Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Knopflerowo (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy (/showthread.php?tid=331)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 10.12.2011

Raingod napisał(a):A ... poniewaz Retro sie odniosla do niego i poczulem sie opierniczony Uśmiech))

proszę...
zostawmy ten temat...

nic się nie stałoUśmiech
naprawdę, nie ma o czym mówić...


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Robson - 10.12.2011

A bo tam jeszcze był fragment o niebieskich oczachUśmiech Co prawda to prawdaUśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 10.12.2011

błagam...


bo pomyślę że się umówiliście żeby mi dokuczyć


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Robson - 10.12.2011

No co Ty retro to komplement i tyleUśmiech Ale ok. Już dobrzeUśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - MARTINEZ - 10.12.2011

Piszcie tytuly piosenek przy linkach do youtuba Uśmiech
mi sie spodobala ostatnio roznica
pomiedzy wykoniem Local Hero ( czy jak kto woli Wild Theme )
na gitarze Fender Stratocaster czyli Bazylea czy On the night
a Gibson na Montserrat ... fajnie brzmi ten gibson


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - fakungio - 11.12.2011

retro13 napisał(a):widzę fakungio że jednak przekonałeś się do jakości jego ostatnich tras?
napisaleś kiedyś że nie miałeś do nich zbyt pozytywnego nastawienia pamiętasz?
można wiedzieć dlaczego?

Dlatego że grał utwory Dire Straits, które już są tak wytarte że aż przetarte.

I za rzadko gra piosenki, których nigdy nie grał ze swojego repertuaru.

Wiem że to nie jest logiczne zdanie, ale trochę żartuję Uśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 11.12.2011

Junkie doll - wszystkie wersje koncertowe są z 2001 roku

czyżby nigdy więcej nie zagrane ma koncertach..?
masz rację fakungio - niektóre numery moglyby byc grane znacznie czesciej...
a inne w ogóle mogłyby byc grane, bo faktycznie czasem niektorych kawałków próżno szukać....

no, ale nic...

JDoll z Hamburga 2001
http://www.youtube.com/watch?v=NU5Ka7St2H8&feature=related


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Dawid - 11.12.2011

retro13 napisał(a):Junkie doll - wszystkie wersje koncertowe są z 2001 roku

czyżby nigdy więcej nie zagrane ma koncertach..?
masz rację fakungio - niektóre numery moglyby byc grane znacznie czesciej...
a inne w ogóle mogłyby byc grane, bo faktycznie czasem niektorych kawałków próżno szukać....

Mi brakuje utworów granych live z ostatniej płyty, np. so far from the clyde lub Remembrence Day(zagrał początkowo na trasie Get Lucky w USA, z niewiadomego powodu utwór zszedł z setlisty). Robson kiedyś napisał, że trasa bez Brothers in Arms to już nie to samo. Utwór ten po prostu musi być. W pełni się zgadzam. Na ostatnim koncercie w Hannoverze nie zagrał niestety i czułem duży niedosyt.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Ania_M - 11.12.2011

Robson napisał(a):Mam takie utwory DS/MK które zdaly egzamin o odpowiednich porach dnia i nocy. Zawsze wypadają świetnie i kiedy ich slucham w niewłaściwych porach coś podskórnie czuję że jest nie takUśmiech
Robercik, mam tak samo! Duży uśmiech To jest nas już troje - bo jeszcze Ania. Oczko
Co do tych utworów "nocnych", to najlepiej brzmią w ciemnym pokoju, pod kołdrą, ze słuchawkami na uszach, gdy cały dom/akademik już śpi. Oczko


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - pablosan - 11.12.2011

Słucham Hill Farmer's Blues i zachodzę w głowę, jak można nie wydać oficjlanego dvd z takich killerowych tras jak STP, KTGC czy GL. Po prostu zupełnie tego nie jarzę, ten management Marka to jednak mego tłukiSmutny Przecież to co działo się na tych trasach to coś wspaniałego. Ten cały RealLiveRoadrunning to przy tym jest dla mnie badziewiem. Niezbadane są myśli takich artystów jak MKOczko


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 12.12.2011

ja natomiast zastanawiam sie nad czymś innym

skoro płyta On the night była oficjalnie wydaną płytą koncertową z kompletem materiału, to jaki jest sens wydawania czegoś takiego jak epka Encores? i to na dodatek w tym samym roku...?
Nie wiem czy to się da jakoś logicznie wytłumaczyć? czy może takie fakty trzeba po prostu przyjmować do wiadomości i nie szukać w nich żadnej logiki?


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Raingod - 12.12.2011

W zasadzie On the Night byl koncertem paskudnie pocietym. Liczylem ze na dvd dadza calosc, ale niestety nie. Swoja droga alchemy oraz Night in London takze nie sa zapisem calosci - a szkoda, bo w przypadku tego ostatniego SOS zabrzmialo naprawde dobrze...

Zreszta kiedys juz wraz z Pablosanem powkurzalismy sie publicznie w temacie oficjalnych wydawnictw. Zenada wydawnicza, niestety.

A Encores to czysty marketing i wyciaganie kasy z portfeli fanow.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - SmokEustachy - 12.12.2011

retro13 napisał(a):ja natomiast zastanawiam sie nad czymś innym

skoro płyta On the night była oficjalnie wydaną płytą koncertową z kompletem materiału, to jaki jest sens wydawania czegoś takiego jak epka Encores? i to na dodatek w tym samym roku...?
Nie wiem czy to się da jakoś logicznie wytłumaczyć? czy może takie fakty trzeba po prostu przyjmować do wiadomości i nie szukać w nich żadnej logiki?
Inne piosenki. CD ma 74 minuty i wszystko się nie zmieściło.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 12.12.2011

SmokEustachy napisał(a):Inne piosenki. CD ma 74 minuty i wszystko się nie zmieściło.


o fuck... tycznie

coś czułam że to będzie głupie pytanieUśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 12.12.2011

pablosan napisał(a):ten management Marka to jednak mego tłukiSmutny Przecież to co działo się na tych trasach to coś wspaniałego.


czy mi się zdaje czy te zaniedbania dotyczą głównie okresu po DS?


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 12.12.2011

Raingod napisał(a):W zasadzie On the Night byl koncertem paskudnie pocietym. Liczylem ze na dvd dadza calosc, ale niestety nie. Swoja droga alchemy oraz Night in London takze nie sa zapisem calosci - a szkoda, bo w przypadku tego ostatniego SOS zabrzmialo naprawde dobrze...

Zreszta kiedys juz wraz z Pablosanem powkurzalismy sie publicznie w temacie oficjalnych wydawnictw. Zenada wydawnicza, niestety.

A Encores to czysty marketing i wyciaganie kasy z portfeli fanow.

oj, sorry, Raingod, nie zauważyłam normalnie twojego posta..

ale teraz wszystko jasne
dzięki.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 12.12.2011

ale co?
myślicie że sam MK nie ma specjalnie drygu albo chęci albo umiejętności żeby takich rzeczy dopilnować...?


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - fakungio - 12.12.2011

SmokEustachy napisał(a):Inne piosenki. CD ma 74 minuty i wszystko się nie zmieściło.

No dobra, ale spokojnie mógł wydać podwójny album.
Co do DVD z ostatnich tras to ostateczne zdanie musi mieć Knopfler.
Dziwadło to straszne...


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - SmokEustachy - 12.12.2011

fakungio napisał(a):No dobra, ale spokojnie mógł wydać podwójny album.
Co do DVD z ostatnich tras to ostateczne zdanie musi mieć Knopfler.
Dziwadło to straszne...
Mógł ale MK jest dziwny. Nie lubi teledysków, nie bardzo lubi takie wydawnictwa koncertowe. Podejrzewam że mnóstwo rzeczy znajduje które dyskwalifikują materiał do wydania. Dlatego moja kaseta z koncertu z BAzylei była kochana bo bez żadnych cięć itp full wycia.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - retro13 - 12.12.2011

SmokEustachy napisał(a):Mógł ale MK jest dziwny. Nie lubi teledysków, nie bardzo lubi takie wydawnictwa koncertowe. Podejrzewam że mnóstwo rzeczy znajduje które dyskwalifikują materiał do wydania.


a może jemu to po prostu zwisa i powiewa...?