Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined variable $awaitingusers - Line: 34 - File: global.php(844) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(844) : eval()'d code 34 errorHandler->error
/global.php 844 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "style" - Line: 909 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 909 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$lang_select_default - Line: 5024 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 5024 errorHandler->error
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_markread - Line: 15 - File: global.php(938) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(938) : eval()'d code 15 errorHandler->error
/global.php 938 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(257) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php(257) : eval()'d code 2 errorHandler->error
/printthread.php 257 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error



Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Ciekawostki... - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Knopflerowo (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Ciekawostki... (/showthread.php?tid=22)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Ciekawostki... - Robson - 23.08.2004

To pewnie nie zagraliUśmiech Ktoś mógłby się obrazić a przecież w Niemczech DS zawsze dawali bardzo dużo koncertów.


Ciekawostki... - Robson - 23.08.2004

To świetna dyskusja jest o tych sekundach ale mimo wszystko podzielam pogląd DominikiUśmiech To tak jakby pokazać skrawek obrazu np. Bitwy Pod Grunwaldem (kurcze ale pojechałem)


Ciekawostki... - Grześ_67 - 23.08.2004

Cytat:Originally posted by dominika+Aug 23 2004, 06:42 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (dominika @ Aug 23 2004, 06:42 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-pablosan@Aug 23 2004, 05:28 PM
PS. Nas trzeba zaczac leczyc-czy na sali jest lekarz...? Oczko
Też tak myślę... B)
Ja was podziwiam - ja tam niestety takich rzeczy nie słyszę Smutny . To znaczy, jak mi ktoś napisze sekundy, to tak, ale sama bym takich rzeczy w życiu nie znalazła.
Jedna taka myśl mi do głowy przychodzi - nie zacznijmy przesadzać - rozkładanie utworu na poszczególne sekundy to tak jakby zamiast obrazu pokazać użyte farby w oddzielnych tubkach. [/b][/quote]
<Dominika>
To nie jest tak. Podawaliśmy tu czasy na płytach, aby łatwiej było wyłapać innym to o co danej osobie konkretnie chodziło.

Ja, znając utwory DS prawie na pamięć i słuchając ich po raz nie wiem który, szukam w nich fragmentów lepszych, ciekawszych, bardziej poruszających, wzruszających, itp.
Czasem łapię się na tym, iż słucham, np. teraz Romeo and Juliet, tylko dla partii saksofonu. W wersji z OTN jest ona kapitalna. Zmiany tempa gry i tonacji w wykonaniu Chrisa White są po prostu piękne.


Ciekawostki... - dominika - 23.08.2004

Cytat:Originally posted by Grześ_67@Aug 23 2004, 06:58 PM
<Dominika>
To nie jest tak. Podawaliśmy tu czasy na płytach, aby łatwiej było wyłapać innym to o co danej osobie konkretnie chodziło.

Ja, znając utwory DS prawie na pamięć i słuchając ich po raz nie wiem który, szukam w nich fragmentów lepszych, ciekawszych, bardziej poruszających, wzruszających, itp.
Czasem łapię się na tym, iż słucham, np. teraz Romeo and Juliet, tylko dla partii saksofonu. W wersji z OTN jest ona kapitalna. Zmiany tempa gry i tonacji w wykonaniu Chrisa White są po prostu piękne.
Ja to rozumiem, oczywiście. Chodziło mi tylko o taką prostą rzecz, że sztuka rozebrana na kawałeczki traci w pewnym sensie swój urok.

Poza tym cały czas was podziwiam - dlatego że jak ktoś kompletnie nie ma muzycznego talentu (jak ja) to słyszy po prostu muzykę i mu/jej się ona podoba lub nie... Wiesz, ja nie słyszę tych wszystkich tonacji, temp, różnych rodzajów gitar, czy to tam jeszcze jest (wybaczcie tę profanację i być może niewłaściwe użycie słów). No, oczywiście, saksofon od gitary odróżnię, ale niestety niewiele więcej...


