Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Bootlegi... - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Fanowskie zasoby (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Bootlegi... (/showthread.php?tid=20)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Bootlegi... - pablosan - 22.04.2005

Marti, to jest chyba na tym koncercie WDR z 1979 ja to mam na tasmie, i to w dobrej jakosci, jak jestes "specjalist" to ja moge wziac na koncert czy zlot i sobie zgrasz na plytke jak umiesz, ba ja nie kumam za nic tych informatycznych niuansów Język. PS, niesty nie mam 2 magnetowidów


Bootlegi... - Robson - 22.04.2005

Kurcze ale burza. Właściwie wszyscy kradniecie mi słowa tylko "Single Handed Sailor" trochę idzie pod prąd. A może to tylko tania prowokacja ale po co u licha?


Bootlegi... - BET - 22.04.2005

SHS: mowi do Ciebie ktos kto na tym forum jest od moze miesiaca (choc DS i MK to kawal jego zycia!Oczko! Ktos, dla kogo Howard nagral z miejsca 7 (!!!Oczko plyt z bootlegami, teledyskami i koncertami, za dziekuje! Ktos, dla kogo Stony juz pewnie wyslal kolejny koncert - tez za dziekuje! Popatrz wokol, zobacz co sie dzieje, a juz bron Boze nie mierz innych wlasna miara....


Bootlegi... - tawnuk - 22.04.2005

Sory shs ale obrażasz (to dobre słowo) ludzi w pełni uczciwych. Ja dostałem bezinteresownie 16 cd. Nikt na tym nie zarabia nikt w tym nie ma interesu. Chyba że taki by z muzyki Marka mogli się cieszyć wszyscy w jak największym stopniu


Bootlegi... - realgar - 23.04.2005

Może by tak skorzystać z rapidshare (adres rapidshare.de) do wymiany plików.
Maksymalna wielkość pliku który można umieścić na serwerze to 30000000 bajtów (niecałe 30Mb) (do mp3 starczy). Można tyleż ściągnąć maksymalnie w ciągu godziny przy bezpłatnym korzystaniu, lub więcej przy jakiejś opłacie.

W FAQ piszę że nie można umieszczać plików będących częściami większego pliku,mającego powyżej 30Mb (konkretnie mówi się tam o plikach spakowanych i podzielonych np. rarem) bo je wykasują. Niemniej jednak postanowiłem spróbować i umieściłem tam wideo Sultans of Swing z Shepherd's Bush Empire 2002 podzielone na trzy pliki o nazwach: sos.mpg, sb.mpg, 3.mpg. Do podzielenia użyłem małego, prostego w obsłudze, darmowego programu GREX, który tylko dzieli i łączy pliki (bez pakowania) dostępnego pod adresem:
http://www.alltheshareware.com/GREX-Software-68505.html
Program ten po ściągnięciu plików służy do ich połączenia.

W celu ściągnięcia należy w przeglądarce w polu adres wpisać :

http://rapidshare.de/files/1394654/sos.mpg.html
http://rapidshare.de/files/1394992/sb.mpg.html
lub
http://rapidshare.de/files/1394358/3.mpg.html

(Można sciągać 1 plik na raz)

Po wpisaniu któregoś z adresów pojawi się okno rapidshare.
W 'Select your download' (na dole strony) należy wybrać 'free' .
Otworzy się się nowa strona i na jej dole zobaczymy komunikat 'czekaj ileś tam sekund'. Po tym czasie wyświetli się link 'download nazwa.mpg"

Pliki mają wielkość ok 25MB. Jeżeli ściąganie trwa krócej niż godzinę, należy poczekać do końca tej godziny by pobrać kolejny plik. Jeżeli zrobimy to wcześniej otrzymamy właśnie taki komunikat.

