Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Dział techniczny (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Informacje, opinie i wnioski (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) (/showthread.php?tid=1217)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 17.06.2009

Jak widać w wątku obok, otrzymałem nieco większe uprawnienia, które zamierzam w zbożnych celach wykorzystać. Póki co, zrobiłem co następuje:

- usunąłem ok. 1000 nieaktywnych lub fejkowych użytkowników (przyjąłem kryterium: zero wypowiedzi i nielogowanie się od ponad roku),
- założyłem zabezpieczenia przeciwko botom z krajów ościennych Oczko Spam już nie powinien się pojawiać, aczkolwiek 100% pewności nigdy nie ma,
- poprawiłem nieco drobiazgów konfiguracyjnych: ilość emotek w poście, format daty itp.
- zacząłem organizować kalendarz forumowy - na razie są dwa święta - urodziny braci K. Uśmiech Stopniowo będę dodawał kolejne, a i was do tego zachęcam (link "Kalendarz" na górze strony).

Mam zamiast przejrzeć gruntownie forum i pousuwać niepotrzebne wątki, a powyciągać te wartościowe, przykryte patyną czasu. Być może uda mi się (ale to już z pomocą Perły, bo do serwera nie mam dostępu) poprawić polskie literki w postach przeniesionych ze starej wersji forum. Myślę też o włączeniu systemu reputacji - poniżej parę słów na ten temat.

System reputacji polega na tym, że każdy użytkownik może raz na jakiś czas przyznać "plusa" lub "minusa" danej wypowiedzi. Owe plusy i minusy przeliczane są na punkty. Im więcej kto ma tych punktów, a także wypowiedzi na forum oraz stażu - tym większą ma "moc", a więc więcej punktów może przydzielić lub odjąć. Oceny postów danego użytkownika kumulują się i wyświetlane są pod avatarem.

Mogą pojawić się zastrzeżenia, że system reputacji będzie sprzyjał tworzeniu kółek wzajemnej adoracji. Na swoim rodzimym forum włączyłem ten system już prawie rok temu i sprawdza się Uśmiech Wymaga oczywiście kontroli, ale naprawdę szczątkowej (jako admin usuwam np. oceny ewidentnie niemerytoryczne). Poza tym opcję reputacji każdy może sobie wyłączyć. Co myślicie? Zawsze to jakiś element, który ożywia forum.

Na razie tyle, o dalszych planach będę tutaj informował. Proszę również o zgłaszanie wszelkich uwag, propozycji i zażaleń.


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Ania_M - 17.06.2009

Wchodzę na Forum a tu nie ma spamu - trochę dziwnie Oczko

A tak serio: uff, nareszcie zapanuje tu porządek. Bardzo się cieszę Bart Uśmiech W poprawie literek i kasowaniu zbędnych tematów mogę Ci pomóc jako Mod Uśmiech


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - filipk91 - 19.06.2009

Widzę, że reformy na początek są. Mimo, że nie było obiecanych 'szuflad pełnych ustaw' Duży uśmiech


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - HOWARD - 21.06.2009

Bart, ostatnio system reputacji/ocen wprowadził portal Goldenline.pl, ale bez powodzenia, to znaczy nie z całkowitym powodzeniem. Wycofali się bowiem po jakichś 2 tygodniach po masowej ostrej reakcji użytkowników z oceniania negatywnego, pozostawiając jedynie opcję "wartościowa wypowiedź". A co Ty o tym sądzisz?


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

Golden Line jest za wielki może na coś takiego. U mnie na ateista.pl sprawdza się elegancko. Myślę jednak z kolei, czy Knopfler.pl nie jest zbyt kameralne Uśmiech

Przy okazji: chcę wydzielić podforum dotyczące tłumaczeń. Aktualnie wszystkie tłumaczenia giną w dwóch wielgachnych wątkach, a tak byłby osobny wątek dla każdej piosenki. Co myślicie?

edit: ustawiłem ilość wyświetlanych postów na stronie wątku na 15 (było 10) i usunąłem konieczność klikania przycisku "Szybka" by napisać coś w "Szybkiej odpowiedzi" - teraz można po prostu pisać w tym okienku od razu.

Myślałem też o wydzieleniu podforów na tematy dotyczące a) płyt MK&DS, b) zlotów. Obecnie chcąc odnaleźć takie informacje muszę grzebać przez pewien czas w głównej kategorii, a tak byłoby łatwiej.


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

Przeglądam właśnie 39-tą stronę głównego forum... Ale zacząłem od końca, od 44-tej Oczko Przeniosłem sporo tematów do "Materiałów", kilka do innych stosownych działów. Wynotowałem sobie wątki, które mogłyby otrzymać własne podfora - jest (na 5 podstronach, czyli ok 10% forum) kilkanaście wątków koncertowych oraz po niemal 10 o płytach i zlotach. Coraz bardziej przekonuję się do pomysłu dodania nowych podforów ("potworów", hehe ;] ).