Ciekawostki... - pablosan - 23.08.2004

<Grzes 67>

Zgadza się. Smakowity fragmencik i jest to na 100% Franklin na - tak to się chyba nazywa - "pedałówce". Wątpliwości co do autorstwa tych dźwięków, rozwiewa obraz z płyty DVD OTN :-)

Wlasnie ze nie!!! Ten fragment wpisalem wlasnie ogladajac dvd i w tym momencie jest pokazany tylko MK! Język


Ciekawostki... - Guest - 23.08.2004

Cytat:Originally posted by pablosan@Aug 23 2004, 07:06 PM
<Grzes 67>

Zgadza się. Smakowity fragmencik i jest to na 100% Franklin na - tak to się chyba nazywa - "pedałówce". Wątpliwości co do autorstwa tych dźwięków, rozwiewa obraz z płyty DVD OTN :-)

Wlasnie ze nie!!! Ten fragment wpisalem wlasnie ogladajac dvd i w tym momencie jest pokazany tylko MK! Język
<Pablosan>

Dobra dobra, ale porównaj brzmienie sola Franklina zaczynającego się w 6:37 z brzmieniem fragmentu, który wskazałeś wcześniej. Na moje dębowe ucho to właśnie Franklin "dał głos" w tym ułamku BIA, o którym pisałeś. Nie dam sobie oczywiście urżnąć żywotnych organów, ale mówię: Franklin :-)

Oglądając OTN żałuję tylko jednego. Że na bębnach w tamtym okresie ich działalności nie grał Williams. Moim zdaniem miał on lepsze "bicie" niż Whitten. A już na pewno lepiej brzmiała jego gra w starszych nagraniach DS.


Ciekawostki... - Robson - 24.08.2004

Ja też uważam, że Terry Williams był najlepszym pałkerem dIRE sTRAITS.


Ciekawostki... - HOWARD - 24.08.2004

I ja też tak uważam. Może mało widziałem, ale ze słuchu jakoś tak to odczuwam.
B)


Ciekawostki... - HOWARD - 29.08.2004

Cytat:Originally posted by Shiver@Aug 22 2004, 12:25 PM
Dla mnie najlepszy kawałek klawiszowy to BIA/BIA 5:51 - 6:01. Strasznie się wkurzam jak zaczną wyciszać w radiu przed tym momentem Uśmiech
Ja też lubię ten kawałek klawiszy. Niezły.
I mam tak samo jeśli chodzi o stacje radiowe. Gdzie one się tak śpieszą z tym wyciszaniem?!

Pozdrawiam


Ciekawostki... - HOWARD - 30.08.2004

Miałem podzielić się smaczkami-przewrotkami (jak to Grzes_67 określił), no to jest okazja...

Album Sailing To Philadelphia

a) El Macho

- 4:00 - 4:18 pogłośnijcie bas to To usłyszycie; on tak świetnie w tych kilkunastu sekundach brzmi, tak jakby "opadał"...

B) Junkie Doll

- 1:05 - 1:26 w tle klawisze jak cieplutkie bułeczki...
potem na moment gitarka ... Mmmm...

------------------------------------------------

Album The Ragpicker's Dream

a) Devil Baby

- 2:12 - 2:25 klawisze

b ) Hill Farmer's Blues

- przez cały utwór tyka jakby zegar, i to mi się bardzo podoba Oczko

- od 1:58 pojawia się dźwięk uderzanego cienkiego patyczka (czy czegoś podobnego) w coś jakby pusta butelka.
No chyba, że mnie ktoś nabija w butelkę i TO nie jest to, co słyszę Duży uśmiech

- od 2:48 do 3:03 ciśnienie rośnie...
(3:04 - szczyt Oczko )

c) A Place We Used To Live

- 2:57/2:58 kap, kap...

