Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Mark & DS w mediach (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits (/showthread.php?tid=1681)



Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - xxzz5 - 26.10.2010

Ostatnio na forum stacji muzycznej Rebel.tv poprosiłem o puszczanie więcej Dire Straits i ogólnie klasyki rocka. Bardzo zaniepokoiła mnie odpowiedź jednego z redaktorów, oto cytat:
"co do dire straitis to ja osobiście uważam że to pop a nie klasyka rocka. oni po prostu dzxiałai w czasach kiedy popularmne było takie rockowe granie. nie wydaje mi się by to był rock. wielu widzów nas za właśnie DS disuje. i tu jest kłopot że każdemu się nie dogodzi."

Skoro więc w redakcji tej stacji mają takie podejście do rocka i kwestionują zasługi Dire Straits dla tego gatunku uznałem, że dobrze by było aby więcej osób słuchających DS tam się wpisało i uświadomiło redakcję Rebel.tv, że rock to nie tylko metal a klasyka rocka to nie tylko Iron Maiden. Uśmiech

Także jeśli macie chwilę czasu to wpiszcie się na forum, nie trzeba się tam nigdzie logować. Oto adres:
http://www.rebel-tv.pl/
Wchodzicie na forum a potem w zakładkę "Jakie klipy wam serwować"


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - filipk91 - 26.10.2010

Z wałami nie ma co dyskutować. Jeżeli ktoś uważa, że DS to pop, a nie rock, a tylko grali pod publiczkę, to zdrowia szczęścia pomyślności. Jeżeli 'disują' ich za DS, to wielkie pozdro po raz drugi. Jeżeli takiej odpowiedzi udzielił ci redaktor, to gigantyczne pozdro, bo to tylko świadczy o poziomie 'redaktorstwa'. Nie ma co robić takich akcji, im to lata. Napisałem raz do SportKlubu (stacja telewizyjna) zbulwersowany kretynem, który komentuje zawsze mecze Anglii w piłkę nożną od jakichś 2, 3 lat, a nie odróżnia Ashley Cole'a od Joe Cole'a (mimo że jeden czarny, drugi biały), tak samo z Johnsonami, generalnie wydaje się że komentuje inny mecz niż leci w TV. Napisałem długą litanię z ogólnymi 'występkami', konkretnymi sytuacjami i wymieniłem dokładnie 6 błędów komentatora (w ciągu pierwszych 15 minut meczu!), nawet mi nie odpisali.
Napiszemy na forum i co? Ktoś odpisze 'DiRe StRaItS tO goOoOoOffNo, dAjCiE gReEn dAyA!!!!!'


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - Raingod - 26.10.2010

Rok 1989. Wpadam do kolegi na chate, to taki 18-latek, ktorem mama zostawila mieszkanie samopas. Jak zwykle u Kulfona porozwalane na mieszkaniu miliony kaset, jakies czesci elektroniczne, na stole wino marki "Urok Teściowej". Siedzi kilku metali - Sperman, Okres (coz za analogia!) Smalec. Przyblakal sie jakis metal. Generalnie "załoga". Rozmawiamy o muzyce - bo o czymze innym. Dzierze w dloni przepiekna czerwona gitare produkcji polskiej - ASTER. Struny odstaja na 2cm, palce bola, ale jest klimat. Kulfon bebni jak oszalaly na perkusji POLMUZ, rozwalajac paleczki co 2 numer. W koncu ktos rzuca haslo: zagraj solo! Wiec jade na jednej strunie plim, plim, plim.... Lekka zenada, ale sie podoba. W koncu Okres pyta: Czemu nie wlaczyles przesteru? Masz przeciez FUZZa! A ja mu na to ze tak mi sie bardziej podoba, bo tak gra Knopfler. Okres sie skrzywil i mowi: Knopfler? Dire Straits. Przestan!!! To przeciez wyrafinowana komercja!!!!!!

Historia jest autentyczna i duzo mowi co bylo pop-em w tamtych czasach... Co wcale mi nie przeszkadza byc przedstawicielem lubiacych TEN POP Duży uśmiech


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - Robson - 27.10.2010

Dobry tekst. Wtedy pop smakował inaczej a dziś w konfronatacji z muzyką pop w moim odczuciu zdecydowanie lepiej brzmi. Złożony problem. W latach 80 w zasadzie tylko Program Trzeci Polskiego Radia kreował gusta muzyczne. Startowało MTV. Dziś jest gęsto w eterze i prawie wszyscy grają tak samo. Jest powierzchownie i jakoś tak płasko.


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - Raingod - 27.10.2010

W zasadzie Robson to Trójka oraz wieczory płytowe panów Tomaszów - Beksińskiego i Szachowskiego Uśmiech Nawet sobie nie wyobrazasz, jak bardzo tęsknię muzycznie do tamtych czasów... I nie tylko chodzi o moich ulubionych wykonawcow, ale o klimat, wyszukiwanie utworow, lapanie dzwiekow ulotnych - bo w eterze. Chcialo sie zyc, tesknilismy za zachodem, ktory nas w koncu dopadl i stlamsil potworna sieczka i wielkim gownem pseudo muzycznym...


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - mirek - 28.10.2010

Swieta prawda, tu tez w niemczech puszczaja taki chlam. Trudno to nazwac muzyka, dobrze ze czlowiek moze CD zarzucic. Czasy sie zmieniaja ale czy na lepsze.


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - Andrzej - 28.10.2010

Rzeczywiście było klimatycznie. Czekało sie na te audycję z utęsknieniem. Cale szczęście zostaly jeszcze audycje Robsona, a i Aaaaadam świetnie wprowadza kult tamtych czasów. Czasami jak pisze Mirek zmiany nie ida na lepsze......ale cóz zrobić. No,no,no starczy.


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - Robson - 28.10.2010

Raingod napisał(a):W zasadzie Robson to Trójka oraz wieczory płytowe panów Tomaszów - Beksińskiego i Szachowskiego Uśmiech Nawet sobie nie wyobrazasz, jak bardzo tęsknię muzycznie do tamtych czasów... I nie tylko chodzi o moich ulubionych wykonawcow, ale o klimat, wyszukiwanie utworow, lapanie dzwiekow ulotnych - bo w eterze. Chcialo sie zyc, tesknilismy za zachodem, ktory nas w koncu dopadl i stlamsil potworna sieczka i wielkim gownem pseudo muzycznym...

Wojtek myślę że sobie wyobrażam bo mam tak samo. Tomek Beksiński był niepowtrzalny. Ja z kolei jego audycje w Trójce pod Księżycem zapamiętałem najmocniej. Pąmiętam jak zdarzało mi się nie przysnąć przy końcu (to jednak był środek nocy) i chodzilem nazajutrz wkurzony. Potem na wszelki wypadek nagrywałem. Kurde brakuje tego. Nosferatu był niezastąpiony.


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - elsinore - 11.01.2011

Wróćmy (nieco offtopowo - sorry) dalej w przeszłość... co do Beksy - pamiętacie poniedziałkowe, wieczorne wydania Romantyków Muzyki Rockowej PR II ?
Eh, to były rzeczywiście piękne czasy...


Stacja muzyczna Rebel.tv i Dire Straits - SmokEustachy - 31.01.2011

A ile teledysków DS nadaje sie do puszczenia? 4? 5?
BiA
MFN
Calling Elvis
WoL
i?
Miałem napisać o tym już dawno. A Pet Shop Boys ile mają teledysków?