Po skopiowaniu plików na dysk należy je połączyć programem GREX

Przedtem należy zmienić nazwy plików:
sos.mpg -> sos.mpg.001
sb.mpg ->sos.mpg.002
3.mpg ->sos.mpg.003
(nazwy te zmieniłem wcześniej w odwrotnym kierunku by nie wyglądało to na części jednego pliku)

W programie po wybraniu w menu (lewe okno) opcji 'join', w prawym oknie trzeba podać ścieżkę do pierwszego pliku czyli sos.mpg.001 (pozostałe muszą być w tym samym katalogu) i ścieżkę do kotalogu w którym będzie utworzony plik wynikowy. Następnie wcisnąć 'join'.To wszystko.

Wykonałem tę operację i jest wszystko OK. Pobierałem z szybkością ok 18Kb/s ale to jest chyba mój max.

Nie wiem czy pliki nie zostaną usunięte, ponieważ zorientują że jest to jeden duży podzielony plik, jeżeli tak to z góry przepraszam.

Jeżeli nie, to będą na Rapidshare podobno na zawsze chyba że nikt nie pobierze w ciągu 30 dni.

Koncert z Shepherd's Bush Empire 2002 mam w całości.Chyba jest to wersja opisana na:
http://www.geetarz.org/reviews/direstraits...friends-vcd.htm
Jest to nagranie nieprofesjonalne, ale dokonane z kilku kamer (co ma wielkie znaczenie), jakość obrazu i dźwięku jest całkiem niezła.

Jeżeli będzie ktoś chętny i ściąganie będzie możliwe, to umieszczę cały koncert.
Nie mogę przesłać narazie pocztą, bo nie mam nagrywarki.

Gdyby ktoś chciał umieścić coś na serwerze rapidshare.de to u góry strony jest opcja przeglądaj, wybiera się plik i wdusza przycisk 'upload!'. Ja czekałem ok. pół godziny na pobranie ode mnie pliku 25MB. Gdzieś na stronie jest pasek stanu który zapełnia się szybko (w niecałą minutę) i wydaje się że upload powinien się skończyć, ale trzeba czekać dalaj. Na końcu strona wyświetla link (który należy zapamiętać) do pliku, i link którym można plik skasować.

Na koniec podaję iż nagrania umieszczane na rapidshare muszą być legalne, nie wiem czy bootlegi są w Niemczech legalne.


Bootlegi... - BET - 23.04.2005

Genialne! Ja juz sciagam sultankow! Tylko zeby nie zbanowali...


Bootlegi... - Vidocq - 23.04.2005

Robson, Pablosan , Dominika , Howard , Grzegorz i inni ! Popieram Was całkowicie ! Nigdzie, nigdzie nie spotkalem sie z taką życzliwościa ludzi jak na tym forum...
Rozumiem SHS by może jak to pisałeś miałeś zły dzień ( każdy takie ma ) , ale NIE MUSIAŁEŚ obraża niewinnych i ŻYCZLIWYCH LUDZI ...
Każdy kiedyś był nowy na tym forum ( ja o sobie nie mogę jeszcze powiedziec, ze jestem stałym bywalcem ... ) , ale NIKT nie rozpętał takiej burzy ...
Ciekawi mnie także to dlaczego tak nas ( społeczeństo fanów ) zaatakowałeś ?
Przecież Mark Knopfler i Bob Dylan znali i lubili się Duży uśmiech ...
Mimo wszystko jednak wydaję mi się, że wszystkie niesnaski pomiędzy użytkownikami forum a tobą nie powinny burzy wspaniałej atmosfery panującej tutaj. Dlatego też z mojej strony " zakopuję topór wojenny " Duży uśmiech ...

