Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "avatartype" - Line: 783 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 783 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined variable $awaitingusers - Line: 34 - File: global.php(844) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(844) : eval()'d code 34 errorHandler->error
/global.php 844 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "style" - Line: 909 - File: global.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php 909 errorHandler->error
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$lang_select_default - Line: 5024 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 5024 errorHandler->error
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "additionalgroups" - Line: 7162 - File: inc/functions.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/functions.php 7162 errorHandler->error
/inc/functions.php 5044 is_member
/global.php 909 build_theme_select
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$bottomlinks_markread - Line: 15 - File: global.php(938) : eval()'d code PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/global.php(938) : eval()'d code 15 errorHandler->error
/global.php 938 eval
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 801 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 801 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 820 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 820 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 801 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 801 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 820 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 820 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 801 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 801 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key 1 - Line: 820 - File: inc/class_parser.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_parser.php 820 errorHandler->error
/inc/class_parser.php 866 postParser->mycode_parse_post_quotes
[PHP]   postParser->mycode_parse_post_quotes_callback1
/inc/class_parser.php 751 preg_replace_callback
/inc/class_parser.php 431 postParser->mycode_parse_quotes
/inc/class_parser.php 187 postParser->parse_mycode
/printthread.php 179 postParser->parse_message
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showimages" - Line: 160 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 160 errorHandler->error
Warning [2] Undefined array key "showvideos" - Line: 165 - File: printthread.php PHP 8.1.27 (FreeBSD)
File Line Function
/printthread.php 165 errorHandler->error



Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Historia Rocka BBC - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Mark & DS w mediach (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Historia Rocka BBC (/showthread.php?tid=1919)



Historia Rocka BBC - dziadek - 23.12.2011

Ostatnio niem. Telewizja wyemitowała siedmioczęściowy dokument TV BBC „Historia Rocka” , (warty obejrzenia!) . W jednej z jego części (Rock na stadionie) jest mowa o DS:
Rock na stadionie.
...grupy rockowe zapełniały stadiony, poruszały masy. Dla nich nic (stadiony) nie było za duże. Muzycy zrozumieli, jak wyzwalać emocje u widowni . Nie wszystkie z nich popadły w komercję, niektórym udało się zmienić świat, by stał się trochę lepszy. (w tle pokazywany jest w tym momencie grający Mark)....
Już o samym DS:
DS musieli nagle stwierdzić, że należą do grup, które odniosły największy sukces na świecie.
MK:” Cieszę się, kiedy myślę że to co zrobiłem miało wpływ na tyle dzieci (?) na świecie. Nie polegało to tylko na tym, że byliśmy dobrzy, to polegało na tym, że po prostu byliśmy. Odnieśliśmy sukces, kiedy przyszła na nas kolej, wcześniej grzecznie ustawiwszy się do kolejki!”
Płyta BiA sprzedała się przeszło 30 mln razy. Na niej niezapomniane MfN –pozbawiony respektu komentarz do tego co robiło MTV, do muzycznego przemysłu. Jednak po czasie Mark wylądował w jednej łodzi ze swoim wrogiem.
MK.” Wszyscy chcieli nas zobaczyć, kupić nasze płyty. Kiedyś zaczynasz tracić grund pod nogami, prowadzić normalne życie. Zacząłem więcej pić, zmieniła się moja osobowość.
W czasie trasy BIA DS zagrali 248 koncertów w 117 miejscach. Sama Wembley Arena była wyprzedana 13 razy.
Mega sukces DS i innych grup lat 80 miał swoje konsekwencje. Rynek z muzyką rokową prosperował znakomicie. Wielu ludzi zarobiło wtedy ogromne pieniądze. Aż wreszcie wszyscy poczuli się trochę winni –„ to co robimy przynosi nam taką popularność, sprzedajemy coraz więcej płyt i biletów. Czy naprawdę tylko o to chodzi?”
Czerwiec 1985: DS daje serię występów na Wembley Arena. Mimo to znajdują czas by zagrać w charytatywnym koncercie na stadionie Wembley, emitowanym na cały świat.
MK :”Graliśmy nasz normalny koncert i przeszliśmy na przeciw, by wziąść udział w Live Aid.Ktoś powiedział, że będzie nas oglądać 700 mln ludzi. Pomyślałem:żeby tylko czegoś nie spieprzyć!
Oczywiście, niczego nie spieprzyli - wręcz przeciwnie. Wystąpili razem ze Stingiem, który zaśpiewał intro da MfN. Live Aid zaznacza ten moment, kiedy niektórzy muzycy uzmysłowili sobie, że mogą obudzić świat.
(Dalej pokazywany jest U2)


Historia Rocka BBC - Robson - 23.12.2011

dziadek rejestrowaleś może ten dokument?