Aha, i zrobiłem też parę kosmetycznych zmian w tytułach działów.


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

Dodałem "ścieżkę okruszków" (czyli np: "Forum Knopfler PL > Dział Techniczny > Informacje i wnioski") także na dole strony z zawartością tematu - będzie wygodniej.


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Per-Aa - 22.06.2009

z ta szybka to bad idea - przywroc prosze jak bylo bo nie chce mi sie grzebac gdzie to jest

moze i tutaj wiekszej roznicy nie ma ale chodzi o balansowanie predkosci ladowania i ilosci transferu/zasobow procesora zuzywanego przez forum - przy wlaczonej tak jak zrobiles wzrasta


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

OK


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - filipk91 - 22.06.2009

Pierwszy fail Język ale ogólnie widać, że pracujesz, masz moje duchowe wsparcie (innego nie udzielę, bo się nie znam ;D)


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - koobaa - 22.06.2009

Bart, zmiany, które wprowadziłeś podobają mi się. Te, które planujesz też mi się podobają. Jedynie mam wątpliwości co do systemu oceniania. Na dwóch forach jakie odwiedzam to się nie sprawdziło. Wprowadzało raczej niezdrowe promowanie niektórych użytkowników i tym samym zniechęcało innych do wypowiedzi. Być może tutaj by tak nie było ale jakoś tego nie widzę. Ot, opinia użytkownika.

PS. Dzięki że sie za to wziąłeś. Widać światełko w tunelu Oczko.


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - macsa - 22.06.2009

Świetna robota Barciu - wreszcie cos pozytywnego dzieje się tutaj...

Z moich wniosków pierwszy: na głównej stronie forum "knopflerowo" jest zbyt wiele przyklejonych watków - moim zdaniem nie powinno ich być więcej niż jeden w danej chwili...


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

macsa napisał(a):Z moich wniosków pierwszy: na głównej stronie forum "knopflerowo" jest zbyt wiele przyklejonych watków - moim zdaniem nie powinno ich być więcej niż jeden w danej chwili...

Też tak uważam - podział na podfora rozwiązałby ten problem. Przyklejone wątki dotyczą w większości nowej płyty.

A co do systemu reputacji jak sobie to mocniej przemyślałem, to wątpię czy ma sens przy tak niewielkiej jednak liczbie osób.

A'propos liczby osób - włączyłem wyświetlanie liczby aktywnych użytkowników. Za aktywnego uważa się takiego, który w ciągu ostatnich 30 dni przynajmniej raz się zalogował na forum. Na razie widnieje tam zero, lecz być może system musi się "nakarmić" danymi. Po miesiącu będzie można ocenić, ile osób faktycznie odwiedza forum w miarę regularnie.


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Robson - 22.06.2009

Wow! Oto nadchodzi rewolucja. Jestem za. Dobra robota BartUśmiech A przy okazji starych wątków wychodzi ilu ludzi się wykruszyło z forum.


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Per-Aa - 22.06.2009

trza zrobic aktualizacje licznikow - chyba ci do tego nie dalem dostepu

zaraz odpale i powinno naliczyc jakies dane


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

No dobra, to wydzielam podfora Uśmiech Ta zmiana jest o tyle bezpieczna, że zawsze można ją cofnąć lub coś zmodyfikować - życie naniesie poprawki Uśmiech


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Per-Aa - 22.06.2009

zaktualizowalo sie - teraz widac poprawnie

czas na jakis maly spamik do uzytkownikow zeby obudzic starych

a z grzesiem to cos musiales sknocic - mial konto ostatnio jak patrzylem - nawet adminowe Język


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

Ja już od jakiegoś czasu pamiętam, że był guest. Ale tak jak mówię, mogę go zmartwychwstać, robiłem to już w VB Oczko

Usuwałem zaś wyłącznie userów, którzy spełniali jednocześnie dwa warunki:
- zero postów
- brak logowania od roku

i to za pośrednictwem VB, bez żadnych sztuczek Uśmiech


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Per-Aa - 22.06.2009

to wez go zmartwychwstan - pewnie Marti cos poknocil Język


Admin Bart - raport wykonanych prac i przyjmowanie zleceń :) - Bart - 22.06.2009

Mogło coś dupnąć przy transferze z poprzedniego boardu. Być może była taka sytuacja, że Grześ niby był, ale miał zero postów wpisane w tabeli. Wtedy to faktycznie ja bym go miał na sumieniu, ale niechcący ;] Podasz mi jego mail?

edit: jestem adminem, ale potrzebuję chyba jeszcze jakichś boskich uprawnień, bo nie mam w menu admińskim opcji Maintenance Oczko A tam jest SQL.