d) Fare Thee Well Northumberland - 2:25 - 2:35

- w tym fragmencie (m. in.) pianino + harmonijka - tutaj jedno z drugim
ładnie się nam przeplata

e) You Don't Know you're Born

- gitarka od 0:15 aż do wyciszenia

- 0:47 - 1:30 cudownie surroundowo brzmiące organy

- i jeszcze tutaj: 1:58 - 2:25

f) Coyote

- 3:11 i nast. (np. 5:01, 5:17) falujące echo gitarowe

--------------------------------------------

The Ragpicker's Dream Second CD - Live

a) Why Aye Man

- od 4:40 całe wykonanie jest świetne, ale przede wszystkim:

- 5:13 - 5:20 saksofon ("zejście")

- 5:54 - 6:03 saksofon ("zejście")

(Tak na marginesie ...3:48... - perkusista coś, tak... nieważne, to w sumie na żywo było Oczko )

b ) Quality Shoe

- 1:41 - 1:42 gwizd :unsure:

- 1:52 - 2:08 fajny fragmencik / co to za instrument dokładnie?

c) Sailing To Philadelphia

- 5:47 - 5:54 wzlatujące prawie ku niebu pianino

d) Brothers In Arms

- klawisze od 6:38 poprzez 6:55 aż do 7:35 (+ inne instrumenty oczywiście również) inaczej słychać niż "zawsze".



I to by chyba było na tyle.
(Golden Heart może następnym razem)

Polecam Wam wszystkie powyższe fragmenty, jeśli jeszcze wcześniej ich nie odkryliście. Dajcie więcej. Sam jestem ciekaw... B)


Pozdrawiam wieczornie,
HOWARD


Ciekawostki... - uhm - 31.08.2004

o jaaaa!! ile "smaczków-potworków"!!! :))


tzn "smaczków-przewrotków" :))


Ciekawostki... - dominika - 31.08.2004

tzn. znaczków-potworków? Uśmiech


Ciekawostki... - HOWARD - 01.09.2004

I jak, wysłuchaliście, mam nadzieję, chociaż połowę...

Znaczki-potworki...hehe, no może być Język
Wasza inwencja twórcza wydaje się nie zna granic.
I dobrze Oczko


Ciekawostki... - HOWARD - 10.10.2004

A oto moje, na razie niektóre, Ciekawostki-Smaczki z najnowszej płyty Marka...

Back To Tupelo - 13 sekunda - słowo "clambake",
3:53 i nast. do 4:03 np. (gitarowe za-brzmienie)

Our Shangri-la - posłuchajcie fragmentu od 4:38 ze szczególnym przybliżeniem uszu do głośników na moment 4:52. Bajka! Ile razy ta gitarka tu zagra, ja staję jak wryty.
Mark normalnie brzmi tam jak gdyby wiosłem na morzu zawiosłował...

Everybody Pays - początek, ze zwróceniem szczególnej uwagi na klawisze - idealnie zgrane, i jak brzmią! Ten motyw pojawia się i w utworze później kilka razy.
Generalnie pierwsze skrzypce grają tu klawisze.


Ciekawostki... - pablosan - 18.10.2004

Sorki, ze to nie dotyczy muzyki samej w sobei, ale nie miałem gdzie tego umeiscic Oczko

http://auto.gazeta.pl/wysokieobroty/1,53021,1984435.html


Ciekawostki... - Robson - 18.10.2004

Ach "Speedway At Nazareth" to jest kawałek!!! Takimi samochodami Mark niech sobie jeździ tylko niech nie wsiada na jakieś dwukołowe cuda Język


Ciekawostki... - dominika - 18.10.2004

Super artykuł, dzięki Pablo Uśmiech
Niech sobie jeździ czym chce, tylko niech bardzo ale to bardzo uważa! No. Język


Ciekawostki... - Chris - 18.10.2004

Howard, proszę, wyjaśnij mi tę ciekawostkę ze słowem "clambake".
chris


Ciekawostki... - HOWARD - 29.10.2004

Tutaj chodziło mi o samo brzmienie, posłuchaj jak on to wymawia...
Mnie się podoba...


Ciekawostki... - bartekold - 03.11.2004

:wub: