Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Knopflerowo (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy (/showthread.php?tid=331)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Bart - 10.03.2006

Wiem, że to kolejny temat z cyklu "wymieńcie swoje ulubione" Język

Tym razem chodzi o ulubione króciutkie fragmenty utworów, nawet jako całoœć nienajlepszych.

Mnie na przykład rozkłada na łopatki poczštek "Love Over Gold". Na "Alchemy" jest trochę mniej subtelny, ale i tak piękny. A w wersji studyjnej - pięknie chwyta za serce!

Drugi fragmencik wymienił dziadek w wštku obok - jest to partia gitarowa z "Romeo and Juliet".

Jeszcze jedno i uciekam: może to dziwne, ale ubóstwiam motyw z "Single Handed Sailor" (jak i cały utwór). Dlaczego? Jest taki... Kurna, nie umiem tego powiedzieć :] No, trafia do mnie... Duży uśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - dudageo - 10.03.2006

sposród wielu, wielu cudnych fragmentów jakoœ szczególnie rusza mnie poczštek "Portobello Belle"... a już w wersji live na Money For Nothing szczególnie


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Igor23 - 10.03.2006

ostatnie 4 minuty Telegraph Road, ostatnie 3 minuty It Never Rains, ostatnie 3 minuty Brothers In Arms z Montserrat ( raj dla uszu ). To moja wielka trójca Oczko


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Trissi - 10.03.2006

Pierwsze 33s. local hero Oczko Ale takie specyficzne... Takiej specjalnej wersji.

A tak bardziej na poważnie... ciężko się zdecydować.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Robson - 10.03.2006

Poważna sprawa i poważny temat. Nie można "ugryŸć" tego wštku lekko i niedogłębnie. Sporo tego musze dobrze pomyœleć. Na pewno ostatnia zwrotka Brothers In Arms sprawia że coœ dziwnego sie ze mnš dzieje. To taka pierwsza myœl.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - ania - 10.03.2006

alchemiczny poczatek Tunnel of Love na zawsze!!! Wywracanie oczami


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - grzegorz - 10.03.2006

Końcówka Brothers In Arms z On The Night. Mark Knopfler i Paul Franklin. Dla mnie wielkie przeżycie.


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - jambore - 10.03.2006

Koncert w Bazylei Sułtani-solówka gitarowo-saksofonowa.Dostaję gęsiej skórki,zresztš nie tylko przy tym ^_^


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Toloth - 10.03.2006

Oœmioma rękami się podpisuję, jambore! Kurka, nawet jakbym chciał, to nie udaje mi się nie mieć dreszczy. No i Brothers, w obojętnie jakiej formie, stanie skupienia i temperaturze: szczególnie solo po "but we live in different ones" i końcowe solo. I Telegraph... szczególnie pierwsza częœć Uśmiech I jeszcze ostatnie: Wild Theme/Going Home akustyczne koncertowe (może być OTN). Powrót do domu Uśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - dudageo - 10.03.2006

no zapomniałem dodać, ze dreszcze za każdym razem pojawiaja się u mnie przy there's so many different worlds, so many different suns... Zawsze


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - dziadek - 10.03.2006

Alchemiczna końcówka- solówka Sułtanów Swingu (parominutowa).
poza tym:
Wszystkie wyżej już wymienione.
wszystkie poniżej jeszcze nie wymienione Uśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - dudageo - 10.03.2006

...no i jeszcze jak Chuck Norris nuci [I]Romeo and Juliet[I] Szczęśliwy


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Toloth - 10.03.2006

A nuci? Uśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - dudageo - 11.03.2006

Chuck Norris wszystko nuci... Oczko


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - MARTINEZ - 11.03.2006

dla mnie You and your friend z video On the night... szczegolnie jak swieci w pewnym momencie ta lampa z daleka na Marka... zachod slonca juz prawie ciemno....

a tekst Brothers in Arms kojarzy mi sie z Janem Pawlem II...
"powrocisz do swych łšk i pól...
"Kazdy czlowiek musi umrzec i zapisane jest to w kazdej linii twojej dloni.."

Single Haned Sailor za nastroj...i piekna gitare.



Ale fakt ze jak sie np jedzie w dluga trase autem i nagle sie slyszy Dire Straits
to jest takie drzenie w srodku czlowieka... szczegolnie przy jakims utworze waznym dla siebie ...


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - pablosan - 11.03.2006

Dla mnie takim motywem jest "œrodkowa"-instrumentalna częœć Telegraph Road z Bazylei. Alan zaczyna czarować na klawiszach,a Mark wychodzi z przeiweszonš przez ramię Pensš i dalej to juz poezja... Jest to tak, piekne, tak ulotne, ze aż brak słów... Cudnie pokazane na tym koncercie Uśmiech


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - hillbilly - 11.03.2006

Mnie najbardziej zawsze wzruszał ten moment jak Mark krzyczał:
"Thhhhhhaaaankkyooouuoooo"...i wiadomo było co bedzie dalej...


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - dudageo - 11.03.2006

A propos "Thank You"... bardzo lubię Why Worry np z Houston czy Wembley Arena z 1986, po którym pada własnie takie ciepłe "Thank You" Wywracanie oczami


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - Toloth - 11.03.2006

Proszę, niech ktoœ wrzuci Wembley albo jeszcze lepiej Bazyleę na FTPa - chodzi o video. Proszę, proszę, proszę...


Najpiękniejsze Knopflerowe Sekundy - dudageo - 11.03.2006

no coż... nie mam dostępu do ftp-a, poza tym Bazyleę mam na DVD, więc chyba by zatkała ftp-a Język