Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"there’s Six Lanes Of Traffic.."
W zwiazku z moim tlumaczeniem "Telegraph Road" rozpoczelismy ze Stonym (mam nadzieje,ze moge tak skrocic Twojego nicka?) dyskusje o fragmencie:

"There’s six lanes of traffic
Three lanes moving slow. . ."

Ja stwierdzilem, ze jest to metafora tego,ze ludzie nie lubia swojej pracy. Jezdza przez to do niej wolno. Niestety po chwili dyskusji ta teoria, takze w moim przekonaniu, upadla.
Po chwili wysunalem jednak nastepna, moze bardziej przekonujaca. Jestem bowiem przekonany, ze liczby 6 i 3 nie sa uzyte przypadkowo, a tryz jest okresleniem jedego kierunku jazdy. Kolejna koncepcja brzmiala tak, ze MK myslal o zwolneniu z pracy, a ludzie sa zli i jada do domu wolno. I tutaj uzyskalem wieksze popracie Stony`go i zaczelismy analizowac za i przeciw:
-MK spiewa to smutnym glosem (najbardziej slychac to live)
-Po tym fragmencie muzyka jest melancholijna, a pozniej bardziej dynamiczna, jakby na znak protestu
-Druga zwrotka rozpoczyna mowienie o problemach, wiec trzecia to konynuuje
-Moze to,ze radio mowi,ze bedzie zimno to przenosnia "radio mowi o zwolnieniach z pracy" ?

Dzieki bardzo SRR za pomoc w analizie, obaleniu i popraciu teorii. Teraz prosze Was o Wasze pomysly...

Przpraszam za moj styl i skladnie, jestem dosc chory (grypa) wiec tez pisze niezbyt dobrze...

Pozdrawiam
"Come up and feel the sun
A new morning has begun..."
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
"there’s Six Lanes Of Traffic.." - przez numitor - 27.02.2005, 22:01
"there’s Six Lanes Of Traffic.." - przez Robson - 28.02.2005, 18:29
"there’s Six Lanes Of Traffic.." - przez tawnuk - 28.02.2005, 19:06
"there’s Six Lanes Of Traffic.." - przez tawnuk - 01.03.2005, 16:27
"there’s Six Lanes Of Traffic.." - przez aaadam - 17.05.2005, 00:49
"there’s Six Lanes Of Traffic.." - przez Beithe - 23.05.2005, 22:50
"there’s Six Lanes Of Traffic.." - przez Bart - 22.07.2009, 14:32