Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined variable $awaitingusers - Line: 34 - File: global.php(844) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(844) : eval()'d code 34 errorHandler->error
/global.php 844 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "style" - Line: 909 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 909 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$lang_select_default - Line: 5024 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 5024 errorHandler->error
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_markread - Line: 15 - File: global.php(938) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(938) : eval()'d code 15 errorHandler->error
/global.php 938 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(257) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php(257) : eval()'d code 2 errorHandler->error
/printthread.php 257 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 801 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 801 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 820 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 820 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error



Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Knopflerowo (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako (/showthread.php?tid=53)

Strony: 1 2


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - BET - 17.05.2005

Cytat:Originally posted by Filip@May 17 2005, 09:59 AM
Gillana nie słuchałem więc nie mam opinii,

Simon i Garfunkel - zgoda

Plant - lipaaaaaa, LZ fantastycznie grali, ale nigdy nie mogłem słuchac tego zawodzenia
Wiesz, to juz kwestia gustu, ale musisz przyznac ze warunki glosowe to Robercik mial niesamowite...


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - kszaq - 17.05.2005

Planta wokalu jakos ni uewazam za swietnego
imho


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Hermes - 05.06.2005

Witam

Widzę, że nie będę zbyt oryginalny zgadzając się z tym co napisał BET. Święta prawda. Kiedyś o wielkim piłkarzu, jakim był (obecnie honorowy Prezydent Realu Madryt) Alfredo Di Stefano (niektórzy właśnie jego widzą jako najlepszego w historii) przeczytałem taką opinię: "są piłkarze grający lepiej od niego głową, posiadający lepszy strzał, są szybsi, jest wielu lepszych dryblerów ale żaden z nich nie łączy w sobie tylu wybitnych cech co Alfredo, dlatego to on jest najlepszy". Cytat pochodzi z jakiegoś archwalnego artykułu w Piłce Nożnej, przytoczyłem raczej jego sens niż dokładne słowa. O ile pamiętam o to chodziło.

Myślę, że o Marku można napisać podobnie. Są/byli lepsi gitarzyści (np. Chet Atkins Uśmiech), wielu lepszych wokalistów (Freddie Mercury, a np. wokal Watersa w ogóle do mnie nie trafia), wybitniejsi kompozytorzy ale Mark jest tylko jeden. Osobiście chyba najbardziej cenię go właśnie jako kompozytora, aranżera i autora tekstów (i jak tutaj zagłosować Uśmiech). Trudno jest mi wybrać między kompozytorem a "tekściarzem". No bo jak np. odzielić warstwę muzyczną "Why Worry" od pięknego tekstu. Tych tekstów jest cała masa, a spoglądając na jego "filmwy" dorobek nie da się przemilczeć "niemych" albumów, takich jak "Cal" czy "Local Hero".
Mark jest wyjątkowy. Szczególnie jako "zbiór" wymienionych w ankiecie umiejętności i talentów. Ta wyjątkowość jest wyraźna zwłaszcza teraz, kiedy zalewani jesteśmy produktami muzykopodobnymi. I wśrod tego showbiznesowego szaleństwa, którym jesteśmy niejako bombardowani, wspaniały artysta jakim jest pan Knopfler nie może chyba narzekać na brak wiernych fanów. Słuchają go starzy i młodzi, a nie zobaczymy go w reklamie Pepsi czy innego "Biovitalu". Śladowe ilości w radio, jeszcze mniej w TV. Na dodatek ten jego "image". Spokojny, skromy gość w średnim wieku, jakich są miliony. Są ich miliony, lecz pan Mark Knopfler jest tylko jeden.

Instrumentalista - marzy mi się by wydał kiedyś album instrumentalny. Zapewne nie byłaby to muzyka przypominająca jakiś oszałamiający pokaz fajerwerków (na szczęście, bo przerostu formy nad treścią nie lubię) ale wierzę, że byłaby to płyta, której słuchałbym wielokrotnie, bez jakichkolwiek oznak znudzenia.

Przepraszam za wszelkie błędy i samą objętość tego wpisu.

Pozdrawiam


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Robson - 06.06.2005

To najtrudniejsza ankieta jaką świat widział :blink: Chyba oddam głos na kompozytora bo ze wszystkich innych to chyba najbardziej pojemne określenie jakie się odnosi do MK. Ale pojęcie "gwiazdor" nie za bardzo mi pasuje, zastąpiłbym je producentem Oczko


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - grzegorz - 04.07.2005

Postawiłem na kompzytora bo myśle, że w tym pojęciu choć cząstkowo zawierają się i inne pojęcia dotyczące Marka. I myślę podobnie jak Robson, że Mark nie jest typem gwiazdora. To raczej bardzo solidny i przy okazji znany rzemieślnik. Rzemieślnik najwyższej próby.


