - czyli znowu będziemy mieli do czynienie z mistrzowskim wykonaniem ale i z perfekcyjną jakością dźwięku.
Oczywiście to nie wszystkie płyty, które zabiorę ze sobą na więcej zapraszam więc w niedzielę 23 maja na godzinę 13.05 do prawdziwego rockowego Radia Akadera! "

http://chomikuj.pl/MarekET/21-+Niedzieln...3-05-2010r

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#4
W najbliższą niedzielę (6 czerwca, godz. 14.05) kolejny raz zapraszam do Radia Akadera (szczegóły na budowanej właśnie stronie: http://plytyzgornejpolki.wordpress.com/ ) - dodam, że zagram na koniec piękny utwór z koncertu w Knebworth gdzie razem z Knopflerem na gitarce wywija Clapton - miodzio, polecam!!!
Postaram się, też umówić w redakcji - niestety jestem tylko gościem w tej audycji, więc muszę wiele rzeczy konsultować - następne spotkanie poświęcone w 100% na utwory DS i MK (z okazji koncertu Marka w Polsce). Jeśli to wypali, to bardzo bym chciał repertuar tej audycji ustalić z Wami, tu na Forum. Proszę więc o trzymanie kciuków za pomyślność moich negocjacji.
Odpowiedz
#5
Udało się, za dwa tygodnie w Radiu Akadera audycja poświęcona DS@MK!!!!! W ciągu godziny będę mógł zaprezentować dowolne utwory MK i DS. Chciałbym aby to były utwory trudno dostępne dla przeciętnego słuchacza i tu mam wielki ból bo takich utworów są dziesiątki a muszę wybrać około 8 utworów. Jako pierwszy z tych, które muszą być w tej audycji do głowy przychodzi mi So Far Away w wersji z Australii, ale co dalej......
POMÓŻCIE i napiszcie co warto ludziom zaprezentować.
Odpowiedz
#6
Adam a czemu sam nie podejmujesz dycyzji co chcesz grać?Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#7
Nie podejmuję sam decyzji, bo jestem gościem w tej rozgłośni. Radio Akadera jak każde radio ma swoją radę programową i jak każde radio musi dbać o reklamodawców, dodatkowo jako radio akademickie ma jeszcze inne zobowiązania - dlatego gdy nie grają muzyki z komputera to wszystko musi być konsultowane. Niestety ale taka jest rzeczywistość w Polsce jeśli chodzi o rozgłośnie.
Odpowiedz
#8
A zapomniałem że jesteś gościem.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#9
Robson napisał(a):A zapomniałem że jesteś gościem.

Po tych wyjaśnieniach, może podpowiesz, co warto by zagrać w zaproponowanej powyżej konwencji?
Odpowiedz
#10
Podchodzisz do wyborów bardzo ambitnie i to mi odpowiadaUśmiech Ale ja bym poszedł troszkę na łatwiznę i zaprentowałbym strony B singli DS/MK. Dla nas rzeczy generalnie znane ale przecież mamy na uwadze odbiorców. Przyjmując że mniej więcej znają dorobek DS czy solo Knopflera na pewno z dużą ciekawością posłuchaliby jakiegoś "Bluesa Milionera" czy "Summer Of Love" Albo "pojechałbym" cyklem i np. nagrania ktore tylko znamy tylko z koncertów i tu aż się prosi aby zagrać "Pyromana" albo "Think I Love You Too Much" z Knewborth.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#11
Dzięki za podpowiedź, tym bardziej, że w innym miejscu Forum właśnie zauważyłem, że rozmawiam z doświadczonym radiowcem. Nie myślałem o takim kierunku audycji – bardziej chciałem opowiadać chronologicznie o karierze Marka Knopflera i uzupełniać to nagraniami z bootlegów (chociaż wiem, że ciężko będzie dobrać utwory o odpowiedniej jakości dźwięku).
Z radością chcę dodać, że jedną z Twoich propozycji zagrałem już dzisiaj, czyli: "Think I Love You Too Much" z Knewborth – mam to na przepięknie brzmiącej płycie w systemie SHM-CD i nie wiem jak na antenie, ale w studio brzmiało to super. Może jeszcze na koniec link do dzisiejszej mojej audycji:
http://www.przeklej.pl/plik/niedzielna-p...1735b9r8k1
Mam nadzieje, że znajdziesz czas na przesłuchanie i kilka rad młodszemu koledze. Oczywiście liczę też na opinie – przede wszystkim te krytyczne – innych Forumowiczów.
Odpowiedz
#12
A to już dzisiaj wyjątkowa audycja naszego aaadama...

Przy głośnikach obecność obowiązkowa.

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#13
Holender,
myślałem,że
nadaje
od
14.oo
Odpowiedz
#14
http://chomikuj.pl/MarekET/21-+Niedzielna+Prywatka
Już.
Odpowiedz
#15
Tutaj audycja w wersji dla wszystkich, którzy mają problem z chomikami:

http://www.przeklej.pl/plik/01-plyty-z-g...18k16788k1

http://www.przeklej.pl/plik/02-plyty-z-g...18jf3158k1
Odpowiedz
#16
w zapowiedzi najbliższej audycji (audycja ma już swoją nazwę: "Płyty Z Górnej Półki" i ma też swoją stronę interentową: http://plytyzgornejpolki.wordpress.com/) pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcie Forumowiczów po koncercie. Nie mam jednak zgody Autora zdjęcia na jego publikację bo nie wiem kto zrobił to zdjecie, więc uprzejmie o to proszę Autora (mam nadzieję, ze to ktoś z Forum).
Odpowiedz
#17
...........a jak nie z Forum, to pójdę do więzienia (czy mogę liczyć na paczkę z nową płytą Knopflera - jeśli jeszcze do tego czasu nie wyjdę na wolność?) Duży uśmiech
Odpowiedz
#18
..... i już po audycji. Mam nadzieję, że po informacji na anłtenie o naszym Forum, kilka osób wskoczy tu aby dogłębniej poznać twórczość Knopflera. Z drugiej strony dodam, że z maili od Słuchaczy wynika, że zachwycają się pomysłem Knopflera o udostępnianiu nagrań z koncertu zaraz po koncercie na pendrive'a.
Dla osób, które wybrały dziś plażę, a chciałby posłuchać nagrania z Wrocławia, które zaprezentowałem w audycyji obiecuję za kilka godzin podać link z audycją.
Odpowiedz
#19
Dziękuję serdecznie Adamie za pozdrowienia - kapitalna audycja i świetna relacja z wrocławskiego spotkania z Markiem Knopflerem.

Świetne oklaski w tym prawym głośniku Oczko

http://chomikuj.pl/MarekET/21-+Niedzieln...1-07-2010r


Udanych wakacji !!

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#20
Już w najbliższą niedzielę czeka nas długo oczekiwana, kolejna odsłona "Płyt z górnej półki". Nasz Aaadam swoją wyśmienitą pracą przekonał radiowych mocodawców i jutrzejsza audycja będzie wreszcie w wymiarze dwugodzinnym. Rozszerzając audycję autor wprowadza nowy cykl prezentujący historię najznamienitszych zespołów świata na podstawie nagrań z wyjątkowych i unikalnych płyt. Zgadnijcie co Adam przygotował jako inaugurację cyklu...nie może być inaczej - Dire Straits !!

Narodził się też nowy pomysł związany z naszym ulubionym zespołem, ale o tym to już opowie sam pomysłodawca.

Gorąco zapraszam - jutro obecność przy głośnikach obowiązkowa !

Zapowiedź audycji:

http://plytyzgornejpolki.wordpress.com/2...-09-2010r/

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MK w moim radio k3rnel812 1 7,909 04.02.2011, 11:26
Ostatni post: Robson
  Wywiad Z Mk W Radio Bigl koobaa 24 20,847 03.02.2007, 18:31
Ostatni post: macsa
  Radio Plus Knopflerowe! Toloth 14 15,556 07.11.2005, 11:55
Ostatni post: Andrzej
  Giganci Gitary - Radio Świdnik rocken 0 4,519 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości