Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Projekt: Wikipedia - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Knopflerowo (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Projekt: Wikipedia (/showthread.php?tid=1427)



Projekt: Wikipedia - numitor - 06.01.2010

Debatujemy na temat powstania ksiązki poświęconej Dire Straits i Markowi Knopflerowi. Pomysł ten jest ciekawy, lecz mało realny, a przede wszystkim - mało funkcjonalny. Taką książkę kupi bardzo mała część społeczeństwa.

Wpadłem ostatnio na pewien pomysł, do którego zainspirowała mnie lektura haseł na polskiej Wikipedii poświęconych Bobowi Dylanowi - opisujących każdą płytę i piosenkę bardzo dokładnie, z ciekawostkami oraz interpretacją. Po takie hasła może sięgnąć każdy - nawet osoba, która piosenkę Boba Dylana przez przypadek usłyszy w radiu i będzie chciała się czegoś o niej dowiedzieć.

Hasła poswięcone Dire Straits to całkowita mizeria - kilka zdań o najbardziej znanych utworach, o większości - nic. Biografia samego Knopflera również prezentuje się miernie.

Dlatego apeluję - zróbmy coś z tym!

Nie posiadam wiedzy, która pozwali mi pisać hasła samemu. Jednak bardzo chętnie mogę się zająć koordynowaniem tego projeku - sprawdzaniem haseł, ich redakcją, umieszczaniem ich na Wikipedii, etc.

Kto z Was byłby zainteresowany pomocą? Wymagam jedynie tego, aby do projektu podejść w pełni profesjonalnie - nie chcę prowadzić tej akcji, żeby umieszczać w internecie chałtury, lecz solidnie przygotowane hasła, w każdy znajdzie potrzebne informacje.


Projekt: Wikipedia - BET - 06.01.2010

Ja bardzo chetnie przyloze lapke do tego Uśmiech


Projekt: Wikipedia - Robson - 06.01.2010

Pomyślę o tym jutro.


Projekt: Wikipedia - Filip - 06.01.2010

Bardzo ciekawy pomysł, fakt że niektórzy artyści na wikipedii mają bogato opracowane hasła, ale zawdzieczają to swoim zapewne wiernym fanom Uśmiech Więc wszystko w naszych rękach Uśmiech


Projekt: Wikipedia - macsa - 06.01.2010

Świetny pomysł - kibicuję z całego serca.


Projekt: Wikipedia - Ania_M - 06.01.2010

Numitor, ja również po raz kolejny gratuluję kreatywności, i chętnie pomogęUśmiech


Projekt: Wikipedia - numitor - 06.01.2010

Ok, więc kto z Was jest zainteresowany pomocą (i w jakim zakresie)? Oczko


Projekt: Wikipedia - Robson - 07.01.2010

Ja np. ostatnio szereguję chronologicznie wszystkie koncerty DS/MK. I nie tylko mam na myśli wielke trasy światowe promujące poszczególne płyty ale też ważne koncerty w ktorych brał udział Dire Straits czy Mark Mark Knopfler (Live Aid, Princess Trust, Montserrat itd.) Jeśli by się przydało w przyszlości takie kalendarium to chętnie służę.


Projekt: Wikipedia - BET - 07.01.2010

Ja generalnie pomoca jezykowa sluze, chetnie pobawilbym sie tez w analizy poszczegolnych utworow ale to dosc czasochlonne zajecie a jak wiadomo - czasu zawsze brakuje Smutny


Projekt: Wikipedia - olaph72 - 08.01.2010

Ponieważ już przyłożyłem rękę do próby skatalogowania utworów innych artystów nagranych z udziałem MK - nie widzę przeszkód, by kontynuować to dzieło.


Projekt: Wikipedia - communique - 26.12.2010

czy temat wikipedii już umarł?


Projekt: Wikipedia - wAcEk - 04.01.2011

Szczerze gratuluję świetnego pomysłu Numitorze! Szanse realizacji takiego projektu faktycznie dużo większe niż powstanie książki. Ponadto brak problemu z poszukiwaniem wydawcy, późniejszej promocji książki itp. itd.
To co mogę zaoferować ze swojej strony to szczerą chęć pomocy i zaangażowanie w projekt w miarę potrzeb.
Daleko mi do bycia cennym źródłem wiedzy na temat muzyki DS. i MK. Również w kwestiach technicznych nie jestem ekspertem.
Jednak jeśli na którymkolwiek etapie projektu będę mógł w jakikolwiek sposób pomóc to z całą pewnością, tak jak napisałem wyżej, chętnie to zrobię.

Póki co jeśli wolno mi coś zasugerować/podpowiedzieć, to może dobrze byłoby na początku ułożyć spis/plan tych informacji, które chcielibyśmy umieścić w Wikipedii pod hasłem Mark Knopfler / Dire Straits oraz „listę” problemów technicznych, które moglibyśmy w trakcie realizacji napotkać.

Być może wtedy będzie łatwiej wszystkim jeszcze niezdecydowanym, a chcącym pomóc wybrać swoją działkę tematu, w której mógłby się zrealizować.

Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji świetnego planu!

pozdrawiam W.