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Andrzej - 04.07.2005

Nie byłem oryginalny w głosowaniu. Oddałem głos na gitarzystę.Hm, ja się nie dziwię czemu....
Nie fascynują mnie gitarzyści grający z prędkością światła, to zawody gimnastyczne, fascynują mnie Ci którzy znależli i trafili.......to coś.


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - man2strong - 25.07.2005

Cytat:Originally posted by Andrzej@Jul 4 2005, 10:44 PM
Nie byłem oryginalny w głosowaniu. Oddałem głos na gitarzystę.Hm, ja się nie dziwię czemu....
Nie fascynują mnie gitarzyści grający z prędkością światła, to zawody gimnastyczne, fascynują mnie Ci którzy znależli i trafili.......to coś.
tez sie zastanawialem czy gitarzysta czy kompozytor... ale w koncu kawalki knopflera nie sa trudne do zagrania - wymyslec to - to jest dopiero wyzwanie... wyszlo jednak ze kompozytor... Duży uśmiech B) Wywracanie oczami


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Toloth - 25.07.2005

Oczywiście, że wokalista! Duży uśmiech Tak zagłosowałem, ale chyba raczej dla żartu Duży uśmiech Pan Marek śpiewać nie umie. Ale jego głos jest tak charakterystyczny i taki ciepły, że człowiekowi się miło robi jak słucha wujka Knopflera B) . Może ja jestem jakiś dziwny, ale właśnie taki wokal niewyraźny, niestaranny, najbardziej mi się podoba, dlatego szczególnie aLCHEMY jest kapitalne...bo tam jest już bardzo niewyraźnie Oczko Lubie takie "murmur" (R.E.M. jest też super [Michael Stipe]) Duży uśmiech

Aha, Simon and Garfunkel też rządzą Duży uśmiech

Jeszcze jedno odnośnie śpiewu... pan Marek jednak umie śpiewać, ale robi to... gitarą. To w zasadzie streszcza wszystko, nieprawdaż?


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - MARTINEZ - 29.07.2005

a david byron z uriah heep ? jako wokalista i teksciarz


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Home Boy - 15.11.2009

Jak dla mnie to kompozytor. Ostatnie płyty pełne są piosenek melodyjnych, spokojnych, bez żadnych "ekstremalnych" solówek Smutny( niestety ). Gitarzystą też jest genialnym, ma swój styl, ale jednak, to już nie to co kiedyś. Kiedyś były utwory typu " Calling Elvis ", teraz np. spokojne " Remembrance day ".


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - jicek6 - 18.11.2009

Nie- ani jako instrumentalista, ani jako teksciarz. jako facet, ktory swoja autentycznoscia i niemal dziecieca prosotą zabiera tych wszystkich floopies typu Hugh Granta z Notting Hill w miejsce, gdzie jest cieplo i bezpiecznie.


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - JK7 - 18.11.2009

Ja Knopflera najbardziej lubię i cenię jako kompozytora - nie taki ciężki wybór, choć wszystko robi na mnie wrażenie nie mówiąc już o umiejętnościach gitarowych, które biją wg mnie wszystkich 'lepszych' na głowę. Uśmiech
Po prostu tak to już do mnie trafia, mówi się, że gusta i...

Jeśli chodzi o rockowy głos, to przepraszam bardzo, ale Bruce Springsteen chyba posiada(ł) najwspanialszy głos jaki kiedykolwiek dane było słyszeć.
Inna sprawa, że to kolejny fenomen - genialny kompozytor, wspaniały tekściarz i świetny muzyk. Barwa głosu Bossa nie ma sobie równych, wystarczy posłuchać taki utwór jak 'Streets Of Fire' i wszystko jasne. Oczko
http://www.youtube.com/watch?v=wZ_XG-PfLVI
We Are The World z jego udziałem chyba każdy widział. Uśmiech

Choć nie wyobrażam sobie, żeby ukochany przeze mnie równie mocno Springsteen śpiewał utwory takie jak 'Praire Weeding' czy 'Sailing To Philadelphia'.
Mark ma piękną barwę głosu, choć sam wokal jest słaby (nie mocny).


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Robson - 18.11.2009

I właśnie w ostatnim akapicie JK7 zawarłeś sedno bo każdy artysta czy to Springsteen czy Knopfler ma własną ekspersję i nie ma co porównywać.