"Wszyscy chcieli nas zobaczyć, kupić nasze płyty. Kiedyś zaczynasz tracić grund pod nogami, prowadzić normalne życie. Zacząłem więcej pić, zmieniła się moja osobowość"

To mnie uderzyło.


Historia Rocka BBC - dziadek - 23.12.2011

Oczywiście. Niestety - wersja po niemiecku.


Historia Rocka BBC - Ania_M - 23.12.2011

Robert, muzycy bardzo rzadko wytrzymują taką, bądź co bądź, presję, i w sumie nie ma co się dziwić Markowi. Mogłabym tu napisać niemalże pracę psychologiczną, obracam się od paru lat wśród mniej i bardziej znanych polskich wykonawców i wiem, że żeby nie sięgnąć w takich chwilach po alkohol, trzeba mieć naprawdę mocny kręgosłup. Nie mówię od razu o alkoholizmie, ale wg własnych obserwacji mogę spokojnie stwierdzić, że dziwne by było, gdyby nie odcisnęło to wszystko zmian na Marku. Musiałby nie być człowekiem, a jakimś robotem. Oczko


Historia Rocka BBC - Robson - 23.12.2011

Jasne to naturalne. W przypadku jednak samego MK dość rzadko docierały do nas podobne fakty. Stąd moja reakcja.


Historia Rocka BBC - Ania_M - 23.12.2011

Rozumiem. Rzeczywiście, Mark jest raczej powściągliwy w mówieniu o sobie Uśmiech


Historia Rocka BBC - retro13 - 24.12.2011

ja, poznawając Marka tak trochę "od końca", musze przyznać ze czasem szokują mnie materialy z czasów DS


biorę poprawkę że był duzo mlodszy, że to inny okres muzyczny dla niego itd itp, i jakoś tak widzę że to nie jest do końca on- nie wiem jak to inaczej ująć...
w każdym razie jeśli wspomina o alkoholu, zmianach osobowości (plus to co można logicznie z tym powiązac.. ), to jeśli uciekł od tego świadomie, to naprawdę jestem pod wrażeniem siły charakteru
bo to z pewnością musialo być cholernie trudne.


Historia Rocka BBC - numitor - 24.12.2011

retro13 napisał(a):ja, poznawając Marka tak trochę "od końca", musze przyznać ze czasem szokują mnie materialy z czasów DS


biorę poprawkę że był duzo mlodszy, że to inny okres muzyczny dla niego itd itp, i jakoś tak widzę że to nie jest do końca on- nie wiem jak to inaczej ująć...
w każdym razie jeśli wspomina o alkoholu, zmianach osobowości (plus to co można logicznie z tym powiązac.. ), to jeśli uciekł od tego świadomie, to naprawdę jestem pod wrażeniem siły charakteru
bo to z pewnością musialo być cholernie trudne.

Nie róbmy z Knopflera bohatera, którzy wygrał z alkoholizmem. Najprawdopodobniej mu chodziło o to, że pił więcej - po prostu więcej, nie nałogowo, ani - tym bardziej - chorobowo.


Historia Rocka BBC - koobaa - 24.12.2011

dziadek napisał(a):Ostatnio niem. Telewizja wyemitowała siedmioczęściowy dokument TV BBC „Historia Rocka” , (warty obejrzenia!) . W jednej z jego części (Rock na stadionie) jest mowa o DS:
Rock na stadionie.
...grupy rockowe zapełniały stadiony, poruszały masy. Dla nich nic (stadiony) nie było za duże. Muzycy zrozumieli, jak wyzwalać emocje u widowni . Nie wszystkie z nich popadły w komercję, niektórym udało się zmienić świat, by stał się trochę lepszy. (w tle pokazywany jest w tym momencie grający Mark)....
Już o samym DS:
DS musieli nagle stwierdzić, że należą do grup, które odniosły największy sukces na świecie.
MK:” Cieszę się, kiedy myślę że to co zrobiłem miało wpływ na tyle dzieci (?) na świecie. Nie polegało to tylko na tym, że byliśmy dobrzy, to polegało na tym, że po prostu byliśmy. Odnieśliśmy sukces, kiedy przyszła na nas kolej, wcześniej grzecznie ustawiwszy się do kolejki!”
Płyta BiA sprzedała się przeszło 30 mln razy. Na niej niezapomniane MfN –pozbawiony respektu komentarz do tego co robiło MTV, do muzycznego przemysłu. Jednak po czasie Mark wylądował w jednej łodzi ze swoim wrogiem.
MK.” Wszyscy chcieli nas zobaczyć, kupić nasze płyty. Kiedyś zaczynasz tracić grund pod nogami, prowadzić normalne życie. Zacząłem więcej pić, zmieniła się moja osobowość.
W czasie trasy BIA DS zagrali 248 koncertów w 117 miejscach. Sama Wembley Arena była wyprzedana 13 razy.
Mega sukces DS i innych grup lat 80 miał swoje konsekwencje. Rynek z muzyką rokową prosperował znakomicie. Wielu ludzi zarobiło wtedy ogromne pieniądze. Aż wreszcie wszyscy poczuli się trochę winni –„ to co robimy przynosi nam taką popularność, sprzedajemy coraz więcej płyt i biletów. Czy naprawdę tylko o to chodzi?”
Czerwiec 1985: DS daje serię występów na Wembley Arena. Mimo to znajdują czas by zagrać w charytatywnym koncercie na stadionie Wembley, emitowanym na cały świat.
MK :”Graliśmy nasz normalny koncert i przeszliśmy na przeciw, by wziąść udział w Live Aid.Ktoś powiedział, że będzie nas oglądać 700 mln ludzi. Pomyślałem:żeby tylko czegoś nie spieprzyć!
Oczywiście, niczego nie spieprzyli - wręcz przeciwnie. Wystąpili razem ze Stingiem, który zaśpiewał intro da MfN. Live Aid zaznacza ten moment, kiedy niektórzy muzycy uzmysłowili sobie, że mogą obudzić świat.
(Dalej pokazywany jest U2)

Pamiętam ten dokument. Fragment o którym wspomina dziadek zaczyna się mniej więcej 6.40 min.
http://www.youtube.com/watch?v=T3n0BBW_GYs&feature=related

A tu fragment z Live Aid
http://www.youtube.com/watch?v=PR5ZwOeqtag&feature=related


Historia Rocka BBC - numitor - 24.12.2011

koobaa napisał(a):Pamiętam ten dokument. Fragment o którym wspomina dziadek zaczyna się mniej więcej 6.40 min.
http://www.youtube.com/watch?v=T3n0BBW_GYs&feature=related

A tu fragment z Live Aid
http://www.youtube.com/watch?v=PR5ZwOeqtag&feature=related

A więc Knopfler mówi po prostu, że był to okres, w którym "w prawdopodobnie piłem za dużo" Oczko


Historia Rocka BBC - MARTINEZ - 25.12.2011

co to za koncert, w ktorym gra money for nothing na stratocasterze ?


Historia Rocka BBC - Robson - 25.12.2011

W tym drugim linku który podaje Kooba w 7 sek. z prawej strony z tłumu wypływa kanadyjska flaga i jeśli dobrze widzę z napisem DIRE. Nie widziałem jej wcześniej może dlatego że częściej były ujęcia ze sceny. Zawsze podziwiałem sztandary U2 a tu proszę flaga DS też była.

ps. no chyba że widzę to co chcę widziećUśmiech


Historia Rocka BBC - Ania_M - 30.12.2011

Uspokajam Cię, Robsonie, że z Twoim wzrokiem jest wszystko w porządku... no chyba, że obojgu nam się oczy psują, bo i ja widzę tę flagę, o której piszesz. Uśmiech Nie zwróciłam na nią wcześniej uwagi, Sherlocku. :p


Historia Rocka BBC - Andrzej - 31.12.2011

zasadniczo cieszę się z dwóch faktów, że Dziadek jest z nami , po długiej nie obecności i, że zobaczyłem relację, która dotychczas kompletnie nie była mi znana. No to jeszcze raz do góry.


Historia Rocka BBC - dziadek - 01.01.2012

A jakże Andrzeju, a jakże..
Wracając do tematu:w wywiadzie udzielonym w 2000 roku Orłosiowi, Mark pytany o tę sprawę opowiada o "wyczerpaniu psychicznym, zużyciu, pogubieniu się" alkohol - narkotyki ? -" raczej nie". I chyba taka ocena jest bardziej wiarygodna, alkohol jako jeden z czynników, ale nie jako problem główny. Tak myślę.