Następnym razem jak będziesz " nie w sosie " to nie wchodz na forum Język i poczytaj trochę postów ... tam jest WIELE oznak życzliwości społeczeństwa Markomanów Uśmiech


Bootlegi... - HOWARD - 23.04.2005

Cytat:Originally posted by tomek999@Apr 23 2005, 08:23 PM
Następnym razem jak będziesz " nie w sosie " to nie wchodz na forum Język
Albo puść sobie sos, to znaczy SoS, najlepiej z Alchemy Oczko


Bootlegi... - BET - 23.04.2005

Markomani! Super! Uśmiech Podoba mi sie to slowo - oto wplyw forum knopflerum na jezyk polski: tworzenie neologizmow! Uśmiech


Bootlegi... - HOWARD - 23.04.2005

Forum Knopflerum, hmmm, też dobre Oczko Przypominają się niesamowite ancient times


Bootlegi... - Robson - 23.04.2005

A jeśli dobrze pamietam Toloth ma świetną sygnaturkę: "Słucham tylko markowej Muzyki" Bomba! Uśmiech


Bootlegi... - HOWARD - 23.04.2005

Właśnie, taką ma sygnaturkę. Dobry pomysł na jakiś niezobowiązujący nadruk na koszulce...
A tak w ogóle to gdzie Toloth się podział?? Widział ktoś Toloth'a? :ph34r:


Bootlegi... - realgar - 23.04.2005

Przepraszam wszystkich, zapomniałem że musi być jeszcze jeden plik konfiguracyjny ini (tworzony podczas dzielenia) który należy umieścić w katalogu
razem z plikami mpg, konieczny do ich połączenia.

link do niego:
http://rapidshare.de/files/1399847/1.ini.html

Nazwę pliku 1.ini należy zmienić na sos.mpg.ini (te kamuflarze)


Bootlegi... - Vidocq - 23.04.2005

Cytat:Originally posted by HOWARD@Apr 23 2005, 06:28 PM
Forum Knopflerum, hmmm, też dobre Oczko Przypominają się niesamowite ancient times
Na prawie też jest łacina jeżeli sie nie myle , prawda Howard Oczko ( bodajże na pierwszym roku ... )


Bootlegi... - HOWARD - 23.04.2005

Hehehehe, tak, jest łacina na pierwszym roku obowiązkowa (Ciebie, jak pójdziesz w te strony, nie ominie nauka przypadków i liczb i innych "fajnych" rzeczy :wacko: ), potem z niej czasem się korzysta... Oczko


Bootlegi... - Vidocq - 23.04.2005

Chyba w liceum liczą się 2 przedmioty : Geografia i Historia . Dobrze mi się wydaje ?
Ciezko było sie dostac ? Duży uśmiech


Bootlegi... - koobaa - 23.04.2005

Cytat:Originally posted by Shiver@Apr 21 2005, 10:01 PM
'Single-handed...' kurcze... a tak lubiłem ten kawałek Oczko
...ja też...
i nadal lubię,
SHS, nie pozwól żeby Twój nick stał się synonimem, który bedzie źle się kojarzył na tym forum! My wszyscy bardzo lubimy "Single handed Sailor" i niech tak zostanie Oczko Jestem pewien, że jesli napiszesz do kogokolwiek z użytkowników tego forum aby udostępnił cokolwiek ze swych zbiorów - zrobi to z przyjemnością - bez podawania nr konta Bo tacy po prostu jesteśmy...


Bootlegi... - HOWARD - 24.04.2005

Cytat:Originally posted by tomek999@Apr 23 2005, 09:20 PM
Chyba w liceum liczą się 2 przedmioty : Geografia i Historia . Dobrze mi się wydaje ?
Ciezko było sie dostac ? Duży uśmiech

Takie info to może nie na forum Ci będę pisał, jeśli chcesz wiedzieć...

Możesz skorzystać z prywatnej wiadomości, GG, maila (masz to w moich danych Oczko ) ...
Chętnie odpiszę (oczywiście 'bez podawania nr konta' Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech )


Bootlegi... - Vidocq - 24.04.2005

Fakt. Trochę "zboczyłem" z głownego tematu posta.... no, ale czego sie dla nauki nie robi Język
Howard : Mam twoje gg bo kiedys razem gadalismy ( jakies 3-4 dni temu ) .


Bootlegi... - HOWARD - 24.04.2005

Exactly... Oczko