Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt: Wikipedia
#1
Debatujemy na temat powstania ksiązki poświęconej Dire Straits i Markowi Knopflerowi. Pomysł ten jest ciekawy, lecz mało realny, a przede wszystkim - mało funkcjonalny. Taką książkę kupi bardzo mała część społeczeństwa.

Wpadłem ostatnio na pewien pomysł, do którego zainspirowała mnie lektura haseł na polskiej Wikipedii poświęconych Bobowi Dylanowi - opisujących każdą płytę i piosenkę bardzo dokładnie, z ciekawostkami oraz interpretacją. Po takie hasła może sięgnąć każdy - nawet osoba, która piosenkę Boba Dylana przez przypadek usłyszy w radiu i będzie chciała się czegoś o niej dowiedzieć.

Hasła poswięcone Dire Straits to całkowita mizeria - kilka zdań o najbardziej znanych utworach, o większości - nic. Biografia samego Knopflera również prezentuje się miernie.

Dlatego apeluję - zróbmy coś z tym!

Nie posiadam wiedzy, która pozwali mi pisać hasła samemu. Jednak bardzo chętnie mogę się zająć koordynowaniem tego projeku - sprawdzaniem haseł, ich redakcją, umieszczaniem ich na Wikipedii, etc.

Kto z Was byłby zainteresowany pomocą? Wymagam jedynie tego, aby do projektu podejść w pełni profesjonalnie - nie chcę prowadzić tej akcji, żeby umieszczać w internecie chałtury, lecz solidnie przygotowane hasła, w każdy znajdzie potrzebne informacje.
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#2
Ja bardzo chetnie przyloze lapke do tego Uśmiech
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#3
Pomyślę o tym jutro.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#4
Bardzo ciekawy pomysł, fakt że niektórzy artyści na wikipedii mają bogato opracowane hasła, ale zawdzieczają to swoim zapewne wiernym fanom Uśmiech Więc wszystko w naszych rękach Uśmiech
Odpowiedz
#5
Świetny pomysł - kibicuję z całego serca.

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#6
Numitor, ja również po raz kolejny gratuluję kreatywności, i chętnie pomogęUśmiech
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it toTu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#7
Ok, więc kto z Was jest zainteresowany pomocą (i w jakim zakresie)? Oczko
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#8
Ja np. ostatnio szereguję chronologicznie wszystkie koncerty DS/MK. I nie tylko mam na myśli wielke trasy światowe promujące poszczególne płyty ale też ważne koncerty w ktorych brał udział Dire Straits czy Mark Mark Knopfler (Live Aid, Princess Trust, Montserrat itd.) Jeśli by się przydało w przyszlości takie kalendarium to chętnie służę.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#9
Ja generalnie pomoca jezykowa sluze, chetnie pobawilbym sie tez w analizy poszczegolnych utworow ale to dosc czasochlonne zajecie a jak wiadomo - czasu zawsze brakuje Smutny
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#10
Ponieważ już przyłożyłem rękę do próby skatalogowania utworów innych artystów nagranych z udziałem MK - nie widzę przeszkód, by kontynuować to dzieło.
Odpowiedz
#11
czy temat wikipedii już umarł?
Odpowiedz
#12
Szczerze gratuluję świetnego pomysłu Numitorze! Szanse realizacji takiego projektu faktycznie dużo większe niż powstanie książki. Ponadto brak problemu z poszukiwaniem wydawcy, późniejszej promocji książki itp. itd.
To co mogę zaoferować ze swojej strony to szczerą chęć pomocy i zaangażowanie w projekt w miarę potrzeb.
Daleko mi do bycia cennym źródłem wiedzy na temat muzyki DS. i MK. Również w kwestiach technicznych nie jestem ekspertem.
Jednak jeśli na którymkolwiek etapie projektu będę mógł w jakikolwiek sposób pomóc to z całą pewnością, tak jak napisałem wyżej, chętnie to zrobię.

Póki co jeśli wolno mi coś zasugerować/podpowiedzieć, to może dobrze byłoby na początku ułożyć spis/plan tych informacji, które chcielibyśmy umieścić w Wikipedii pod hasłem Mark Knopfler / Dire Straits oraz „listę” problemów technicznych, które moglibyśmy w trakcie realizacji napotkać.

Być może wtedy będzie łatwiej wszystkim jeszcze niezdecydowanym, a chcącym pomóc wybrać swoją działkę tematu, w której mógłby się zrealizować.

Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji świetnego planu!

pozdrawiam W.
"And what have you got at the end of the day?
What have you got to take away?
A bottle of whisky and a new set of lies
Blinds on the window and a pain behind the eyes..."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości