Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze Wykonania Muzyki Marka Knopflera
#1
Jakie są waszym zdaniem najlepsze wykonania innych muzyków muzyki Mark'a?
Czy odnajdują się w Jego muzyce?
Czy odszukali coś nowego?
Czy jest ten sam klimat?
Czy to była pomyłka?

Na początek jeden z moich ulubionych gitarzystów świata: Hank Mavin - gra ... a zgadnijce coUśmiech

Hank Marvin plays....
Odpowiedz
#2
Niestety nie wszystko słyszałem płyt jest sporo ale nie do wszystkich łatwo dotrzeć. Zapamiętałem bardzo ładne "Brothers In Arms" Joan Baez i cudowne "Water Of Love" The Judds. Z nowszych ładnie opracowal "Prairie Wedding" Kenny Rogers. Chcialbym pozbierać wszystkie płyty ale generalnie chyba nie przepadam za coverami Oczko za każdym razem czegoś mi brakuje. I za każdym razem tego samego- gitary mistrza Oczko
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#3
Covery to dobra okazja do przyjrzenia się, a raczej przysłuchania - jak muzykę MK odbierają inni artyści, bądź co bądź też słuchacze. Zakładam, że nagrywając cover przepuszczają oryginał przez warstwy własnej wrażliwości muzycznej. To co wyjdzie doskonale odzwierciedla "co im w duszy gra". A że gra muzyka MK, tym ciekawsze powinno to być dla nas. Uśmiech
Mnie najbardziej podoba się "Money For Nothing" w wersji Big Daddy. Jakże krańcowo odmienna interpretacja! W ogóle nie rockowa, oszczędna instrumentacyjnie, klimatem zahaczająca niemal o kabaret. Tak mogliby tę piosenkę zagrać NHB. Uśmiech
Odpowiedz
#4
A ja jeśli Chodzi o Covery - to tylko w wykonaniu naszych klubowiczów:
StonyRoadRider,Majkel,Bartek,Martinez,Grześ,Bet,Nikodem,Raingod,
Howard.
Kolejnosć wymieniona nie alfabetycznie i nie zależnie.

A CZEMU:
....a bo ich wykonania są dla mnie prawdziwe,spontaniczne i ciągle dążące do ideału mistrza.
Kurcze, ale zapunktowałemu u chłopaków
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#5
Cytat:Originally posted by Andrzej@Aug 2 2005, 09:48 PM
A ja jeśli Chodzi o Covery - to tylko w wykonaniu naszych klubowiczów:
StonyRoadRider,Majkel,Bartek,Martinez,Grześ,Bet,Numitor,Nikodem,Raingod,
Howard.
Kolejnosć wymieniona nie alfabetycznie i nie zależnie.

A CZEMU:
....a bo ich wykonania są dla mnie prawdziwe,spontaniczne i ciągle dążące do ideału mistrza.
Kurcze, ale zapunktowałem.
Numitor? Uśmiech
Ja covery wykonuje, ale tylko wokalnie i tylko bedac sam w pokoju - ogolnie nie uzewnetrzniam sie z tym Oczko....wiec chyba Ci sie cos - drogi Andrzeju - pomylilo Oczko

Chyba, ze mnie podsluchiwales?

P.S: Swoja droga - jak zrobisz liste zalezna - mozesz mnie spokojnie umiescic na koncu Język
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#6
Zawsze mi się wydawało że na avatarku byłeś z gitarą. Starość -Numitorze-
starość mnie dościga.
Ku pocieszeniu - Mark też jest stary, a jaki fajny
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#7
osttatnio sluchalam taki cover, byl perfekcyjny, kumpel mi pokazywal, bo wiedzial jak szaleje na punkcie DS. Brothers in Arms, cholera, musze sie dowiedziec o autora.
Odpowiedz
#8
Cytat:Originally posted by Andrzej@Aug 3 2005, 07:09 PM
Zawsze mi się wydawało że na avatarku byłeś z gitarą. Starość -Numitorze-
starość mnie dościga.
Ku pocieszeniu - Mark też jest stary, a jaki fajny
Bylem, bylem - co nie oznacza, ze na niej gram Uśmiech (albo kiedykolwiek gralem).
Bardzo mi jednak milo, ze tak sobie ktos mysli....

Swoja zdroga zmienilem tego avatara Oczko zeby nikt nie myslal,ze ja gram na gitarze...
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz
#9
znam autora - Trissi Duży uśmiech
Odpowiedz
#10
Cytat:Originally posted by Trissi@Aug 3 2005, 09:38 PM
osttatnio sluchalam taki cover, byl perfekcyjny, kumpel mi pokazywal, bo wiedzial jak szaleje na punkcie DS. Brothers in Arms, cholera, musze sie dowiedziec o autora.
Trissi to musiało być jedno z tych wykonań: (podaję tytuły płyt na których "Brothers In Arms" się pojawiło)
Joan Baez "Recently" (1989)- śliczne
Ronnie Drew "Dirty Rotten Shame" (1995)
Jubilat Bridge "Under Shattered Skies" (1995)
Gregorian "Masters Of Chant (2002)
Carol Noonan "Somebody Darling" (2004) i tej płyty usilnie poszukuję.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#11
Najlepszy cover moim zdaniem to "Setting Me Up" - grał to Eric Clapton z Alvinem Lee. Kilka lat temu dosyć często słyszałem ten kawałek w radiu. Bardzo udany moim zdaniem. Mam MP3 z tym kawałkiem - jak ktoś jest zainteresowany to podam linka...
Love Over Gold
Odpowiedz
#12
Nie ma jak to cover Al Jankovicha Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech
Odpowiedz
#13
Czyli "Money For Nothing" ze zmienionym tekstem? Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#14
Jakiś miesiąc po koncercie Mistrza w "Spodecu" w moim mieście-Chorzowie grało SBB. Gdy kupowałem bilet na ten koncert dowiedziałem się od właściciela klubu, że kilka dni przed SBB gra u nich za free Wojciech Klich, były gitarzysta czegoś tam. Poszedłem z kumplem, bez entuzjazmu, koncert nie był ciekawy. Prócz nudnych własnych kompozycji było kilka coverów, m.in Hey Joe Hendrixa i...na finał You latest trick. Dziwnie było tego słuchać, mimo iż zagrane było poprawnie, to jakoś tak...inaczej. W końcu zespół Klicha liczył tylko gitare, bas i bębny... Kumplowi się podobało (nie był na koncercie Marka), ja wyszedłem stamtąd obojętny na to co się działo. A coverów w większości przypadków nie lubię.
Odpowiedz
#15
Cytat:Originally posted by lukas1119@Aug 11 2005, 02:34 PM
Jakiś miesiąc po koncercie Mistrza w "Spodecu" w moim mieście-Chorzowie grało SBB. Gdy kupowałem bilet na ten koncert dowiedziałem się od właściciela klubu, że kilka dni przed SBB gra u nich za free Wojciech Klich, były gitarzysta czegoś tam. Poszedłem z kumplem, bez entuzjazmu, koncert nie był ciekawy. Prócz nudnych własnych kompozycji było kilka coverów, m.in Hey Joe Hendrixa i...na finał You latest trick. Dziwnie było tego słuchać, mimo iż zagrane było poprawnie, to jakoś tak...inaczej. W końcu zespół Klicha liczył tylko gitare, bas i bębny... Kumplowi się podobało (nie był na koncercie Marka), ja wyszedłem stamtąd obojętny na to co się działo. A coverów w większości przypadków nie lubię.
Ja myślę, że są utwory, których coverować się nie powinno. Pierworodne wykonania sa najlepsze - w tym przypadku 'Your Latest Trick'. Niedawno moja koleżanka też się zapytała czy zagrałbym tego cover odrzekłem jej: "profanacji nie popełnię" Oczko
Odpowiedz
#16
Tak jak nie lubię za bardzo muzyki Maestro w innym wykonaniu (także swoim Oczko ) to muszę powiedzieć, że te interpretacje Romeo and Juliet i Sultans of Swing zrobiły na mnie wrażenie...
Posłuchajcie, warto: Monte Montgomery
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#17
Ano właœnie. Anglicy też o tym dyskutujš. Ja to w ogóle nie przepadam za wszelkiego rodzaju "przeróbkami" ale to słychać ten człowiek ma pomysł na Sułtanów i Romeo. Wymiata naprawdę nieziemsko Oczko
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#18
Bardzo ładnie. Chyba wiem skšd nasz zachwyt - po pierwsze ten człowiek nie próbuje naœladować na siłę Knopflera, zrobił to zupełnie po swojemu i to z klasš. Po drugie - widać, że bardzo nam brakuje akustycznej płyty MK. Może powinien on posłuchać tych coverów... Wywracanie oczami
Odpowiedz
#19
Bardzo piękne, czy udało Wam się może to jakoœ skopiować na dysk?
„ten sławny koncert DS z Bazylei” … „zdarlem te tasme do czarno-bialosci....”
Odpowiedz
#20
Możesz spróbować tym będzie robiło. Podziękuj grzesiowi (od niego się o tym dowiedziałem ale posta nie potrafiłem znalęŸć (admini przywrócie forum)) 'nagrywa wszystko co przechodzi przez kartę dzwiękowš'.
http://www.download.com/JetAudio-Basic/300...ml?tag=pdp_prod
ze strony http://www.jetaudio.com/


Rzeczewiœcie porusza. Każdy takt to coœ nowego.
Gitara jak soczyœcie gra w jego rękach, a dotego ładny œpiew (szczególnie RAJ).
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cytaty z Marka Knopflera - reaktywacja :) numitor 39 61,551 15.03.2012, 18:02
Ostatni post: pawellod
  Ma ktoś płytę ACOUSTIC Davida Knopflera? mark722 1 9,032 14.03.2012, 14:02
Ostatni post: Jeżozwierz
  Na czym słuchacie muzyki Marka. fakungio 22 35,635 03.01.2012, 22:58
Ostatni post: elsinore
  KOMIKS - biografia Marka Knopflera pikater 15 25,489 28.12.2011, 20:36
Ostatni post: Pierre
  Daty premier płyt Dire Straits i M. Knopflera aaadam 1 8,183 07.11.2011, 15:25
Ostatni post: Robson
  Dzieci a muzyka Knopflera fakungio 11 20,027 14.10.2011, 03:22
Ostatni post: fakungio
  Studio Marka - najlepsze urządzenia na świecie fakungio 2 10,598 04.10.2011, 01:20
Ostatni post: fakungio
  Antydepresanty Czyli Coś Od Marka Zamiast Prozacu Evelda 47 59,503 04.09.2011, 12:54
Ostatni post: Igor23
  Ustawienia strata Marka K. schnitzell 21 31,909 20.06.2011, 22:41
Ostatni post: BET
  Niesamowite wykonania... fakungio 7 13,496 21.05.2011, 10:15
Ostatni post: fakungio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości