Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits

Pełna wersja: Early bird
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ten fragment jest dla mnie jak ćwiek w głowę:

So now I'll take my crib
I dig my chariot dig my crib


w desperacji pytałam nawet "znajomego" nativa o wyjaśnienie
dostałam taką odpowiedź:

"From what I can make from it is that crib in uk English is somewhere a baby sleeps, but in US English it refers to a place where you live that has all the luxeries you could wish for (aka Hollywood-Rodeo Drive). To dig is using a shovel/spade/spit but also means to really like something " I really dig those wheels" chariot can sometimes be refered to as transport-cars, bikes, trucks even/ so the only conclusion I can come to is that he is riding/driving a motorcycle/car and his crib is his bedding."


mimo tego wyjaśnienia wciąż nie bardzo wiem o co chodziło temu strasznemu MarkowiUśmiech

help.
No, cóż, jeśli pytasz native'a, który nie zna MK, to nie możesz dostać właściwej odpowiedzi. Nie mogę teraz dłużej pisać, więc powiem tylko tyle: ta piosenka - tak jak Boom, Like That była paszkwilem na Raya Croca, założyciela McDonalda - jest paszkwilem na Simona Cowella i program MTV Cribs i tu trzeba szukać znaczenia "crib".
o matko.....

w życiu bym nie wpadla na toUśmiech

ps: faktycznie, przyznał się że nie znaUśmiechUśmiech a raczej nie interesuje
Teksty Marka są tak pokręcone, jak Lecha Janerki z plyty Plagiaty. Dopiero po uwaznymn przesluchaniu i analizie mozna zrozumiec, co ma do przekazania - chociaz spiewa po naszemu...
chris napisał(a):No, cóż, jeśli pytasz native'a, który nie zna MK, to nie możesz dostać właściwej odpowiedzi. Nie mogę teraz dłużej pisać, więc powiem tylko tyle: ta piosenka - tak jak Boom, Like That była paszkwilem na Raya Croca, założyciela McDonalda - jest paszkwilem na Simona Cowella i program MTV Cribs i tu trzeba szukać znaczenia "crib".

Podobnie Devil Baby jest paszkwilem na Jerry'ego Springera i jemu podobne durne talk-shows, a Don't Crash The Ambulance to "pogawędka" Busha seniora i juniora.
a ja sie dopiero dzis dowiedzialem, ze ticket to heaven
to cyniczna opowiesc o ludziach, ktorzy oddaja wszystko ewangelistom z telewizora
robi się ciekawie..... Uśmiech
skąd wy to wszystko wiecie?

w takim razie o kim jest Imelda? bo o kimś musi być, juz wiem ze cudów nie ma
Z Imeldą to też ciekawa historia...

...to żona jednego z dyktatorów, o ile dobrze pamiętam...
Imelda Marcos
http://en.wikipedia.org/wiki/Imelda_Marcos

"She is often remembered for symbols of the extravagance of her husband's political reign, including her collection of 2700 pairs of shoes." Uśmiech