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - JK7 - 18.11.2009

W tym rzecz!
Zwłaszcza, że takich artystów się po prostu nie da porównać.
Można jednego lubić bardziej a drugiego w ogóle, ale wg mnie niemożliwym jest jakiekolwiek porównanie a zwłaszcza porównanie tak wielkich talentów, bo o takich mówię.
Pod żadnym względem. Uśmiech


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Robson - 18.11.2009

A ja myslę, że wszyscy którzy lubią Knopflera lubią również Springsteena. Ja tak mam a oczywiście różnice tkwia w niuansachUśmiech


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - Floyd1981 - 25.11.2009

Trudny wybór, ale dla mnie dokonywał się pomiędzy dwiema kategoriami: gitarzysta i kompozytor. Żeby nie było wątpliwości lubię głos MK i to bardzo Uśmiech, ale nazwanie MK bardzo dobrym wokalistą w moim subiektywnym odczuciu nie wchodzi w rachubę. Freddy Mercury, Robert Plant, Sting, czy też Peter Gabriel bardziej by do tego miana pasowali. Co więcej tam gdzie oni pokazywali największe umiejętności ( czytaj na koncertach ) MK radzi sobie przeciętnie ( cóż możliwości studia nagraniowego robią swoje ). Co do umiejętności gry na gitarze sprawa jest trudniejsza. Wynika to z faktu, iż MK nie pokazuje ( moim zdaniem nigdy nie pokazał ) pełni swoich umiejętności, co po części wynika z muzyki, jaką tworzy. To troszkę tak jak David Gilmour we Floydach. Jego solówki porywały i chwytały za serce ale nie dlatego, że były skomplikowane pod względem technicznym. Porywały swoją prostotą i medolyjnością ( wstęp do shine on..., solówki z dogs, comfortably numb, high hopes, time, można jeszcze długo wymieniac Uśmiech). Nie ma jednak wątpliwości, że Gilmour jest świetnym gitarzystą. Tak samo jest z Markiem ( ba, stawiam go wyżej od DG Uśmiech). Nie jest to poziom Satrianiego, Steve'a Vaia, G. Moore'a, Petrucciego ..., którzy zachwycają wirtuozerią gry na gitarze, ale nie o to chodzi w muzyce MK. Gdyby musiał na pewno wielu by zaskoczył swoim warsztatem, ale wtedy Jego muzyka straciłaby wiele na swoim pięknie i nie wzruszałaby Nas tak bardzo. Nie mam jednak żadnych wątpliwości, że Mark jest znakomitym kompozytorem. Udowadnia to każdą kolejną płytą. Tworząc Get Lucky osiągnął szczyt, o którym wielu może tylko marzyc. Zachowuje się przy tym jak Wielki Mistrz, pozwalając innym muzykom pokazac swoje umiejętności. Pozwolę sobie na małą dygresję. 3 lata temu byłem na koncercie Stańki z jego Trio podczas promocji Lontano. Podczas koncertu pozwalał on muzykom na wszelkie improwizacje, samemu stojąc z boku i delikatnie podkładając swoją trąbkę. Od czasu do czasu wychodził jednak z cienia i wtedy było magicznie. To samo odczuwam podczas odsłuchu GL. Mark dawkuje nam gitarkę, która co do zasady gdzieś sobie pogrywa w tle. Kiedy jednak wychodzi z cienia, chwyta nas za serce i trzyma do samego końca. Jednocześnie każdy utwór jest poruszający i piękny pomimo, iż "Markowa" gitarka na GL jest tak oszczędna. To cechuje prawdziwych Mistrzów. Jeden z bohaterów Ferdydurke mówił podczas lekcji "Słowacki wielkim poetą był". Ja stwierdzam Mark Knopfler Wielkim Kompozytorem Jest Uśmiech


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - fakungio - 15.03.2010

BET napisał(a):Mark nie jest najlepszym gitarzysta swiata - sa inni, lepsi technicznie, potrafiacy robic z tym instrumentem naprawde niebotyczne rzeczy. On sam zreszta tak powiedzial - pamietacie ten wywiadzik z trojki? Kiedy Mark mowil, ze wystarczy wyjsc na ulice w Meksyku by zobaczyc swietnych gitarzystow, lepszych niz on. To jednak nie zmienia faktu, ze Mistrz jest muzykiem genialnym, ktory zapisal sie juz w historii gitary, ktory ma swoj styl i jest niepowtarzalny. Za to wg mnie, Marus to najlepszy na swiecie kompozytor. Cala jego muzyka jest jak wielka ksiega - najpierw ja czytasz, potem czytasz jeszcze raz, potem kartkujesz, znowu czytasz, i za kazdym razem odkyrwasz nowy niuansik w tej calej przygodzie.I za kazdym razem przezywasz przygode od nowa...


AMEN Uśmiech


Mark Knopfler Jest Najlepszy, Jako - alex - 04.09.2011

Mark jest kompozytorem doprawdy genialnym. Ale wiem, wiem, zaznaczyłam gitarzystę, no bo myślicie że dlaczego zaczęłam grać na gitarze? Jasne, że chciałam byś taka jak MistrzuOczko